ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

چگونه برفک یخچال فریزر را از بین ببریم ؟

نوشته شده در Sep 25, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

چگونه برفک یخچال فریزر را از بین ببریم ؟

این سوال ذهن خیلی از دارندگان یخچال های قدیم را مشغول کرده است که چگونه برفک یخچال فریزر را از بین ببریم. برای انجام این کار خیلی از افراد به طور معمول از آب داغ یا کشیدن برق آن در زمان طولانی استفاده می کنند.

اما در زیر می خواهیم به نحوه درست و صحیح آن اشاره کنیم.

برفک چیست و با آن چه کنیم ؟

در صورتی که لاستیک های دور در یخچال و فریزر خراب باشند، موجب می شود داخل فریزر مقدار زیادی برفک می زند. نوارهای لاستیکی درب به مرور زمان انعطاف خود را از دست داده و جدا می شوند و این موجب ایجاد برفک می شود. حداقل سالی، یک بار سالم بودن این نوارها را کنترل کنید تا در صورت کوچک ترین نشت هوا، آنها را تعویض کنید.

در بازه های زمانی مشخص برفک را آب کنید، به دلیل آنکه با افزایش ضخامت برفک، مصرف انرژی بالا می رود. شما می توانید یخچال های مجهز به سیستم برفک آب کن اتوماتیک را انتخاب کنید بدین ترتیب مصرف انرژی کاهش پیدا می کند.

فریزرهایی که برفک می زنند باید حداقل هر ۳ ماه یک بار و حداکثر هر ۶ ماه یک بار یخ زدایی شوند. جهت یخ زدایی در ابتدا چند ساعت زودتر دستگاه را از برق بکشید و هنگامی که یخ ها نرم شد مواد غذایی را از آن بیرون بیاورید، اما به هیچ هنوان از وسایلی مانند کفگیر و قاشق و وسایل فلزی استفاده نکنید. می توانید از پنکه و سشوار برای یخ زدایی سریع استفاده کنید.

روش از بین بردن برفک یخچال فریزر

یکی از بهترین روش های از بین بردن برفک یخچال فریزر این است که پس از آن که یخ ها آب شد فریزر را کاملاً خشک کرده و سپس با محلول جوش شیرین و آب آن را شستشو دهید. نوار دور درب را کاملاً خشک نمایید.

درجه برودت فریزر را با توجه به دمای فصل تنظیم کنید. هرگز مواد غذایی را به طور امرتب در طبقات قرار ندهید.

گوشت، مرغ و ماهی را در طبقات بالا و سبزیجات و خشکبار را در طبقات پایین تر قرار دهید. هرگز مواد غذایی حتی نان را بدون نایلکس یا فویل درون فریزر قرار ندهید. این کار سبب می شود مواد غذایی شما از یکدیگر طعم و بو نگیرند.

برروی مواد غذایی خود حتماً تاریخ خرید را درج کنید همچنین برای مصرف کوتاه مدت خود مواد غذایی تهیه کنید. مواد غذایی در مدت طولانی خواص خود را از دست می دهند.

هرگز برای نگهداری مواد غذایی مانند حبوبات و خشکبار از ظروف شیشه ای استفاده نکنید. هرگز مواد غذایی را به صورت داغ و گرم در فریزر قرار ندهید و هوای داخل بسته های مواد غذایی را از آن خارج سازید.

از باز و بسته کردن مکرر فریزر تا جایی که ممکن است خودداری نمایید. برای بوزایی فریزر را از بوگیرهای مخصوص یا یک تکه زغال استفاده کنید و هر ۳ ماه یک بار آن را عوض کنید. هرگاه چراغ قرمز فریزر روشن شد باید بدانید مشکلی در برق رسانی یا منبع گاز فریزر پیش آمده، برای رفع مشکل با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

تعمیر یخچال فریزر

بدون برچسب اضافه شده است.

آخرین مقالات

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کافیست با یکی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

آیا برای تعمیر دستگاه خود سر درگم مانده اید؟...

نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)
نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)

Mar 5, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

یکی از وسایل لازم و ضروری در آشپزخانه و محل...

نمایش تمام پست های →