ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

تعمیر کولر گازی اینورتر

نوشته شده در Oct 2, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

تعمیر کولر گازی اینورتر

نمایندگی تعمیرات کولر گازی اینورتر

شاید شما هم از آن دسته از افراد هستید که به دنبال نمایندگی تعمیرات کولر گازی اینورتر هستید. اگر اینطور است خیلی خوش شانس هستید که دارید این مطلب را می خوانید.

شرکت تعمیرات لوازم خانگی ریکان نمایندگی تعمیرات کولر گازی اینورتر در تهران به شمار می آید که به واسط تکنسین های مجرب و خبره خود کلیه خدمات مربوط به تعمیر کولر گازی اینورتر را در سرتاسر تهران ارائه می دهد

در صورتی که شما هم فکر می کنید سرویس کولر گازی اینورتر را خودتان می توانید انجام دهید پس با ما همراه باشید البته این آموزش برای افراد مبتدی گردآوری شده و اگر شما به صورت تخصصی قصد سرویس قطعات و تعمیر کولر گازی اینورتر را دارید می توانید با مراجعه به آموزش های تخصصی تر آن را انجام دهید.

مرحله اول:

جهت تعمیر کولر گازی اینورتر قبل از هر کاری می بایست برق آن را قطع کنید تا خطری شما رو تهدید نکند و با خیال راحت کارتان را ادامه بدهید.

جهت قطع کردن برق بسته به نوع کولر دو راه دارید

دوشاخه کولر گازی را از کنار پنل از برق بکشید

می توانید فیوز برق کولر گازی را از جعبه فیوزی که معمولاً داخل آشپزخانه یا کنار درب ورودی است را قطع نمایید اگر تعداد فیوزها زیاد است و نمی دانید کدام فیوز مربوط به دستگاه شماست کولر خود را روشن کنید و یکی یکی فیوزها رو قطع کنید که با خاموش شدن کولر مشخص می شود فیوز آن کدام است.

مرحله دوم:

در این قسمت می بایست سرویس پنل داخلی را انجام بدهید برای این کار ابتدا باید قاب جلویی پنل را بازکرده و دو عدد فیلتر آن را بیرون کشیده و با استفاده از فشار آب تمیز بشویید به نحوی که خاک و گرد و غباری روی آن باقی نمانده باشد.

شما پس از این کار باید سنسور کولر را بیرون کشیده و تمیز نمایید و در جای خودش برگردانید این سنسور وظیفه ی چک کردن دمای محیط را داشته و به برد فرمان روشن و خاموش شدن خودکار کولر گازی را می دهد در صورتی که این سنسور کثیف باشد به دلیل فرمان اشتباه به برد در سیستم شما اختلال ایجاد خواهد کرد و 100% شما نیاز به تعمیر کولر گازی اینورتر دارید.

پس از این کار نوبت به شستن فین های یا کویل ها می رسد این کویل های مانند رادیاتور ماشین عمل کرده و همواره می بایست تمیز باشد تا با هوای محیط به خوبی ارتباط برقرار کند و سرما را از کویل ها به هوای اتاق منتقل کنند.

نحوه تمیز کردن کولر گازی اینورتر

شما می توانید به وسیله یک آب پاش (شیشه شور) به کویل ها آب بپاشید و هنگامی که کاملاً خیس شدند با یک برس نرم یا مسواک به صورت عمودی روی آن ها کشیده تا پرز و گردوخاک آن تمیز شود اما در صورتی که کولر گازی درجایی نزدیک آشپزخانه نصب شده باشد معمولاً این کویل ها به دلیل گرما و پخت و پز چرب شده و با برس کشیدن ساده به آن تمیز نمی شود.

شما برای این موارد باید یک اسپری گاز پاک کن تهیه نمایید این اسپری ها جهت تمیز کردن گاز از چربی ساخته شده و در تمام مغازه ها موجود است شما پس از تهیه این اسپری می توانید آن را روی کویل ها بپاشید تا کف کند و تا ۱ ساعت بگذارید که این چربی های خوب شسته شده و نرم شود پس از یک ساعت به وسیله شیشه شور آب را روی آن اسپری کرده و با یک مسواک یا برس نرم آن را تمیز کنید مشاهده خواهید کرد که براق و تمیز شد تمیز کردن فین های کولر گازی این کار نقش بسیار مهمی در بالا رفتن راندمان کولر گازی دارد.

البته روش دومی هم برای تمیز کردن این کویل ها وجود دارد و آن هم استفاده از بخار شور است که شما می توانید با استفاده از دستگاه بخار شوی این کویل ها را تمیز کنید اما اگر این کویل ها چرب شده است می توانید قبل از استفاده از بخار شور از اسپری گاز پاک کن استفاده نمایید و بعد از یک ساعت که این اسپری چربی ها را نرم کرد با دستگاه بخارشوی آن را تمیز و براق کنید پس از این کار سنسور و فیلتر را مانند قبل سره جای خود محکم کنید و درب پنل را ببندید و پس از سروویس کولر گازی شما وقتی به کوبل ها نگاه میکنید تفاوت را متوجه میشوید که فیف ها کاملا سفید شده است.

شستن پنل داخلی با بخار شوی

در حال حاضر نیمی از سرویس کولر گازی خود را انجام داده اید جهت شستشوی پنل بیرونی خود به محل نصب کولر گازی مراجعه کنید.

تعمیر کولر گازی

بدون برچسب اضافه شده است.

آخرین مقالات

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کافیست با یکی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

آیا برای تعمیر دستگاه خود سر درگم مانده اید؟...

نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)
نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)

Mar 5, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

یکی از وسایل لازم و ضروری در آشپزخانه و محل...

نمایش تمام پست های →