ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

چرا یخچال فریزر یخ نمی زند ؟

نوشته شده در Sep 25, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

چرا یخچال فریزر یخ نمی زند ؟

یکی از ایرادات عمده ای که برای یخچال فریزر اتفاق می افتد عدم یخ زدن خوراکی ها داخل فریزر است.  به طور مثال هر گاه دیدید در هنگام خارج کردن بستنی از فریزر هنوز بستنی سفت نشده است بدانید که دچار این مشکل شده اید.

دلیل یخ نزدن خوراکی ها داخل فریزر چیست ؟

در برخی از اوقات خوراکی های داخل فریزر یخ نمیزند و یا حتی آب هم می شوند. این مسئله نوید خرابی فریزر را می دهد. حال باید فهمید که دلیل آن چیست؟

از دستکاری و یا افزایش طولی سیم برق خودداری فرمایید. این کار احتمال بروز آتش سوزی و یا برق گرفتگی را بهمراه خواهد داشت.

هنگام دور انداختن یخچال قدیمی خود درب های آن را جدا نموده و قفسه‌های آن را جایگذاری کنید تا کودکان نتوانند براحتی داخل آن شوند.

برای  جلوگیری از برق گرفتگی دستگاه یخچال فریزر باید از طریق سیم زمین با زمین اتصال داشته باشد. عدم رعایت اتصال صحیح باعث برق گرفتگی خواهد شد.

در صورت عدم درک صحیح روش وصل کردن سیم زمین و یا داشتن هرگونه شک و تردید در اتصال صحیح آن با یک برقکار تماس حاصل فرمایید.

هرگز دستگاه را در مجاورت دستگاه های حرارت زا همچون گاز، شوفاژ و آب گرمکن قرار ندهید.

جهت جریان یافتن مناسب هوا، لوله های پشت را حداقل سالی دوبار تمیز نمایید.

از قرار دادن غذاهای داغ در خودداری نمایید.

برروی غذاها را با درب یا محافظ های مخصوص بپوشانید، زیرا بخار متصاعد از آن ها به ایجاد برفک بیشتر منجر شده که برای آب کردن آن ها باید انرژی زیادی مصرف شود.

چرا یخچال فریزر خنک نمی کند ؟

یکی دیگر از ایرادات خنک نکردن یخچال است. البته این مورد بیشتر در دستگاه های قدیمی دیده می شود که در زیر می خواهیم این چرا را به طور کامل بررسی کنیم.

از مصرف پارچه و ورق های نایلونی بر روی طبقات یخچال فریزر و نیز چسباندن ظروف به یکدیگر که امکان رساندن جریان مناسب هوا را صلب می کند خودداری نمایید.

شروع به کار دستگاه: جهت آغاز کار دستگاه، پس از اتصال به برق اجازه دهید یخچال حداقل 3 ساعت به صورت خالی کار کرده تا برودت آن به میزان کافی برسد.

تمیز کردن یخچال: یادتان باشد که یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار در خرابی وسایل برقی منجمله یخچال، خاک گرفتن آن ها، قرار گرفتن در مکان های خاک گرفته و نیز کثیف شدن آن ها می باشد. با توجه به این موضوع حتماٌ هرچندوقت یکبار یخچال خود را به جلو کشیده و زیر آن را تمیز نمایید. علاوه بر آن بدنه بیرونی و فضای داخلی را نیز می توانید با محلول آب و جوش شیرین شستشو دهید. جهت  جلوگیری از هدر رفتن انرژی و نیز برای امنیت از خطر برق گرفتگی بهتر است زمان تمیز کردن داخل آن حتما دستگاه را از برق بکشید.

استفاده از ترانس جهت اتصال دستگاه به برق: تحقیقات صورت گرفته برروی لوازم برقی و دستگاه های الکترونیکی نشان می دهد که ضعف و نوسانات برق شهر (حتی نوساناتی که برای ما محسوس نیست)  یکی از مهمترین عوامل اصلی خرابی و از کار افتادگی این دستگاه ها می باشد.  با درنظر گرفتن این موضوع برای تنظیم و کنترل این نوسانات و طول عمر بیشتر ، حتماٌ از ترانس استفاده نمایید.

چرا باید از ترانس برای یخچال فریزر استفاده کرد ؟

استفاده از ترانس جهت اتصال یخچال فریزر به برق: تحقیقات صورت گرفته برروی لوازم برقی و دستگاه های الکترونیکی نشان می دهد که ضعف و نوسانات برق شهر (حتی نوساناتی که برای ما محسوس نیست)  یکی از مهمترین عوامل اصلی خرابی و از کار افتادگی این دستگاه ها می باشد.  با درنظر گرفتن این موضوع برای تنظیم و کنترل این نوسانات و طول عمر بیشتر ، حتماٌ از ترانس استفاده نمایید

به یاد داشته باشید پس از نصب دستگاه یخچال فریزر حدود 20 قالب یخ اول و 7 لیوان آب اول را استفاده نکرده و آن را دور بریزید. این یخها و آبهای اولیه امکان دارد حاوی ذرات داخل لوله شلنگ آب و یا منبع تغذیه آب بوده و یا بوی مطبوعی ندهد. این عمل در صورت عدم استفاده طولانی مدت از دستگاه نیز لازم الاجرا می‌باشد.

کودکان را از قسمت خروجی یخ و آب دور نگهدارید. به دلیل آنکه فشار اشتباه دکمه‌ها سبب آسیب رسانیدن به لامپ ها توسط کودکان می شود.

هیچگاه قوطی نوشابه یا کنسرو را جهت سریع خنک شدن در محفظه نگهداری یخ قرار ندهید. این کار باعث خرابی یخساز خودکار خواهد شد.

هیچگاه از ظروف کریستال نازک و یا ظروف سفال جهت دریافت یخ استفاده نکنید. این ظروف احتمال شکستن به همراه خواهند داشت.

جهت این کار ابتدا یخ را در لیوان ریخته و سپس آن را با آب یا نوشابه ‌های دیگر پر نمایید. زیرا افتادن یخ در آب باعث ایجاد ترشحات در اطراف لیوان خواهد شد.

هرگز دست یا اشیای دیگر را داخل خروجی یخ قرار ندهید. این تماس امکان شکستگی قطعات مربوط و وارد آمدن جراحت به دست را تشدید می‌کند.

بهترین وسیله برای شستشوی یخچال چیست ؟

شستشوی یخچال یکی از مواردی است که اهالی منزل به ویژه خانم ها دوست دارند به نحو احسن انجام دهند. حال بهترین وسیله برای این کار چیست و باید از چه وسایلی استفاده کرد؟

در بازه های زمانی متفاوت ظرف یخ را تکان داده تا سطح یخ پایین برود و یخ بیشتری در آن جا گیرد.
به صورت نرمال یخها روی هم قرار گرفته و سطح آن بالا می‌آید. این امر باعث می‌گردد تا یخساز به طور خودکار تشخیص ‌دهد که ظرف یخ پر شده و تولید یخ را قطع نماید. در صورت تولید یخ رنگ دار، استفاده را قطع و سریعا با مرکز سرویس تماس حاصل فرمایید. امکان مسدود نمودن یخ در مسیر عبوری وجود دارد که این خود باعث از کار افتادن یخچال خواهد شد.

همواره لیوان را در فاصله مناسب از خروجی یخ نگهدارید. در صورت نگهداشتن لیوان خیلی نزدیک به محل تولید یخ احتمال خارج نشدن یخ وجود دارد.

هیچگاه از درب محفظه غذاهای حاضریتحت عنوان یک زیردستی استفاده نفرمایید و آن را با اشیاء تیز زخمی نکنید. به هیچ عنوان دست خود را روی آن نگذاشته و فشار ندهید.

برفک زدن فریزر در فواصل طولانی امری طبیعی است اما در صورتی که یخچال شما هر ماه برفک می زند سبب آن می تواند خراب شدن لاستیک های دور درب باشد.

جهت رفع این مشکل سالی یک بار سالم ‌بودن این نوارها را کنترل کنید تا امکان پیدا کردن کوچک‌ترین نشت هوا و تعویض آن وجود داشته باشد.

در صورتی که متوجه برفک در فریزر یا یخچال خود شدید سریعا آن را آب کنید در غیر این صورت برفک ضخیم می شود همچنین مصرف انرژی شما بیشتر شده و در نتیجه پول برق شما بیشتر می شود. جهت آب کردن برفک ابتدا آن را از برق بکشید ، وسایل را از داخل آن خارج کرده و منتظر آب شدن برفک ها بمانید. هیچگاه از مواد تیز برای کندن برفکها استفاده ننمایید. می توانید برای سرعت بخشیدن به کار پنکه ی کوچکی را مقابل آن بگذارید خواهید دید که در چند دقیقه تمامی برفک ها آب می شوند.

دستگاه را با دستمالی تمیز کاملا خشک نمایید و سپس مواد غذایی را سر جایشان قرار دهید و آن را به برق بزنید . به یاد داشته باشید اگر رطوبت در یخچال بماند مجدد تبدیل به برفک می شود

تعمیر یخچال فریزر

بدون برچسب اضافه شده است.

آخرین مقالات

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کافیست با یکی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

آیا برای تعمیر دستگاه خود سر درگم مانده اید؟...

نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)
نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)

Mar 5, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

یکی از وسایل لازم و ضروری در آشپزخانه و محل...

نمایش تمام پست های →