ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

ریموت کنترل کولر گازی (اسپیلت)

نوشته شده در Feb 15, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

ریموت کنترل کولر گازی (اسپیلت)

ریموت کنترل کولر گازی

ریموت کنترل کولر گازی و یا همان اسپیلت جزو مهمترین وسایل این محصول به حساب می آید. با کسب اطلاعات و داشتن آگاهی لازم نسبت به ریموت کنترل کولر گازی می توانید از امکانات مختلف اسپیلت خود استفاده نمایید و بهترین کارایی و بهینه ترین حالت را برای فصول مختلف انتخاب نمایید. بسیاری از مصرف کنندگان این دستگاه تسلط کافی بر روی ریموت کنترل کولر گازی خود ندارند و همیشه برایشان این سوال پیش می آید که دکمه های روی کنترل چه کارآیی دارد...

در این مقاله سعی کرده ایم کارآیی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی را برایتان شرح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده نمایید. در زیر شرح مختصری از دکمه های کلی ، که بر روی اکثر کنترل ها به چشم می خورد داده می شود. پس با ما همراه باشید تا نحوه استفاده از این وسیله پرکاربرد را یاد بگیرید.

اولین نکته ای که می بایست در مورد ریموت کنترل کولر گازی بدانید این است که ریموت اکثر اسپیلت ها مشابه یکدیگر هستند و عملکردی یکسان را دارند. البته این احتمال هم در تعداد محدودی از دستگاه ها وجود دارد که نام و یا شکل دکمه مورد نظر متفاوت باشد اما شما با مطالعه دقیق این مطلب می توانید با اکثر ریموت کنترل ها کار کنید.

در ضمن اگر قصد خرید ریموت کنترل کولر گازی را دارید کافیست با شماره ما تماس بگیرید تا بدون هیچ دردسری کنترل مد نظرتان را به دستتان برسانیم.

 • روشن / خاموش (START/STOP)

با فشار دادن این دکمه ، کولر گازی با همان تنظیماتی که در آخرین بار خاموش شده است ، مجددا روشن می شود و همچنین برای خاموش کردن دستگاه نیز می بایست از همین دکمه استفاده شود.

 • انتخاب حالت کاری دستگاه (Operation Mode Selection) یا (Mode)

از دید بسیاری از کارشناسان و متخصصین کولر گازی ، این دکمه مهم ترین و اصلی ترین دکمه موجود بر روی ریموت کنترل کولر گازی است. کولرهای گازی به طور معمول دارای ۴ حالت مختلف هستند که با هر بار فشار دادن می توان حالت کولر را عوض کرد. نشانه یا تصویر هر یک از این ۴ حالت بسته به نوع کولر یا روی ریموت کنترل کولر گازی یا بر روی صحفه نمایش بر روی خود کولر گازی. باید به این تصاویر کوچک دقت داشت تا بتوان فهمید ، دستگاه در چه وضعیتی در حال کار است. در زیر به 4 حالتی که با فشار دادن این دکمه به وجود می آید اشاره می شود.

1. Fan

با قرار گرفتن بر روی این حالت ، دستگاه در وضعیت فن یا همان پنکه قرار میگیرد. این وضعیت به این معنا است که موتور کولر خاموش شده و فقط فن داخلی دستگاه در حال کار کردن است. معمولا از این وضعیت در فصل بهار و یا مواقعی که نیازی به ایجاد باد گرم و سرد نیست استفاده می شود که تنها باعث جابجایی هوا داخل مکان می شود.

2. Cool

این حالت به طور معمول با شکل یک گلوله برف بر روی ریموت کنترل کولر گازی نمایش داده می شود. وضعیت کول بهترین گزینه برای فصول گرم مانند تابستان است که با فعال کردن آن میتوان از سرمایش دستگاه لذت کامل را برد..

3. Heat

این حالت که به اصطلاح هیت یا گرما نامیده می شود معمولا با تصور خورشید نمایش داده می شود. این حالت مخصوص فصل سرد بوده و باعث وزش باد گرم از دستگاه می شود.

4. Auto

انتخاب این حالت منجر به قرار گرفتن کولر گازی در حالت اتوماتیک می شود و با تعیین دمای کولر همیشه دمای کولر گازی را در دمای دلخواه شما قرار میدهد. بهترین شرایط استفاده از این حالت در مکانی است که شما برای مدت طولانی در آنجا حضور ندارید و می خواهید کولر گازی خود دما را در سرما و گرما تنظیم نماید.

5. Dry

انتخاب حالت درای یا خشک ، کولر را در شرایط رطوبت گیر قرار می دهد یعنی با فعال شدن این حالت مقدار خیلی بیشتری از رطوبت هوا را نسبت به حالت عادی از محیط دریافت می کند. فعال کردن این گزینه باعث می شود تا فن داخلی کولر گازی در کندترین شرایط خود قرار بگیرد . از این حالت بیشتر در مناطق معتدل مرطوب یا مناطقی که دارای هوای شرجی است ، استفاده می شود.

 • دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق (Room Temperature Setting) یا (Temp)

از این دکمه برای کم یا زیاد کردن درجه حرارت هوا استفاده می شود . اکثر متخصصان توصیه می کنند که دما روی ۲۲ درجه تا ۲۵ درجه تنظیم شود . دلیل این توصیه نیز آن است که دمای تعادل بدن انسان در این بازه قرار می گیرد و در این دما نه بدن شما عرق می کند نه سرد می گردد.

 • دکمه انتخاب سرعت فن (Indoor Fan Speed Selector)

معمولا کولرهای گازی دارای چهار سرعت مختلف برای فن هستند . از این دکمه برای انتخاب چهار نوع سرعت: کم ، متوسط ، زیاد و نامنظم (کوهستانی) استفاده می شود . با هر بار زدن این دکمه می توانید سرعت های مختلف را امتحان و حالت مطلوب خود را انتخاب کنید .

 • (Jet Cool) یا (Turbo)

این دکمه برای روشن و خاموش کردن Jet Cool استفاده می شود .با فشردن گزینه Turbo در بسیاری از کولرها ،کولر با حداکثر توان خود به کارش ادامه خواهد داد.

 • Swing

این دکمه برای روشن و خاموش کردن حرکت پره های تعیین سمت باد به سمت بالا یا پایین استفاده می شود . البته این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که نحوه کار این گزینه در کولرهای مختلف متفاوت است . در برخی از کولرها قابلیت بالا یا پایین رفتن پره ها به صورت اتوماتیک وجود دارد و در بقیه موارد این کار دستی صورت می پذیرد .

 • روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer)

هدف از این دکمه روشن یا خاموش کردن زمان سنج کولر گازی است.

 • تنظیم زمان سنج (Time Setting)

با فشردن این دکمه می توانید زمانی را برای خاموش یا روشن شدن دستگاه مشخص کنید.

 • تنظیم / توقف ساعت زمان سنج (Timer Set / Cancel)

از این دکمه برای تنظیم زمان سنج هنگامی که زمان موردنظر را تنظیم یا متوقف می کنیم ، استفاده می شود .

 • خاموش شدن خودکار (Sleep Mode Auto)

با کمک این دکمه می توانید زمانی را برای خاموش شدن خودکار کولر گازی مشخص کنید .

 • جریان هوا (Air Circulation Button)

با کمک این دکمه می توانید جریان هوا را بدون سرد و گرم کردن فعال کنید .

 • کنترل درجه حرارت اتاق (Room Temperature Checking)

برای کنترل درجه حرارت فعلی اتاق به کار می رود .

 • دکمه فیلتر پلاسما (Plasma)

این گزینه برای روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما مورد استفاده قرار می گیرد .

بدون برچسب اضافه شده است.

آخرین مقالات

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کافیست با یکی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

آیا برای تعمیر دستگاه خود سر درگم مانده اید؟...

نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)
نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)

Mar 5, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

یکی از وسایل لازم و ضروری در آشپزخانه و محل...

نمایش تمام پست های →