ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

نوشته شده در Nov 6, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از سوالاتی که برای کاربران پیش می آید علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی است. بهتر است به طور کلی و با ویرایشی آسان به این سوال پاسخ دهیم تا بتوان به سادگی دلیل را فهمید و برای رفع آن اقدام کرد.

سفیدک زدن ظروف پس از شستشو می تواند دلایل زیادی داشته باشد که عمدتا برای برطرف کردن آن نیاز به تعمیر نیست و کافیست با بررسی مسائل زیر به این معضل خاتمه ببخشید.

  • امکان دارد مقدار پودر استفاده شده برای شستشو و یا مایع جلا دهنده کم بوده باشد برای دانستن این موضوع که چه مقدار مواد شویینده در هنگام شستشو به ماشین ظرفشویی اضافه کنید کافیست به دفترچه راهنما رجوع فرمایید. لازم به ذکر است که به نسبت زیاد شدن ظروف باید به همان میزان نیز پودر و یا مواد دیگر اضافه شود تا مشکل سفیدک زدن ظروف ها بر طرف شود.
  • شاید درب محفظه نمک به طور کامل بسته نشده باشد با بررسی این مسئله از درست بسته شدن درب آن اطمینان حاصل فرمایید.
  • ممکن است قسمت قرارگیری نمک در دستگاه خالی باشد و این موضوع را فراموش کرده باشید.
  • احتمال این وجود دارد که درجه سختی آب طبق منطقه درست انتخاب نشده است. این مسئله علاوه بر ایجاد سفیدک باعث درست شسته نشدن ظروف نیز می گردد.
  • تا حد امکان از ماده پاک کننده بدون فسفات استفاده شود. فسفات در هنگام شستشو باعث لک شده ظروف می شود همچنین در صورت استفاده مداوم از این نوع مواد به مرور زمان طول عمر دستگاه کاسته شده و برای بازگرداندن آن به حالت اولیه نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی است.
  • ممکن است از مواد شوینده نامناسب و نمونه تقلبی آن استفاده شده باشد که ما هیچوقت این مواد را پیشنهاد نمی کنیم.
  • یکی از ساده ترین احتمالات این است که ظروفی که دارای سفیدک بعد از شستشو هستند و همیشه این مدل لک ها بر روی آن ها باقی می ماند اصلا مناسب برای شستشو با ماشین ظرفشویی نیستند مانند قابلمه ها و یا ماهیتابه های بزرگ. تا جایی که امکان دارد از چیدن این ظروف داخل دستگاه خودداری فرمایید.
  • باید مقدار مایع جلادهنده به میزان مصرفی باشد زیاد و کم بودن آن در هنگام شستشو نه تنها باعث ایجاد لک می شود بلکه برای طول عمر دستگاه بسیار مضر است.
  • ممکن است در هنگام تنظیم و برنامه ریزی دستگاه قبل از شستشو رعایت اصول را انجام نداده باشید به طور مثال اگر از قرص برای شستن ظروف استفاده می کنید باید حالت قرص را فعال کنید یا اگر از پودر استفاده می کنید بایذ این حالت را غیر فعال کنید .
  • به طور معمول رعایت نکردن این موارد در ماشین ظرفشویی های اروپایی بیشتر باعث سفیدک زدن ظروف می شود چرا که معمولا اصولی تر باید از آنها استفاده شود این دستگاه ها در هنگام کار کردن از کمترین آب و برق ممکن استفاده می کنند و این موضوع موجب می شود تا به شوینده های غیر استاندارد حساس تر شوند
بدون برچسب اضافه شده است.

آخرین مقالات

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کافیست با یکی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

آیا برای تعمیر دستگاه خود سر درگم مانده اید؟...

نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)
نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)

Mar 5, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

یکی از وسایل لازم و ضروری در آشپزخانه و محل...

نمایش تمام پست های →