ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

مخترع ماشین لباسشویی کیست

نوشته شده در Nov 4, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

مخترع ماشین لباسشویی کیست

مخترع ماشین لباسشویی کیست ؟

پس از خواندن این مطلب با سال تولید ماشین لباسشویی و مخترع آن آشنا می شوید. و نام این فرد بزرگ را همیشه به خاطر اختراع بزرگش به یاد میسپارید.

نخستین نوع ماشین لباسشویی در سال ۱۷۹۷ اختراع شده است و آن تخته شستشو بود، اما در سال ۱۸۷۴ ویلیام بلک استون، بازرگان و تولیدکننده ذرت اهل ایندیانا، برای هدیه تولد به همسرش یک ماشینی ساخت که که کثیفی ها را از روی لباس ها می شست و پاک می کرد. این دستگاه از یک تغار چوبی تشکیل شده بود که در آن یک تکه چوب تخت با شش میخ چوبی کوچک بود و یک دسته داشت که آن ها را جلو و عقب می برد.

در سال ۱۹۰۰ میخ های فلزی جایگزین میخ های چوبی شدند. در ۱۹۰۶ موتور الکتریکی برای نخستین بار در این وسیله به کار گرفته شد. در ۱۹۰۷ اولین دستگاه می تگ ساخته شد که دسته چرخنده و زیر آن چرخ لنگر داشت. در ۱۹۲۲ شرکت می تگ سیستمی عرضه کرد که، به جای کشیدن لباس ها در آب، آن ها را با فشار آب و هم زدن تمیز می نمود.

تاریخچه ماشین لباسشویی

در این مقاله سعی شده است مطلبی در مورد تاریخچه ماشین لباسشویی ارائه شود.
از میان تمام روش هایی که در آن زمان برای طراحی این دستگاه پیشنهاد شده بود تنها دو سیستم امروزه باقی مانده است. یکی همان روش فشار آب که هنوز هم مهم ترین سیستم است و دیگری سیستم استوانه ای که لباس ها را درون یک استوانه چرخان می شوید. از اوایل دهه ۱۹۳۰ یکی از شاخه های جانبی شرکت هوایی بندیکس شروع به کار روی یکی از مهم ترین پیشرفت های آن کرد.

وسیله ای که جان دبلیو چامبرلین اختراع کرد در یک زمان لباس ها را می شست، آب می کشید و آب اضافی آن را خارج می نمود. معرفی نخستین ماشین لباسشویی خودکار در ۱۹۴۷ گام مهم دیگری در این زمینه بود. شرکت ۱۹۰۰، که نیای شرکت ویرل پول به شمار می رود، نخستین شرکتی بود که موفق به این کار شد. در ۱۹۵۳ ماشین لباسشویی به یکی از وسایل ضروری خانه تبدیل شد و از آن به بعد همچنان این وسیله در حال تکمیل است و دکمه هایی برای انواع پارچه های خاص و جدید به آن ها اضافه می شود.

سوال اینجاست آیا کارخانه ها عمدا این دستگاه را طوری می سازند که زود خراب و از دور خارج بشود؟

پاسخ روشن است نه عمدا، اما در نهایت همین اتفاق می افتد. خیلی از این محصولات مدرن را طوری می سازند که هرچه امکان دارد ارزان تر به فروش برسد، چون خریداران (البته خام و بی تجربه ترها) این طور می خواهند. نتیجه این می شود که ماشین لباسشویی هایی ساخته می شود که عمر زیادی ندارند و از طرفی هزینه تعمیر آن ها هم خیلی بالا می روز.

از این رو خیلی هم ارزان نیستند و در حقیقت در درازمدت گران تر درمی آیند. هرچه ارزان تر باشد فاصله بین هزینه تعمیر و جایگزینی قطعاتش کم تر می شود. بسیاری از ماشین لباسشویی های ارزان قیمت بیش از سه تا پنج سال عمر نمی کنند چون اولین باری که خراب می شوند حدود نصف قیمت خریدشان یا گاهی بیش تر باید برای تعمیرشان هزینه کرد. از طرفی تولیدکنندگان دستگاه ارزان قیمت تمایلی به عرضه قطعات یدکی ارزان قیمت ندارند که همین موضوع بیش از پیش مشکل ساز می شود.

با در نظر گرفتن این مشکلات شاید بهتر باشد از اول ماشین لباسشویی گران تری خرید؛ مگر این که از قبل تحقیق کنید و مطمئن بشوید که در صورتی که در آینده لازم شد قطعه ای را تعویض کنید قیمت قطعات یدکی ماشین لباسشویی موردنظرتان منطقی است. در غیر این صورت اگر لباسشویی گران قیمتی بخرید معمولا تا ۲۰ سال خیالتان کاملا راحت است. بعضی مردم فکر می کنند بد هم نیست که هر چهار، پنج سال یک بار دستگاهشان خراب بشود و به این بهانه وسایل خانه شان را نو کنند، ولی این روزها ملاحظات زیست محیطی حکم می کند این افراد هم در روش فکری خود بازنگری کنند.

تعمیر لباسشویی

بدون برچسب اضافه شده است.

آخرین مقالات

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کافیست با یکی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

آیا برای تعمیر دستگاه خود سر درگم مانده اید؟...

نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)
نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)

Mar 5, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

یکی از وسایل لازم و ضروری در آشپزخانه و محل...

نمایش تمام پست های →