ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

چگونه ماشین لباسشویی را بشوییم ؟

نوشته شده در Sep 27, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

چگونه ماشین لباسشویی را بشوییم ؟

جهت شستن محفظه دیگ ماشین لباسشویی و ضدعفونی نمودن ماشین لباسشویی با توجه به داشتن حفره های بسیار می توانید از جوش شیرین یا قرص های تمیز کننده ماشین لباسشویی استفاده نمایید.

امکان دارد برای شما پیش آمده باشد که بعد از مدتی با استفاده مستمر از ماشین لباسشویی بوی نا مطبوع نم و رطوبت زننده از داخل ماشین لباسشویی تان متساعد گردد. علت این مشکل عدم نظافت و تمیز کردن فضای داخلی ماشین لباس شویی شماست. برخی از ماشین های لباسشویی اتوماتیک برنامه ی پاک سازی فضای داخلی را در تنظیمات خود دارند که در هنگام نصب دستگاه به شما اصول استفاده از آن آموزش می دهد. اما برای دیگر ماشین های لباسشویی که دارای این برنامه در تنظیمات خود نیستند این سوال پیش خواهد آمد که چگونه ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

در اینجا با روش های منحصر به فرد جرم گیری ماشین لباسشویی آشنا خواهید شد.

بهترین روش جرم گیری ماشین لباسشویی

یکی از بهترین روش های جرم گیری ماشین لباسشویی در گام اول باید از پاک سازی محفظه مواد شوینده شروع کنید، با مراجعه به دفترچه راهنما روش خارج کردن آن را پیدا کنید سپس با کمک شوینده هایی معمولی و مسواک جرم این محفظه را کاملا از بین ببرید آب کشی و خشک نمایید سپس نصب کنید.

در گام بعدی فیلتر پایین کابین ماشین لباسشویی را با کمک دفتر چه راهنما پیدا کنید درب آن را باز کنید و با مسواک شروع به جرم گیری ماشین لباسشویی کنید.

در ورودی اغلب ماشین های لباسشویی امروزی یک حلقه ی لاستیکی قرار دارد، با کمک ابر اسفنجی و دستمال بعد از هر بار شستشو لباس ها آب جمع شده دراین بخش را می بایست خشک نمایید در صورتی که این کار را تاکنون انجام نداده اید این قسمت را بررسی کنید و جرم های داخلی آن را با استفاده از اسفنج کفی و دستمال تمیز کنید.

با این روش ها ماشین لباسشویی را جرم گیری کنید

یکی دیگر از راه کارهای جرم گیری ماشین لباسشویی جهت تمیز کردن محفظه دیگ ماشین لباسشویی و ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی به دلیل وجود حفره های بسیار شما می توانید از جوش شیرین یا قرص های تمیز کننده ماشین لباسشویی استفاده نمایید، ماشین را روشن کنید تا به صورت خالی کار کند مناسب ترین دما برای این کار استفاده از آب شصت درجه است.

جهت تمیز کردن و از بین بردن بوی نامطبوع ماشین لباسشویی پس از اضافه کردن نصف پیمانه جوش شیرین به محفظه ی دیگ نصف پیمانه سرکه سفید را داخل محفظه ماده شوینده بریزید و برنامه شستشو را به اجرا دربیاورید. سرکه به طور معمول سبب از بین بردن هر باکتری که داخل ماشین لباسشویی باشد می باشد و علاوه بر جرم گیری ماشین لباس شویی شما را از بوی نامطبوع نجات می دهد.

نکته: پس از هر بار استفاده در ماشین لباسشویی را چند ساعت باز بگذارید تا تبادل هوا صورت گیرد و کاملا خشک شود، در صورت امکان به جای مایع های شوینده از پودر شستشو استفاده کنید زیرا مایع شستشو در محفظه ها باقی می ماند و از بین نمی رود.

چگونه ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم ؟

ماشین لباسشویی را مانند هر یک از لوازم خانگی اعم از برقی و دستی نیاز به مراقبت و جرم گیری دارد. جهت تمیزی و مراقبت از هر کدام از وسایل خانگی روش و اصولی وجود دارد ، به طور مثال استفاده از مواد شوینده برای برخی از وسایل مثل ظروف ضروری است ولی برای دسته ای از لوازم منزل برعکس استفاده از این مواد کاملا نتیجه عکس را خواهد داشت.

ماشین لباسشویی به عنوان یک ابزار شوینده دائماً با آب و مواد پاک کننده در تماس است باتوجه به این تفاسیر نیاز به تمیز شدن دارد ولی به صورتی متفاوت با انچه اکثر ما در جریان کارهای منزل آن را انجام می دهیم. یکی از بخش های فراموش شده ماشین لباسشویی برای تمیزی واشری است که در قسمت جلویی و مماس با درب ماشین لباسشویی برای جلوگیری از خارج شدن آب در حین شستشو تعبیه و نصب شده است .

عمدتاً بعد از مدتها استفاده از ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک این قسمت با کپک و لکه های با بوی نامطبوع مقاومت خود را از دست داده و مشکل ساز می شود . علاوه بر این قسمت سایر بخش های داخلی و خارجی ماشین لباسشویی می بایست مرتب و به دقت تمیز شوند . در این جا به اصول تمیز کردن این وسیله شوینده خواهیم پرداخت.

تعمیر لباسشویی

بدون برچسب اضافه شده است.

آخرین مقالات

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کافیست با یکی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

آیا برای تعمیر دستگاه خود سر درگم مانده اید؟...

نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)
نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)

Mar 5, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

یکی از وسایل لازم و ضروری در آشپزخانه و محل...

نمایش تمام پست های →