ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

چرا ماشین لباسشویی روشن نمی شود ؟

نوشته شده در Sep 27, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

چرا ماشین لباسشویی روشن نمی شود ؟

روشن نشدن لباسشویی از چیست ؟

دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست ؟ چرا لباسشویی روشن نمی شود ؟ چگونه باید از لباسشویی استفاده کرد ؟
اکثر خانم ها تصور میکنند که ماشین لباسشویی توانایی دارد که تمام قارچ ها و باکتری های لباس ها را از بین ببرد

ولی از این موضوع غافلند که در صورتی که از آن درست استفاده نشود خود باعث تکثیر باکتری ها خواهد شد.
ممکن است تصور کنید که ماشین های لباسشویی به دلیل قدرت بالایی که در شست و شو و آبکشی لباس ها دارند قادرند هرگونه قارچ یا باکتری را به طور کامل از بین ببرند در صورتی که باید بدانید که استفاده نادرست از این وسیله، امکان تولیدو تکثیر قارچ ها و میکروب های خطرناکی را ایجاد می کند که می تواند موجب بروز بیماری های پوستی یا آلرژیک بشوند.

از جمله مواردی که موجب ایجاد و تکثیر قارچ ها و میکروب ها را فراهم می کند موارد زیر هستند که گاه خانم ها در زمان استفاده از این دستگاه مرتکب این خطاها می شوند.

1) اکثر افراد در زمان شستن لباس ها و ملحفه ها، لباس های زیر را نیز داخل ماشین لباسشویی قرار می دهند. این در حالی است که به گفته پزشکان یکی از اصلی ترین منابع انتشار میکروب ها در محیط های مرطوب و بسته، لباس های زیر هستند. بنابراین بهتر است که این لباس ها را همراه با باقی شستنی ها داخل محفظه ماشین قرار ندهند.

علاوه بر این احتمال دارد که آلودگی لباس های دیگر به لباس های زیر سرایت کند و موجبات تحریک پوستی یا حتی عفونت دستگاه تناسلی را فراهم بیاورد. در نتیجه بهتر است لباس های زیر را با آب داغ و مواد شوینده ملایم بشویید و زیر نور مستقیم آفتاب خشک نمایید.

2- اکثر خانم ها جهت اینکه رنگ و کیفیت ملحفه ها، روبالشی ها و روتختی را حفظ کنند، آنها را با آب ولرم و دور کند ماشین لباسشویی می شویند. این در حالی که روبالشی ها و روتختی ها، یکی از بهترین مناطق برای ایجاد آلرژی و حفظ گرد و غبار هستند.

بنابراین باید تمامی کالاهای خواب را دست کم هر دو هفته یک بار با دور تند ماشین و یا آب کاملا داغ بشویید و جهت اینکه از آلرژی زا شدن آنها جلوگیری کنید باید این کالاها را به دور از گرد و غبار محیط بیرون و در داخل خانه خشک نمایید.

3- به ندرت پیش می آید که کپک ها در محیط های خشک تولید و تکثیر شوند اما به یاد داشته باشید همواره فضاهای مرطوب، محل مناسبی برای تعولید و تکثیر انواع مختلفی از کپک ها هستند. برخورد این کپک ها با بدن نیز موجب بروز خارش چشم ها، خس خس سینه و احتقان در افراد می شود. این حالت به خصوص در افراد مبتلا به آلرژی گسترده تر خواهد بود.

در نتیجه برای پیشگیری از تکثیر و تولید کپک ها در ماشین لباسشویی، بعد از پایان شست و شو، در آن را به طور کامل باز بگذارید تا بخار و هوای داخلی ماشین به طور کامل خارج شود. علاوه بر آن باید قسمت لاستیکی دور در را هم با دستمال خشک نمایید.

دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست ؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست ؟ ما می توانیم خیلی ساده این مسئله را بررسی کنیم.

4- در صورتی که ماشین لباسشویی را داخل رختکن حمام قرار داده اید، می بایست بدانید که در معرض ابتلا به بیماری های پوستی می باشید. عوامل آلرژی زا به پرده حمام، لباس های داخلی حمام و لوازمی مانند لیف منتقل می شوند و نتیجه آن چیزی جز ابتلا به بیماری های پوستی نیست.

ماشین لباسشویی را می بایست حتماً در محیطی باز مانند آشپزخانه قرار دهید تا امکان آن را داشته باشید که بعد از پایان کار شست و شو، پنجره را جهت خروج هوا و بخار متصاعد شده از لباس ها باز بگذارید. به این ترتیب از تکثیر کپک ها و قارچ ها جلوگیری می کنید.

5- پوست دست برخی از خانم ها به برخی از شوینده ها حساسیت دارد. بنابراین ممکن است که تصورکنند اگر لباس ها با همان مواد در ماشین لباسشویی شسته شوند، آسیبی به آنها خواهد رسید اما در صورت حساس بودن پوست دست، هرگز نبایداز آن در ماشین لباسشویی هم استفاده کرد چرا که از این طریق حساسیت پوستی به تمام بدن منتقل می شود.

6- از دیگر از اشتباهاتی که اکثر خانم های خانه دار به دلیل مشغله زیاد مرتکب آن می شوند، رها کردن لباس های شسته شده در ماشین پس از پایان کار شست و شو است. البته این افراد حتما نمی دانند که بیش از 30 دقیقه ماندن لباس های خیس داخل ماشین مساوی است با تولید کپک ها و بسیاری از باکتری های آلرژی زا. بنابراین زمانی که در خانه هستید و فرصت دارید، ماشین لباسشویی را روشن کنید و پس از پایان شست و شو بدون فاصله، لباس ها را پهن کنید.

7- رطوبت، عرق و آلودگی لباس های کثیف سبب تولید میکروب ها و نفوذ آنها داخل لباس ها می شود. بنابراین لباس های نشسته را برای آخر هفته داخل فضای بسته ماشین انباشته نکنید این امر موجب انتقال میکروب ها به لباس های دیگر داخل سبد نیر خواهد شد. پر کردن ماشین با لباس های کثیف از دیگر خطاهای شایعی است که خانم ها به خصوص آنها که شاغلند بسیار مرتکب می شوند. میکروب ها در محفظه های ریز لباس ها رخنه می کنند و در فرصتی مناسب فعالیتشان را آغاز می کنند و بی آنکه شما ببینید و متوجه شوید، زمینه ساز ایجاد بیماری در شما و خانواده تان می شوند.

تعمیر لباسشویی

بدون برچسب اضافه شده است.

آخرین مقالات

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کافیست با یکی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

آیا برای تعمیر دستگاه خود سر درگم مانده اید؟...

نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)
نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)

Mar 5, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

یکی از وسایل لازم و ضروری در آشپزخانه و محل...

نمایش تمام پست های →