جنت آباد، بالاتر از همت، مجتمع تجاری بنفشه، طبقه اول واحد 27 46040331

تعمیر ماشین ظرفشویی

پیشرفت روز افزون تکنولوژی و تازگی این محصول نسبت به دیگر لوازم خانگی باعث شده تا جزو یکی از تخصصی ترین شاخه های این رشته قرار بگیرد.

با این وجود شرکت تعمیرات لوازم خانگی ریکان با داشتن تیمی مختصص در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی ، یک ابر غول پیشرفته به حساب می آید. ما بر خلاف خیلی از شرکت های دیگر از بهترین تکنسین ها برای تعمیرات بهره می گیریم، همین امر باعث می شود تا افرادی که با ریکان کار کرده اند ما را به دیگران نیز معرفی می کنند.

تمامی افرادی که از این محصول در منزل خود استفاده می کنند بر این باورند که این دستگاه جزو کارآمدترین لوازم خانه بوده و در صورت خرابی هر چه سریعتر باید برای تعمیر ماشین ظرفشویی اقدام کرد ولی آیا لازم است که در صورت بروز هر مشکلی با یک شرکت تعمیرات لوازم خانگی تماس گرفت؟

در حقیقت چنین نیست... ما در اینجا علاوه بر معرفی خدمات خود که تعمیر ماشین ظرفشویی نیز گوشه ای از این خدمات است، شما را با اشکالات جزیی و پیش پا افتاده ای که ممکن است برای دستگاهتان رخ بدهد آشنا می کنیم.

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل

بهتر است تعمیر ماشین ظرفشویی در محل انجام شود تا در هزینه ها و وقت صرفه جویی شود. این کار به نحوی انجام می شود که مشتری پس از اولین تماس خود و دادن آدرس، تکنسین ما جهت تعمیر به محل مورد نظر اعزام می شود.

تاریخچه :

به تعریف ویکی پدیا ماشین ظرفشویی یک دستگاه مکانیکی است که برای پاک کردن ظرف ها و وسایل خوردن به کار می رود. از آن در رستوران ها و آشپزخانه های منازل استفاده می شود.

نخستین بار یک زن ثروتمند به نام جوزفین کاکرن در سال ۱۸۸۶ میلادی این وسیله را اختراع کرد و آن را در نمایشگاه جهانی شیکاگو در ۱۸۹۳ میلادی به نمایش گذاشت.

اجزای تشکیل دهنده

مخزن:

که یا از جنس پلاستیک است و یا از جنس استیل

قفسه:

که دارای اندازه هایی گوناگون برای ظرف ها با اندازه های گوناگون است.

فیلتر غذا:

گاهی بازماندهٔ غذاها برای آنکه بتواند خارج شود نخست آسیاب شده و سپس همراه با آب خارج میشود.
آب گرمکن: آب گرم، کار شستشو را بهتر می کند. که در بیشتر دستگاه ها ایراد به وجود آمده ای که باعث تعمیر ماشین ظرفشویی می شود از این ناحیه می باشد.

سوراخ های آب فشان:

سوراخ هایی هستند که آب از راه آنان با فشار بیشتری خارج می شود و شستشوی بهتری انجام می شود.

خشک کن:

که برق زیادی مصرف می کند.

بخش الکترونیکی:

که برای برنامه دادن و شستشوی هوشمند می باشد

عیب یابی ماشین ظرفشویی

عیب یابی ماشین ظرفشویی

اولین اقدامی که برای سهولت کار باید انجام شود عیب یابی ماشین ظرفشویی است. جهت این کار می توان از دارنده دستگاه سوال کرد تا با گفتن ایرادهای دستگاه تکنسین را آگاه سازند.

1. کار نمی کند و لامپ نشانگر برق ورودی خاموش است.

احتمال دارد پریزی که از آن به عنوان منبع تغزیه برق استفاده می شود معیوب باشد.
ممکن است دو شاخه دستگاه خراب باشد یا به درستی به پریز متصل نشده باشد.
اگر دستگاه به وسیله رابط و یا ترانس به برق متصل شده باشد امکان این وجود دارد که رابط خراب شده باشد.

2. کار نمی کند ولی لامپ نشانگر یا دیسپلی روشن است.

در تعمیر ماشین ظرفشویی احتمال این وجود دارد که شیر آب دستگاه باز نشده باشد.
شاید آب در هنگام ورود به ماشین از فشار لازمه برخوردار نباشد.
شاید دکمه اصلی دستگاه (خاموش - روشن) معیوب شده باشد.
احتمال دارد بعد از چیدن ظروف داخل دستگاه، درب آن به خوبی بسته نشده باشد.
ممکن است شیلنگ ورودی آب تا خورده باشد و یا جسمی سنگین بر روی آن قرار گرفته باشد.
امکان دارد در حالت قفل کودک باشد.

3. روشن می شود اما آب وارد دستگاه نمی شود.

در تعمیر ماشین ظرفشویی احتمال دارد جریان آب ورودی قطع شده باشد و آب داخل دستگاه نیاید.
شاید شیر آب بسته باشد و یا اینکه فلکه اصلی باز نباشد.
ممکن است فیلتر شیر برقی ورودی آب مسدود باشد.
امکان این وجود دارد که شیر برقی آب خراب باشد و احتیاج به تعویض داشته باشد.
شاید شلینگ ورودی آب بر اثر تا خوردن و یا له شدن مسدود شده باشد.
احتمال دارد فشار آب ورودی به ماشین کم باشد.

4. آب تخلیه نمی شود و در ظرفشویی باقی می ماند.

5. چراغ مربوط به تمام شدن نمک روشن شده است.

6. نشانگر مربوط به مایع جلادهنده با وجود اضافه کردن مایع،همچنان روشن باقی مانده است.

7. پودر در جاپودری یا روی در باقی می ماند.

8. پودر بر روی ظروف مشاهده می شود.

9. کف پیش از حد ایجاد شده و از ماشین خارج می شود.

10. ماشین نمک زیادی مصرف می کند.

11. صدای غیر عادی می دهد.

12. ظروف خشک نمی شود.

13. ظروف سفیدک می زنند.

14. ظروف فولادی و استیل لکه دار شده اند.

15. ذرات غذا بر روی ظروف باقی می مانند.

تعمیر ماشین ظرفشویی غرب تهران

تعمیر ماشین ظرفشویی غرب تهران

سال هاست که با داشتن متخصصین خبره توانسته ایم کلیه خدمات مربوط به تعمیر ماشین ظرفشویی غرب تهران را به طور احسن ارائه دهیم.
قبل از تعمیر ماشین ظرفشویی مطلع شدن از ایراد دستگاه به ما کمک می کند تا به سادگی بتوانیم عیب های آن را بر طرف کنیم و از اتلاف وقت جلوگیری کنیم. در زیر به برخی از ایرادهای متداول آن می پردازیم. بررسی این موارد و توجه کردن به آن باعث می شود تا در هنگام تعمیر ماشین ظرفشویی خسته و سردرگم نشویم. یکی از عمده ترین این ایرادات تمیز شسته نشستن ظروف است.

ابتدا باید مشخص شود منظور از تمیز نشستن چیست؟

در صورت کدر شدن ظروف درجه جلا دهنده زیاد شود. در صورتی که رسوب سفید رنگ بر روی ظروف ایجاد می شود ، حتماً نمک ریخته شود و درپوش ظرف نمک کامل بسته شده باشد و در صورت شکستگی، درپوش باید تعویض گردد.

در صورتی که ظروف چند ساعت بعد از مصرف شسته می شوند، ابتدا PRE WASH انتخاب شود(بدون شوینده) و بعد از پایان کار یکی از برنامه های شستشو انتخاب شود.

اگر لکه های چای روی ظروف خشک شده باشد ، معمولا در ماشین پاک نمی شود . و اگر لکه های آب بر روی ظروف دیده شود احتمالا به علت استفاده نکردن از نمک یا مایع جلا دهنده می باشد(درجه جلادهنده زیاد شود) .

در صورتی که فقط بعضی از ظروف یک طبقه تمیز شسته نشده باشند، به علت چیدمان نامناسب می باشد. و نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی نیست.
درصورتی که دستگاه در حین کار آلارم بدهد و بر روی دیسپلی ERROR ظاهر شود ، کار دستگاه نیمه تمام مانده و کاملا طبیعی می باشد که ظروف تمیز نباشند یا خشک نشده باشند ، (چون کار دستگاه کامل انجام نشده است)

در صورتی که ظروف یا قاشق چنگال استیل زنگ زده است ، به علت جنس ظروف می باشد ، زیرا استیل خالص زنگ نمی زند. پس در حقیقت در صورت مشاهده این امر نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی نسیت و ایراد از دستگاه نمی باشد.

تعمیر ماشین ظرفشویی شرق تهران

تعمیر ماشین ظرفشویی شرق تهران

تعمیر ماشین ظرفشویی شرق تهران با ارسال تکنسین به محل شما صورت می گیرد تا بدون کوچکترین مزاحمت و سختی برای مشتری این کار انجام گیرد.

دیگر ایراد مهمی که بیشتر مشتریان ما برایشان اتفاق میافتد و درخواست متخصص را می دهند خشک نشدن ظروف پس از شستشو است. اما بعضی افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد دستگاه خود به اشتباه احساس می کنند که ظرفشوییشان خراب شده است یا به درستی کارنمی کند. حال برای اینکه شما مشتریان عزیز را از این گمانه زنی های غلط دور کنیم به دلایل مختلف خوب خشک نشدن ظروف بعد ازشستشو می پردازیم.

اول از همه باید این را بدانید که مقدار آبی که در انتهای لیوان و استکان باقی می ماند طبیعی است و جزو ایرادات به حساب نمی آید و احتیاجی به تعمیر ماشین ظرفشویی نیست.
اگر به تازگی این دستگاه را خریداری کرده اید باید به این نکته توجه کنید که در برنامه های QuicK و PreWash ظروف خشک نمی شوند
سعی کنید ظروف را مطابق با دفترچه راهنما بچینید که تمامیه عملکرد های دستگاه به طور کامل و صحیح به ظروف اعمال شود
به یاد داشته باشید که هنگام به صدا در آمدن آلارم دستگاه به منظور تمام شدن کار شستشو، حتما درب آن باز شود تا قطرات ناشی از بخار روی ظروف نماند

در صورتی که به تمامیه این نکات عمل کردید و پس از به صدا در آمدن آلارم شاهد خشک نشدن ظروف به طور کامل بودید دیگر باید با یک متخصص یا شرکت تعمیرات تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی

با تحویل دستگاه خود به نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی می توانید از خدمات و سرویس های بعد از تعمیر استفاده نمایید. به طور مثال یکی از این خدمات جابجایی و حمل دستگاه از نمایندگی به محل بدون پرداخت ایاب ذهاب می باشد.
شماره تلفن تماس نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی

22387206              10خط
44432424              10خط

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی یکی دیگر از خدمات شرکت تعمیرات لوازم خانگی ریکان می باشد. این برند توانسته با بکارگیری از قطعات اورجینال درصد خرابی را در دستگاه های خود به حداقل برساند.

در ادامه در ارتباط با تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی می خواهیم دیگر ایراد عمده در این محصول را مورد بررسی قرار دهیم. مشکلی که خیلی از مخاطبان ما با آن دست و پنجه نرم می کنند عدم تخلیه شدن ظرفشویی است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد با ما همراه باشید تا از این مسائل مطلع شوید.

در چنین مواقعی که این اتفاق برای دستگاه می افتد پیغام OE روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود.
بعد از هر بار شستشو باید فیلتر و لگنچه با آب داغ و مایع شستشو کاملا تمیز شود. برای این کار میتوان از فرچه استفاده کرد.
قبل از اقدام به تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی شلنگ تخلیه را حتما چک کنید تا مطمئن شوید ارتفاع آن بدرستی تنظیم شده است. حداکثر یک متر از خود دستگاه بالا آمده و سپس به لوله فاضلات متصل شود.

از صاف و یکدست بودن شیلنگ تخلیه مطمئن شوید تا هیچگونه تا و پیچ خوردگی در آن مشاهده نشود

محل تخلیه آب نیز به درستی چک شود (لوله فاضلاب) چراکه احتمال این وجود دارد که دستگاه کاملا سالم باشد و ایراد از مسدود بودن محل تخلیه آب باشد.

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی کنوود

آیا به دنبال نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی کنوود هستید ؟ برای این کار نیازی به گشتن در خیابان های تهران نیست. تنها اقدامی که باید انجام دهید این است که با یکی از خطوط زیر تماس بگیرید تا هر کجا که هستید نزدیکترین نمایندگی را خدمتتان معرفی کنیم.
شماره تماس نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی کنوود

77882037               10خظ
33559726               10خط

تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود

تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود

همان طور که می دانید تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود نیز مانند تمامیه برندها نیاز به دانش درباره آن محصول دارد. چرا که هر یک از کمپانی های تولید لوازم خانگی متد خاص خود را برای ساخت چنین دستگاهایی دارند. از این رو به هر کس و یا شرکتی اعتماد نکنید.
اگر کلیه این مسائل را بررسی کردید و ایرادی پیدا نکردید باید با شرکت تعمیر ماشین ظرفشویی  کنوود تماس بگیرید.

درست است که خیلی از خانواده ها از ماشین ظرفشویی کنوود برای شستشوی ظروف خود استفاده می کنند. اما آیا نحوه استفاده را به درستی انجام می دهند؟

امروزه سر وكله انواع و اقسام ماشین در آشپزخانه ها پیدا شده؛ حالا دیگر این ماشین ها نه تنها غذا می پزند بلكه خودشان هم ظرف ها را می شویند! ما می خواهیم در این گزارش سراغ همین ماشین هایی برویم كه وظیفه شستن ظرف های ما را به عهده گرفته اند.

سوالی که ذهن خیلی از خریداران را دگیر می کند این است که نحوه استفاده صحیح از این محصول چیست؟ ویا چگونه باید از این دستگاه استفاده کرد تا هیچ گاه خراب نشود و نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی نداشته باشد؟

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، وقتی کوهی از ظروف کوچک و بزرگ در َآشپزخانه روی هم جمع می شود این ماشین خانگی است که خیال شما را بابت شستن و خشک کردن ظرف ها راحت می کند. از کسی پوشیده نیست که شما جهت شستن ظرف هایی که در سینک آشپزخانه جمع شده به مصرف آب زیادی نیاز دارید اما در صورتی که برای تمیز کردن آنها از این دستگاه استفاده کنید درصد، آب کمتری مصرف می کنید.
با این وجود در 40 تا 30 درصد مورد استفاده از ماشین های ظرفشویی باید ها و نباید هایی وجود دارد که بهتر است از آنها مطلع باشید و با استفاده درست، درآمدهای تان، آب و انرژی منزل را هدر ندهید.

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی

برای ما خیلی پیش آمده است که مشتریان تماس بگیرند و علت زیاد مصرف کردن نمک توسط ماشین ظرفشویی رومیزی خود را بپرسند. از آنجایی که کمپانی ما از ابتدای تاسیس خود مشاوره رایگان به مخاطبین داده است از این رو به سوالات مشتریان پاسخ داده می شود. حال می خواهیم علت این موضوع را اینجا بررسی کنیم تا اگر این مطلب را مطالعه کردید دیگه نیازی به تماس تلفنی نباشد.

این ایراد 3 دلیل عمده دارد :

درپوش محفظه نمک به درستی بسته نشده است پیشنهاد می کنیم یک بار به طور کامل باز و بسته شود.
درجه تنظیم نمک اشتباه تعیین شده است و به اندازه کافی نمی باشد بهتر است برای رفع این ایراد به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه شود.
و یا شیر برقی مربوط به مخزن نمک معیوب شده باشد که در این حالت اگر دستگاه از گارانتی خارج شده است بهتر است با یک شرکت تعمیر ماشین ظرفشویی تماس بگیرید

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش

امروزه نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش به دلیل پر طرفدار شدن این محصول در سطح شهر بسیار زیاد شده است. اما آیا به کدام یک از این نمایندگی ها می توان اعتماد کرد. این را بدانید که کلیه این مراکز وظیفه این را دارند که قطعات کهنه دستگاه را به نمونه اورجینال آن تعویض کنند.

برای ارتباط با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش قابل اطمینان با شماره های زیر تماس بگیرید :

86017822               10خط
22387206               10خط

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

بیشتر افراد بعد و یا قبل از خرید ظرفشویی احساس می کنند که مصرف آب و برق این وسیله بالا است، به همین خاطر یا از خرید این دستگاه امتناع می ورزد یا بعد از خرید کمتر از این وسیله استفاده می کنند. اما این نظریه در مورد برخی از این دستگاه ها صدق نمی کند به طور مثال ماشین های بوش نه تنها مصرف آب و برق بالایی ندارد بلکه اگر از این دستگاه به درستی و سالم استفاده شود طی سالیان سال نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی بوش نیست.

ماشین ظرفشویی بوش جزو بهترین برندهای این دستگاه است که با داشتن ضمانت نامه 36 ماهه، گارانتی پس از فروش و نیز خدمات خود تبدیل به پرفروش ترین برند ظرفشویی شده است. کلیه تعمیرات لوازم منزل توسط شرکت ما صورت می گیرد به طوریکه تکنسین مجرب و خبره ما پس از عیب یابی و مشاوره شروع به تعمیر آن در محل شما می کند. یکی از مزیت های بزرگ کار کردن با شرکت تعمیرات لوازم خانگی ریکان این است که تعمیرات شما بدون نیاز به جابجایی و صرف هزینه حمل و نقل در محل شما صورت می گیرد.

چند دلیل محکم برای شستن ظرف ها با ماشین ظرفشویی

تمیز تر شستن ظروف

شیر آب را باز کنید و درجه آبگرم کن را روی بالاترین حدی که ممکن است، قرار دهید. مسلما دستان شما توان تحمل داغی بیش از حد آب را نخواهد داشت و این درجه برای تمیزکردن کامل ظروف کافی نیست. برای ازبین بردن کامل میکروب ها دمای آب باید حداقل 70 درجه سانتی گراد باشد و هیچ آبگرمکنی آب را تا این درجه گرم نخواهد کرد در صورتی که دستگاه ظروف را در این دما تمیز می کند

وقتی ظروف را با دست شست وشو می دهید، مقدار زیادی آب از بین می رود. اگر دو سری ظرف هم اندازه داشته باشید و یک سری از آن ها را با دست و سری دیگر را با ماشین ظرفشویی بشویید خواهید دید که نه تنها هنگام شست وشو آب کمتری مصرف می شود، بلکه در زمان شما هم صرفه جویی می شود.

معمولا ابزار ظرفشویی با دست زبر و آلوده هستند

علاوه بر زبر بودن، ابر ظرفشویی حاوی تعداد زیادی باکتری است و ممکن است استفاده از آن باعث انتقال ویروس سرماخوردگی یا آنفولانزا بشود. طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه آریزونا، در هر 2 سانتی متر مکعب یک ابر ظرفشویی، حدود 10 میلیون باکتری وجود دارد که به نوعی بسیار منزجر کننده تر از سنگ توالت خانه شماست و مسلما نمی خواهید این همه میکروب و باکتری را به ظروفی که در آن ها غذا می خورید منتقل کنید! درست است که راه هایی برای تمیز و ضدعفونی کردن ابر و اسفنج های ظرفشویی وجود دارد اما چه کسی می تواند هر روز این کار را انجام دهد؟

بهترین مارک ماشین ظرفشویی

بهترین مارک ماشین ظرفشویی

برای همه ما پیش می آید که در هنگام خرید دستگاهی به دنبال بهترین مارک آن هستیم. در اینجا می خواهیم برای خرید ماشین ظرفشویی راهنمایی کوچکی به شما بکنیم تا بتوانید با انتخاب درست بهترین دستگاه را برای خود تهیه کنید.
این وسیله ها با برچسب انرژی خوب ، در هزینه های منزل صرفه جویی می کند

ممکن است به این دلیل که دستگاه شما قدیمی و پر سر و صداست از آن استفاده نمی کنید. اما اگر آن را با یک وسیله جدید با برچسب انرژی مناسب تعویض کنید خواهید دید که هر ماه مبلغ قبض برق شما کاهش پیدا می کند و این مقدار سالانه رقم قابل توجهی خواهد شد.و همچنین نیاز شما به تعمیر ماشین ظرفشویی بوش کمتر می شود پس در مقایسه با شستن ظروف با دست، به این طریق ماهیانه مقداری پول برای مصارف دیگر ته جیب تان باقی خواهد ماند.

با شست وشوی دستی، میزان زیادی آب را هدر می دهید

وقتی ظروف را با دست شست وشو می دهید، مقدار زیادی آب به هدر می رود. اگر دو سری ظرف هم اندازه داشته باشید و

برای ازبین بردن کامل میکروب ها دمای آب باید حداقل 70 درجه سانتی گراد باشد و هیچ آبگرمکنی آب را تا این درجه گرم نخواهد کرد در صورتی که تعمیر ماشین ظرفشویی بوش ظروف را در این دما تمیز می کند

یک سری از آن ها را با دست و سری دیگر را با ماشین ظرفشویی بشویید خواهید دید که نه تنها در هنگام شست وشو آب کمتری مصرف می کند، بلکه در زمان شما هم صرفه جویی می شود. علاوه بر این برنامه های مختلفی متناسب با مقدار ظروف، زمان شست وشو، تنظیم درجه حرارت آب و ... نیز دارد.

صرفه جویی در زمان

به جز صرفه جویی در مصرف آب و برق، با استفاده ازاین محصول در زمان گران بهای خود نیز صرفه جویی می کنید. فقط کافی است فکر کنید هر روز چند دقیقه زمان صرف شستن ظروف با دست می کنید. یک ساعت یا بیشتر؟ و تازه کاملا تمیز و ضد عفونی هم نخواهند شد! پس به جای ایستادن پای سینک ظر فشویی و شستشوی ظروف با دست که کار سخت و خسته کننده ای نیز است می توانید این زمان را صرف خود و کارهایی که به آن علاقه دارید بکنید

علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی علت بسیار زیادی می تواند داشته باشد که به طور کلی اکثر این مشکلات در برندها و مدل های کم مصرف و کم طرفدار به چشم می خورد و یکی از ایراداتی به حساب می آید که مشتری یا کاربر را مجاب به تعمیر ماشین ظرفشویی می کند. بنا به تحقیق و بررسی های کمپانی تولید و وارد کننده دلیل اول به خاطر نحوه استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی است. البته خیلی از این کمپانی ها به دلیل باز کردن از سر خود و ایراد نزاشتن بر روی محصولشان اعتقاد به این موضوع دارند.
این دسته از ماشین ظرفشویی ها با توجه به پیشرفت تکنولوژی و به کارگیری از متد و قطعات منحصر به فردشان برای رسیدن به بهترین نوع راندمان کاری و سیستم عملکرد با کمترین هزینه به رعایت و انجام موارد زیر بسیار وابسطه می باشند به طوری که اکثر دستگاه هایی که برای تعمیر ماشین ظرفشویی به ما سپرده می شوند یک و یا چند مورد از مسائل زیر را در راندمان عمکرد خود از دست داده اند.

سختی آب دستگاه
سختی آب ماشین ظرفشویی باید به طور دقیق و صحیح و با در نظر داشتن فشار و شدت آب منطقه مورد نظر تنظیم شود تا رزین موجود در داخل ظرفشویی به شکل درستی احیا شود تا مشکل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی به وجود نیاید.

مواد شویینده ماشین ظرفشویی
با گذشت زمان و تنوع در تولید مواد شویینده، همچنان در کشور تهیه محصولات شستشو با کیفیت و استاندارد متاسفانه کمی سخت و دشوار است. دلیل آن هم تولید و پخش شویینده های تقلبی و قاچاق نظیر برند اصل و اورجینال آن است که این اتفاق به سرعت قبل از ورود کالای اصلی در کشور رخ می دهد و باعث سر درگمی کاربران می شود.

این محصولات تقلبی از لحاظ بسته بندی کاملا مشابه با نمونه اصلی آن می باشد که تنها تشابه آنها همین مورد است و از نظر کیفیت زمین تا آسمان و کالای اصلی متفاوت است که با گذشت زمان پس از استفاده مداوم از شوینده های تقلبی راندمان و کارایی دستگاه پایین می آید و نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی به عینه مشخص می شود.
به این مسئله دقت داشته باشید که هموارده اگر پودر، قرص و یا ماده شوینده خاصی برای نوع ماشین ظرفشویی شما در نظر گرفته شده است حتما و تا جای امکان از همان محصول پیشنها شده استفاده شود تا به کارایی و عملکرد دستگاه لطمه وارد نشود و هزینه های زیادی صرف تعمیر ماشین ظرفشویی نشود.

قرص های شستشوی ظروف کوانتوم که مخصوص ماشین های ظرفشویی تولید می شود دارای تکنولوژی و خاصیت حل شدن در دماهای متفاوت می باشد. بدین صورت که 3 بخش اصلی این قرص به صورت جداگانه هر کدام در دمای خاصی با آب مخلوط می شوند که این دمای خاص باید با برنامه ای که برای ماشین ظرفشویی تنظیم و برنامه ریزی شده مغایرت داشته باشد . اصولا در نمونه های تقلبی قرصها این موضوع رعایت نشده است و در برخی موارد حل نشدن قرص و یا زود حل شدن آن به چشم می خورد که یکی از دلایل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی است.

نحوه صحیح چیدن ظروف درون دستگاه

چیدن صحیح ظروف در ماشین یکی از مسائل پیش پا افتاده ای است که با رعایت کردن آن موجب آب رسانی مناسب به ظروف کثیف در حال شستشو می شود. که در صورت بد چیده شدن و رعایت نکردن اصول اولیه چیدمان آب لازم جهت شستشو به قسمت های داخلی ظرف ها نرسیده و همین امر طبیعتا باعث تمیز شسته نشدن ظروف می گردد. برای آگاهی از این موضوع می توانید به دفترچه راهنمای کالا مراجعه و یا از دوستان و نزدیکانیی که تجربه بیشتری درباره این دستگاه دارند کمک بگیرید. در بسیاری از مواقع ماشین سالم است و کاربر تنها به دلیل چیده نشدن ظروف گمان می کند که دستگاهش احتیج به تعمیر ماشین ظرفشویی دارد. با کمی دقت و حوصله می توان در هزینه های اضافی صرفه جویی کرد.

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

در این مطلب سعی کرده ایم به بررسی متدوال ترین و معمول ترین مشکل علت تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشوپی بپردازیم. زیرا این ایراد مشکل عمده ای از مصرف کننده های این دستگاه است که خیلی از تماس های گرفته شده به شرکت ما به این موضوع خلاصه می شود :

امکان دارد فیلتر درون ماشین ظرفشویی کثیف و آلوده به مواد زاید باشد. برای جلوگیری از این اختلال می توانید، پس از هر سه بار استفاده و شستن ظروف توسط دستگاه، فیلتر را به طریقی که در دفترچه راهنما مشاهده می کنید باز کنید و آن را به طور صحیح و مطابق با آنچه در دفترچه می خوانید بشویید.

احتمال این وجود دارد که شلنگ های اتصال تخلیه آب دچار پیچ خوردگی، تا شدگی، خم خوردگی، و یا گرفتگی ناشی از مواد غذایی شده باشد.
دلیل دیگری که ممکن است باعث این ایراد شده باشد گرفتگی محل اتصال شلنگ تخلیه و لوله یا حفره فاضلاب باشد.

احتمال دارد پمپ تخلیه یا مگنت (آهن ربای) دستگاه به طور کامل از کار افتاده و یا نیم سوز شده باشد. برای برطرف کردن این ایراد و استفاده مجدد از دستگاه به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز است که تعمیرکار به کلیه این مسائل آشناست و بهتر است از اینگونه افراد کمک گرفته شود.

در ماشین ظرفشوپی جدید که قدمت کمتری نسبت به سایر برند ها دارند با متد جدیدی تولید و عرضه می شوند مانند کنوود، ایندزیت، موریس، آگ و غیره، شبکه ای برای سهولبت در عمل تخلیه کردن آب ظرفشویی و نیز جلوگیری از بازگشت آب فاضلاب به درون دستگاه ایجاد و نصب گردیده است که امکان دارند توسط رسوبات چربی، مواد غذایی، مواد شوینده و تکه های بجا مانده بر روی ظروف دچار گرفتگی شده باشد.

امکان دارد بر اثر قطع و وصل شدن برق به مرور زمان و یا به پایان رسیدن عمر قطعات الکتریکی به کامپیوتر و یا برد موجود در ماشین ظرفشویی آسیب جده ای رسیده باشد. این مسئله نیز باعث تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی می شود. توصیه می شود برای رهایی از این ایراد هرگز خودتان اقدام نکنید و برای رفع آن با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی و یا نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید تا در اسرع وقت با ارسال تکنسین به محل شما، به اهیای مجدد دستگاه شما بپردازند و در کمترین زمان و صرف هزینه کم مشکل شما را برطرف کنند.

شاید محفظه ورودی پمپ تخلیه که وظیفه اصلی در تخلیه آب ماشین ظرفشویی را بر عهده دارد بر اثر چربی، کثیقی ، مواد غذای به جا مانده بر روی ظروف و یا تکه های ریز خوراکی ها گرفته شده باشد.

از روشن و خاموش کردن پشت سرهم دستگاه در بازه زمانی کم خودداری کنید همچنین هیچگاه در هنگام کارکردن دوشاخه برق ماشین ظرفشویی را نکشید که دلیل اصلی بیشتر خرابی ها و مشکلات از رعایت نکردن این موارد و استفاده نادرست از وسیله به وجود می آیدتاکیدا خودداری نمائید. توجه داشته باشد اکثر خرابیها به دلیل عدم استفاده صحیح مصرف کننده می باشد.

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از سوالاتی که برای کاربران پیش می آید علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی است. بهتر است به طور کلی و با ویرایشی آسان به این سوال پاسخ دهیم تا بتوان به سادگی دلیل را فهمید و برای رفع آن اقدام کرد.

سفیدک زدن ظروف پس از شستشو می تواند دلایل زیادی داشته باشد که عمدتا برای برطرف کردن آن نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی نیست و کافیست با بررسی مسائل زیر به این معضل خاتمه ببخشید.

  • امکان دارد مقدار پودر استفاده شده برای شستشو و یا مایع جلا دهنده کم بوده باشد برای دانستن این موضوع که چه مقدار مواد شویینده در هنگام شستشو به ماشین ظرفشویی اضافه کنید کافیست به دفترچه راهنما رجوع فرمایید. لازم به ذکر است که به نسبت زیاد شدن ظروف باید به همان میزان نیز پودر و یا مواد دیگر اضافه شود تا مشکل سفیدک زدن ظروف ها بر طرف شود.
  • شاید درب محفظه نمک به طور کامل بسته نشده باشد با بررسی این مسئله از درست بسته شدن درب آن اطمینان حاصل فرمایید.
  • ممکن است قسمت قرارگیری نمک در دستگاه خالی باشد و این موضوع را فراموش کرده باشید.
  • احتمال این وجود دارد که درجه سختی آب طبق منطقه درست انتخاب نشده است. این مسئله علاوه بر ایجاد سفیدک باعث درست شسته نشدن ظروف نیز می گردد.
  • تا حد امکان از ماده پاک کننده بدون فسفات استفاده شود. فسفات در هنگام شستشو باعث لک شده ظروف می شود همچنین در صورت استفاده مداوم از این نوع مواد به مرور زمان طول عمر دستگاه کاسته شده و برای بازگرداندن آن به حالت اولیه نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی است.
  • ممکن است از مواد شوینده نامناسب و نمونه تقلبی آن استفاده شده باشد که ما هیچوقت این مواد را پیشنهاد نمی کنیم.
  • یکی از ساده ترین احتمالات این است که ظروفی که دارای سفیدک بعد از شستشو هستند و همیشه این مدل لک ها بر روی آن ها باقی می ماند اصلا مناسب برای شستشو با ماشین ظرفشویی نیستند مانند قابلمه ها و یا ماهیتابه های بزرگ. تا جایی که امکان دارد از چیدن این ظروف داخل دستگاه خودداری فرمایید.
  • باید مقدار مایع جلادهنده به میزان مصرفی باشد زیاد و کم بودن آن در هنگام شستشو نه تنها باعث ایجاد لک می شود بلکه برای طول عمر دستگاه بسیار مضر است.
  • ممکن است در هنگام تنظیم و برنامه ریزی دستگاه قبل از شستشو رعایت اصول را انجام نداده باشید به طور مثال اگر از قرص برای شستن ظروف استفاده می کنید باید حالت قرص را فعال کنید یا اگر از پودر استفاده می کنید بایذ این حالت را غیر فعال کنید .
  • به طور معمول رعایت نکردن این موارد در ماشین ظرفشویی های اروپایی بیشتر باعث سفیدک زدن ظروف می شود چرا که معمولا اصولی تر باید از آنها استفاده شود این دستگاه ها در هنگام کار کردن از کمترین آب و برق ممکن استفاده می کنند و این موضوع موجب می شود تا به شوینده های غیر استاندارد حساس تر شوند.

علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

آیا ماشین ظرفشوییتان به درستی ظروف را تمیز نمی کند؟ آیا علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی را نمی دانید؟ آیا راه های مختلفی را تست کرده اید و هنوز به جواب نرسیده اید؟

برای حل مشکل خود کافیست تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا به پاسخ سوال های خود برسید.
در کنار مزیت ها و فواید بسیار زیاد ماشین ظرفشویی بعضی از اشکالات نیز وجود دارند که ذهن بیشتر استفاده کنندگان این محصول را مشغول کرده است.در این مقاله به بررسی یکی از مهم ترین موارد که کدر شدن ظرف ها پس از شستشو است می پردازیم:

سوالی که دسته ای از کاربران با آن مواجه هستند این است که با وجود رعایت کردن کلیه اصول و موارد در شستن ظروف ، باز پس از اتمام کار دستگاه اثر لک بر روی ظروف الاخصوص ظروف شیشه ای و کریستالی باقی می ماند و یا کدر می شود. سوالی که با دیدن این شرایط به وجود می آید این است که آیا به نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در چنین شرایطی احتیاج است ؟؟

قبل از اینکه با مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی تماس بگیرید باید این را بدانید که برای تاثیر گذاشتن قرص، پودر و یا کلیه مواد شستشو باید آبی که در ماشین ظرفشویی به جریان می افتد بسیار داغ باشد تا اثر دهی بهتری بر روی نحوه حل شدن مواد و شستن ظروف بگذارد. بهتر است دمای آب مصرف بین 60 تا 70 درجه سانتی گراد باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که ظروف را قبل از قرار دادن در دستگاه آبکشی نکنید و تنها باقی مانده مواد غذا را از روی آن پاک کنید. خیلی از کاربران به رسم قدیمی این کار را انجام می دهند که ما به این عزیزان به هیچ وجه انجام این عمل را پیشنهاد نمی کنیم و خواهان پرهیز کردن از این موضوع هستیم. زیرا در بعضی از شوینده ها ذرات سختی وجود دارند که برای سابیدن و بهتر شسته شدن ظروف کثیف طراحی شده اند، در صورتیکه ظرف ها قبل از چیده شدن در ماشین آبکشی شوند این ذرات سخت روی ظروف کارآیی خود را ندارند و نحوه عمکرد آن برای زدودن کثیفی کاهش می یابد.

برای اینکه دیگر پس از شستشو کدری و یا ماتی ظروف مشاهده نشود بهتر است از مواد شوینده مرغوب و با کیفیت استفاده شود.
فیلترهای دستگاه بسته به میزان کارکرد ماشین نیاز است که هر چند ماه یک بار توسط سرویسکار و یا تعمیرکار تعویض شود اما شما هم برای بهتر شدن نحوه کار دستگاه می توانید پس از استفاده هر 3 یا 4 بار از آن فیلتر را جدا کرده و پس از شستشوی آن دوباره به حالت اولیه برگردانید. کثیفی و یا اتمام طول عمر فیلتر یکی از علل اصلی تعمیر ماشین ظرفشویی به شمار می آید و سبب افزایش هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی می گردد، همچنین جرم گرفتن فیلترها موجب به وجود آمدن رسوب و کدر شدن ظروف بعد از شستشو می شود.

یکی از دلایل رایج کدرشدن و مات شدن ظروف پس از اتمام کار ماشین سخت بودن آب منطقه می باشد. در صورتیکه منطقه محل سکونت و یا کار شما دارای اشکال سختی آب است، از سیستم و قابلیت فیلترینگ آب استفاده کنید.

توصیه می شود که تمامیه شوینده های ظرفشویی خود را مانند قرص،جرمگیر، پودر و نمک از برند های اورجینال، با کیفیت و مرغوب تهیه کنید. با گسترگی این محصول در سال های اخیر سودجویان با تولید برندهای مشابه قلابی و یا وارد کردن نمونه تقلبی همان برند، این مشکلات را برای کاربران به وجود آورده اند.

این را بدانید که هر ارزانی بی حکمت نیست. برای صرفه جویی تنها چند تومان این ضرر بزرگ را به خود و دستگاهتان وارد نکنید چرا که در صورت استفاده از شوینده های متفرقه باعث تعمیر ماشین ظرفشویی خود می شوید که این امر نه تنها از طول عمر ماشین شما می کاهد بلکه باعث هزینه های فراوان برای بازیابی ظرفشوییتان می گردد.

آخرین مقالات

نحوه استفاده از ماکروفر یا مایکروفر
نحوه استفاده از ماکروفر یا مایکروفر

Oct 7, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

راه حلی برای مشکلات مایکروویو,تمیز کردن...

نحوه تمیز کردن ماکروفر یا مایکروفر
نحوه تمیز کردن ماکروفر یا مایکروفر

Oct 7, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

جهت تمیز کردن سریع ماکروفر از لیموترش تازه...

روش تمیز کردن ماکروفر یا مایکروفر
روش تمیز کردن ماکروفر یا مایکروفر

Oct 7, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

تمیزکردن مایکروفر به چند طریق انجام می شود...

نمایش تمام پست های →