ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

روش تمیز کردن ماشین لباسشویی بوش

نوشته شده در Sep 27, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

روش تمیز کردن ماشین لباسشویی بوش

مراحل تمیز کردن ماشین لباسشویی بوش
گام اول:پس از هربار شستشوی لباس ها بعد از تخلیه لباس ها از ماشین لباسشویی بوش واشر چرمی را با یک دستمال نخی کاملا خشک و تمیز نمایید. همچنین جهت رفع نم و خیسی باقی مانده در فضای داخل ماشین لباسشویی بوش و واشر چرمی بهتر است برای چند ساعت درب آن را نیمه باز بگذارید تا با چرخش هوای محیط در آن رطوبت رفع شود.

تمیز کردن لباسشویی بوش

گام دوم:در اکثر ماشین لباسشویی های بوش، علی الخصوص مدل های جدید دارای بخش مخصوص به عنوان محفظه صابون مایع و یا در اصطلاح دارای شوینده های مایع هستند که اصولا با پر کردن بیش از حد این جایگاه مقداری از مواد شوینده مایع در اطراف و لبه های آن باقی می ماند و به مرور زمان با تغییر رنگ بوی نامطبوعی ایجاد می کند .
بهترین روش جهت جلوگیری از این مورد استفاده از مواد شوینده به اندازه لازم است ، از به حد لازم منظور به میزان خطوطی است که به عنوان حد و مرز تعیین شده است .

در صورتی که ناخواسته با پرکردن بیش از حد این بخش از ماشین لباسشویی لکه هایی ایجاد شده است با یک دستمال مرطوب ان را پاک نمایید تا به مرور زمان با کار کردن ماشین لباسشویی بوی نامطبوعی ایجاد نشود. به طور کلی استفاده از مواد شوینده مایع به مرور موجب بروی بوی نامطبوع آن می شود در نتیجه بهتر است از پودرهای شستشو استفاده کنید.

تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

تمیز کردن لباسشویی بوش برای رفع بوی بد آن
گام سوم:هر چند ماه یکبار دستگاه را پاکسازی نمایید . با استفاده از مایع سفید کننده و آب داغ می توانید ماشین لباسشویی را پاکسازی کنید . در مدل های قدیمی به طور مستقیم و در مدل های جدید داخل محل مخصوص مایع شستشو یک فنجان مایع سفید کننده ریخته وآن را بدون لباس و با آب گرم روشن کنید تا چند دقیقه در این حالت کار کند. چرخش آب داغ و مایع سفید کننده در مخزن داخلی ماشین لباسشویی به صورت فوق العاده ای سبب پاکسازی ماشین می شود.

آیــا می دانستیــد ماشــین لباسشویی با وجود آن که یک دستگاه تمیزکننده است، لزوما تمیز و بدون آلودگی نیست و حتی چون آب در بخش های مختلف آن جریان دارد و رطوبت ایجاد می کند، فضای مناسبی برای رشد میکروب و باکتری می باشد. لباس هایی که از دستگاه بیرون آورده می شوند، ممکن است فاقد لک و کثیفی باشند ولی صددرصد تمیز نیستند. جهت داشتن لباس هایی کاملا تمیز می بایست لباسشویی خود را هم هر چند وقت یک بار تمیز کنید. تعداد دفعات این کار در طول یک ماه بستگی به میزان استفاده شما دارد.

در صورتی که از دستگاه خود برای شستن لباس نوزاد استفاده می کنید، مراحل شست و شوی را ترجیحا هر هفته انجام دهید. روش حمام کردن لباسشویی به شرح زیر می باشد.

ابتدا از محفظه مواد شوینده شروع کنید. انتهای این محفظه پس از مدتی جرم می گیرد و لایه ای شبیه جلبک در دیواره های آن تشکیل می شود. با توجه به همین نکته در اغلب ماشین لباسشویی ها این محفظه قابل درآوردن است. جهت شستن محفظه و جداکردن جرم ها از مسواک و یک شوینده معمولی مثل پودر دستی استفاده نمایید.

جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ

در قسمت پایین ماشین لباسشویی سامسونگ برای جرم گیری، محفظه فیلتر قرار دارد که یکی از فضاهای آلوده دستگاه محسوب می شود. فیلتر را خارج کرده و با همان مسواک و شوینده بشویید. محفظه قرار گرفتن فیلتر را فراموش نکنید. در اطراف محفظه ورودی اغلب این وسیله ها یک نوار لاستیکی وجود دارد که ترجیحا پس از هر بار استفاده آن را با اسکاچ کفی تمیز و با یک حوله مخصوص این کار کاملا خشک کنید. بسیاری از مواقع آب چرکی در فضای میان نوارهای لاستیکی باقی می ماند و تخلیه نمی شود که نادیده گرفتن آن موجب ایجاد بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی می شود. ترجیحا از ایجاد این بو خودداری نمایید زیرا برطرف کردن آن کار آسانی نیست.
توجه کنید که محفظه اصلی در ظاهر کاملا تمیز است اما این محفظه سوراخ های بسیاری دارد که محل مناسبی برای ایجاد جرم و آلودگی می باشد. جهت تمیزکردن این محفظه هر ماه یک دور لباسشویی سامسونگ را خالی روشن کنید. جهت تمیزی بیشتر بلور سودا یا یک قرص ماشین ظرفشویی داخل آن بیندازید و ماشین را روشن کنید. این نکته را فراموش نکنید که دمای آب برای این کار حتما 60 درجه باشد که قدرت تمیزی بالایی دارد.

تمیز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

و در آخر هم اینکه برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع و تمیز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ پس از هر بار استفاده در ماشین را برای چند ساعت باز بگذارید تا تبادل هوا صورت گیرد و کاملا خشک شود. سعی کنید به جای مایع های شوینده از پودر شست و شو استفاده کنید زیرا مایع شست و شو در محفظه ها باقی می ماند و از بین نمی رود.

پیشنـهاد

دربین شوینده های خارجی 2 محصولی متفاوت وجود دارد که جهت حل رنگ گرفتگی لباس ها به شما کمک می کند؛ یکی محلول رنگبری مخصوص لباس هایی که در ماشین لباسشویی رنگ شده اند. لباس های رنگ گرفته را بعد از خیساندن در سودا، همراه با این محلول در لباسشویی بیندازید.

یک دستمال هم وجود دارد که از وقوع این مشکل جلوگیری می کند. کافی است برای استفاده از آن یک ورقه از این دستمال را همراه با لباس های رنگی داخل آن بیندازید، کارگاه رنگرزی خانگی تعطیل می شود. مشابه ایرانی این محصولات هنوز تولید نشده و می توانید نمونه های خارجی آنها را از سوپرماركت، فروشگاه های شهروند و هایپر استار خریداری نمایید.

تعمیر لباسشویی

بدون برچسب اضافه شده است.

آخرین مقالات

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کافیست با یکی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

آیا برای تعمیر دستگاه خود سر درگم مانده اید؟...

نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)
نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)

Mar 5, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

یکی از وسایل لازم و ضروری در آشپزخانه و محل...

نمایش تمام پست های →