ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

نحوه تمیز کردن ماکروفر یا مایکروفر

نوشته شده در Oct 7, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

نحوه تمیز کردن ماکروفر یا مایکروفر

جهت تمیز کردن سریع ماکروفر از لیموترش تازه استفاده کنید

اکثر افرادی که از ماکروفر زیاد استفاده می‌کنند، همیشه با تمیز کردن آن مشکل دارند و آن را کاری طاقت فرسا و دشوار می‌دانند. در واقع فضای کوچک آن و وجود شکاف‌های فراوان در آن تمیز کردن مایکروویو را دشوار می‌کند و به همین دلیل افراد در اکثر اوقات تمیز کردن آن را به تعویق می‌اندازند تا حدی که دیگر تقریبا این کار غیرممکن می‌شود.

ما در اینجا راهی بسیار ساده و ارزان قیمت و در عین حال بسیار سریع را به شما توضیح خواهیم داد تا از این روش با آرامش و هیچ گونه نگرانی مایکروفر خود را بدون تلاش زیادی برق بیندازید. جهت این کار به یک کاسه، مقداری آب و آب لیمو یا سرکه نیاز دارید. یکی از این دو ماده می بایست استفاده شود و بسیاری از افراد به علت بوی خوب لیمو، لیمو را انتخاب می کنند اما به هر حال عملکرد هر دو مشابه می باشد.

جهت این کار درون کاسه‌ای آب لیمو و کمی آب بریزید، بهتر است که از لیموی تازه استفاده کنید. مقدار آن می بایست یک چهارم فنجان باشد یا در صورتی که می‌خواهید آب خود لیمو را بگیرید، نصف لیمو کافی است. این کاسه را درون ماکروفر قرار دهید و آن در دمای نسبتاً بالا به مدت 5 دقیقه روشن کنید. سپس به مدت 2 تا 3 دقیقه آن را در همان حالت قرار دهید و بگذارید تا بخار آن کار خودش را انجام دهد. پس از آن می‌توانید کاسه را در بیاورید. مراقب باشید دستتان نسوزد.

در صورتی که همچنان چند لکه باقی ماند می‌توانید مجدد این کار را تکرار کنید و یا دستمالی را آغشته به لیمو یا سرکه کنید و روی آن لکه‌ها بکشید و یا به مدت 30 ثانیه روی آن نگه دارید.

طرز تمیز کردن ماکروفر یا مایکروفر

تمیز کردن ماکروفر با لیمو

این نکته را در نظر داشته باشید که فقط با داشتن یک لیمو میتوانید مایکروفرتان را تمیز کرده و تمامی جرم های باقی مانده روی دیواره های داخلیش را برطرف نمایید؟ با من همراه باشید.
مایکروویو یکی از بزرگترین اختراعات بشر است. گرم کردن غذا یا یخ زدایی مواد غذایی منجمد در کمتر از یک دقیقه، تغییر و تحول عظیمی در آشپزی پدید آورده است. حال با خود فکر کنید آیا میتوانید آشپزخانه تان را بدون ماکروفر تصور کنید؟!

مایکروویو در عین حال که آشپزی را بسیار راحت نموده، میتواند سختی های زیادی نیز به دنبال داشته باشد زیرا هر بار استفاده از آن، یعنی جرم بیشتری به دیواره هایش منتقل شدن! قطعاً همه ما از استفاده بیش از حد مواد شیمیایی تمیز کننده خسته شده ایم، بنابراین بیایید راهی را امتحان کنیم که بدون مواد شیمیایی و چند مرحله ساده، مایکروویوی تمیز در اختیارمان بگذارد.

جهت این کار شما به یک لیمو ترش بزرگ (زرد) و کاسه مخصوص مایکروویو پر شده با 1 و 1/4 فنجان آب نیاز دارید.

لیمو را از وسط نصف کرده و آب هر دو تکه را در آب درون کاسه بریزید.

پس از آن کاسه آب و آب لیمو را در مایکروویو قرار داده، به مدت 5 تا 10 دقیقه مایکروویو را روشن کنید و بگذارید بخار آب و آب لیمو کارشان را انجام دهند.
حال کاسه را از مایکروویو خارج نموده و با پارچه یا حوله نرم و تمیزی دیواره های مایکروویو را به راحتی جرم زدایی کنید.

تعمیر ماکروفر

بدون برچسب اضافه شده است.

آخرین مقالات

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کافیست با یکی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

آیا برای تعمیر دستگاه خود سر درگم مانده اید؟...

نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)
نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)

Mar 5, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

یکی از وسایل لازم و ضروری در آشپزخانه و محل...

نمایش تمام پست های →