ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

نحوه استفاده از ماکروفر یا مایکروفر

نوشته شده در Oct 7, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

نحوه استفاده از ماکروفر یا مایکروفر

راه حلی برای مشکلات مایکروویو,تمیز کردن ماکروفر

آیا می دانید قرار دادن بعضی از مواد غذایی داخل ماکروفر می تواند برایتان مشکل ساز گردد؟ برای آنها هم راه حل هایی وجود دارد. با ما همراه شوید.

شما در طول روز یا هفته چند بار از مایکروویو جهت گرم کردن مواد غذایی مختلف استفاده می کنید؟ آیا می دانید قرار دادن برخی از مواد غذایی داخل ماکروفر می تواند برایتان مشکل ساز گردد؟

تخم مرغ
هیچگاخ تخم مرغ خام را با پوست یا بدون پوست داخل مایکروفر قرار ندهید. پوست تخم مرغ خام در اثر حرارت بالای مایکروفر، می ترکد و امکان دارد محتویات آن باعث آسیب دیدن المنت های داخل دستگاه شود.

چاره چیست؟
می توانید تخم مرغ را داخل یک پیاله یا بشقاب شیشه ای که از قبل کمی چرب شده است، بشکنید و با چنگال، سوراخ هایی در زرده آن ایجاد کنید.

روش دیگر، هم زدن زرده و سفیده تخم مرغ پیش از قرار دادن آن در مایکروفر است. قرار دادن تخم مرغ پخته ای که با چاقو به چند قسمت تقسیم شده در ماکروفر نیز مشکلی ایجاد نمی کند.

 هویج
هویج از سبزی های نسبتاً کم آب می باشد و با توجه به بافت نسبتاً سفتی که در وسط آن وجود دارد، گذاشتن آن داخل ماکروفر سبب خشک شدن یا حتی سوختنش می شود.

چاره چیست؟
هیچگاه هویج خام را داخل ماکروفر قرار ندهید. شما می توانید هویج را بپزید و آن را با شیر و کره مخلوط نمایید و به صورت پوره دربیاورید و این پوره را جهت گرم شدن یا پختن درون مایکروویو قرار دهید.

ماهی و میگو
بافت گوشت ماهی و میگو از گوشت های دیگر بسیار نرم تر می باشد، به همین سبب در صورتی که ماهی و میگو را خام یا پخته داخل مایکروویو بگذارید، گوشت آن ها از هم می پاشد و تمام دیواره های داخلی دستگاه را کثیف می کند. چربی بیش از اندازه و بافت نرم ماهی تن هم سبب پاشیدن تکه های آن در اثر حرارت بالای مایکروویو می شود.

چاره چیست؟
ماهی را پس از طعم دار کردن، با پوست داخل یک ظرف گود مانند بشقاب خورش خوری یا ظرف پیتزاخوری قرار دهید و روی ظرف را با سلفون بپوشانید. حالا می توان این ظرف سرپوشیده را با خیال راحت، داخل مایکروفر گذاشت. تن ماهی را هم می توان به همین شکل گرم کرد. اگر حرارت مناسبی برای پخت یا گرم کردن ماهی و میگو انتخاب کرده باشید، امکان از دست رفتن بافت ظاهری آن ها به زیر ۱۰ درصد خواهد رسید.

طرز استفاده از ماکروفر یا مایکروفر

گوجه فرنگی
گوجه فرنگی یکی از پرآب ترین صیفی هاست که در صورتی که به صورت خام و سالم داخل مایکروفر قرار داده شود، در اثر بالا رفتن بیش از اندازه درجه حرارت آب داخل آن، می ترکد و مشکل ساز خواهد شد.

چاره چیست؟
چند برش عمیق دور تا دور گوجه فرنگی خام ایجاد نمایید و سپس آن را داخل مایکروفر قرار دهید. حتی می توان گوجه فرنگی را حلقه حلقه و با چنگال، سوراخ هایی روی هر حلقه ایجاد کرد و سپس آن را درون دستگاه گذاشت.

غذاهای آبکی و سس های گوشتی
حجم بالای آب این مواد غذایی، داغ شدن بیش از اندازه آبشان و ترکیدن اجزای ریز موجود در آن ها (مانند لوبیا، لیمو یا نخود و نخودفرنگی) می تواند سبب آلوده شدن فضای داخلی ماکروفر یا حتی آسیب دیدن لوازم داخلی دستگاه شما شود.

چاره چیست؟
می بایست غذاهای آبکی و سس های گوشتی را داخل ظروف پلاستیکی گود یا کاسه بریزید و روی ظرف را با سلفون بپوشانید. به این صورت می توانید از پاشیدن آب داخل ماکروفر پیشگیری کنید

گوشت استیک
گوشت تکه ای خام به خصوص در صورتی که گوشت گوساله بدون چربی باشد، بعد از قرار دادن داخل ماکروفر مانند لاستیک ماشین، سفت و غیر قابل مصرف می شود. دلیل این موضوع هم تبخیر بیش از اندازه آب درون بافت گوشت طی فرآیند پختن است.

چاره چیست؟
می بایست گوشت های استیکی را با کره، چرب و مزه دار کنید و سپس آن ها را درون یک بشقاب خورش خوری گود که مقدار اندکی آب جوش و آب لیمو دارد، بگذارید و روی بشقاب را با سلفون بپوشانید یا با بشقاب دیگری، یک در برای آن درست کنید.

تعمیر ماکروفر

بدون برچسب اضافه شده است.

آخرین مقالات

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کافیست با یکی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

آیا برای تعمیر دستگاه خود سر درگم مانده اید؟...

نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)
نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)

Mar 5, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

یکی از وسایل لازم و ضروری در آشپزخانه و محل...

نمایش تمام پست های →