HTML block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

مخترع یخچال کیست

نوشته شده در Oct 22, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

مخترع یخچال کیست

این مطلب شما را با مخترع یخچال آشنا می کند. شاید برای خیلی ها جای سوال باشد که این دستگاه پر استفاده و کارآمد را چه کسی و در چه سالی اختراع کرده است.

در این مقاله سعی شده است مطلبی در مورد تاریخچه یخچال و طرز کار موتور یخچال نیز ارائه شود.
نخستین نوع یخچال را ژاکوب پراکنیز در سال 1834 میلادی اختراع کرد. از آن ببعد این اختراع همواره در حال تحول و دگرگونی بود، تا اینکه اولین یخچال برقی توسط دیوو آمریکایی در سال 1869 به بازار عرضه شد. در یخچال برقی تولید سرما بر اساس اصل تراکم و انبساط یک نوع گاز با درجه حرارت تبخیر پایین ، احتیاج به تخصص و تجهیزات خاص در زمینه ترمودینامیک و مکانیک سیالات دارد.

ساختمان یخچال

خوب است بدانید که یخچال‌های خانگی ، فریزر ، یخچال‌های ویترینی و سایر وسایل سردکننده تراکمی، ساختمان مشابه دارند، و سیستم کار آنها یکسان می باشد. یک یخچال نسبت به برخی از لوازم برقی خانگی ، چون سـماور برقی و بخاری برقی ، از جزئیات بیشتری برخوردار است. از اینرو اجزای تشکیل دهنده یخچال را به دو نوع مکانیکی و الکتریکی تقسیم می‌کنند.

طرز کار موتور الکتریکی یخچال

اکثر یخچال ها طرز کار مشابهی دارند یعنی تمام آن ها در راستای نگهداری مواد غذایی تولید می شوند. آیا موتور الکتریکی آنها نیز مشابه است ؟
هنگامی که از طریق ترموستات فرمان به موتور می رسد. جریان الکتریکی از رله استارت و سیم پیچ اصلی عبور می کند و چون سیم پیچی راه انداز در مدار نیست جریانی حدود 2 برابر جریان نامی از سیم پیچ اصل عبور نموده و نیروی الکتریکی رله استارت که با مجذور جریان عبوری از آن متناسب است افزایش می یابد و هسته رله را به سمت بالا هدایت می‌کند و سیم پیچی راه انداز توسط تیغه مربوطه که به هسته متحرک رله استارت متصل است، جریان دار شده و موتور شروع به حرکت  می نماید.

از طریق حرکت الکتروموتور جریان الکتریکی در سیم پیچی اصل نرمال شده و نیروی رله استارت کاهش یافته و هسته آن در اثر نیروی وزن هسته پایین می‌آید و تیغه مربوط به سیم پیچی راه انداز را قطع کرده و موتور با سیم پیچی اصلی به کار خود ادامه می‌دهد. حرکت رتور موتور علت تحت فشار قرار دادن گاز از یک سمت و مکش از سمت دیگر می‌شود هنگامی که اواپراتور (یخ ساز) خنک شده و ترموستات جریان الکتروموتور را قطع می نماید.

تعمیر یخچال فریزر

بدون برچسب اضافه شده است.

آخرین مقالات

نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ - تعمیر یخچال سامسونگ در تهران
نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ - تعمیر یخچال سامسونگ در تهران

Oct 31, 2020 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

اگر ساکن تهران هستید و به دنبال یک نمایندگی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کافیست با یکی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

آیا برای تعمیر دستگاه خود سر درگم مانده اید؟...

نمایش تمام پست های →