ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

تعمیر آبگرمکن

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ریکان با ارائه خدمات در زمینه تعمیر آبگرمکن توانسته سراسر تهران را به نحو احسن پوشش دهد. این سرویس دهی سریع و بدون نقص به لطف تکنسین های مجرب تعمیر آبگرمکن شرکت ریکان می باشد. تعمیرکاران ما با شرکت در جلسه ها و کلاس های مربوط به تعمیرات لوازم خانگی از علم و دانش بسیار بالایی در رابطه با تعمیر آبگرمکن برخوردارند. اگر آبگرمکن شما کار نمی کند بهتر است با کمی تحقیق درباره نمایندگی های مجاز از خدمات و نحوه سرویس دهی آنها مطلع شوید تا بسته به نوع درخواستتان بهترین و نزدیک ترین مرکز تعمیر آبگرمکن را پیدا و با آن تماس حاصل فرمایید. نحوه سرویس دهی ما به مشتریان بدین گونه است که بلافاصله پس از اولین تماس و بازگو کردن آدرس و مشکل دستگاه، نزدیکترین تکنسین به محل مشتری اعزام می شود و در کمتر از یک ساعت اقدامات لازم جهت تعمیر آبگرمکن را به پایان می رساند. هدف از این کار صرفه جویی در هزینه و زمان مشتریان است. ما با سرویس دهی سریع از اتلاف وقت مشتریان جلوگیری می کنیم و همچنین با انجام تعمیرات درون محل از هزینه های مربوط به جابجایی دستگاه می کاهیم. تمامیه این اقدامات در جهت رضایت مشتریان صورت می گیرد.

ساعت باز بودن دفتر از 8AM-10PM می باشد

یکی دیگر از محسنات نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ریکان، در زمینه تعمیر آبگرمکن این است که چنانچه دستگاه برای سالم شدن نیاز به قطعه ای داشته باشد تکنسین آن قطعه را با نمونه اورجینالش تعویض می کند همچنین شرکت ریکان، قطعه تعویضی را به مدت یکسال پس از کار کردن آبگرمکن، تضمین می کند و اگر طی هر شرایطی آن قطعه مجددا معیوب شد، هزینه ای بابت تعمیر آبگرمکن از مشتری دریافت نمی شود و کلیه هزینه ها را نمایندگی می پردازد. این گفته ها گوشه ای از خدمات ریکان به مشتریان می باشد. پس اگر نیاز به تعمیر آبگرمکن دارید بهتر است مرکزی را انتخاب نمایید که حداقل سرویس ها را در اختیار شما بگذارد تا بتوانید در آرامش و راحتی از دستگاه خود استفاده نمایید.

امروزه آبگرمکن جزو وسایل پر مصرف و کارآمد در منازل و محیط های کاری به حساب می آید و تقریبا در تمام ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. خرید، نصب و استفاده از آبگرمکن در منازل و محیط های کاری از نظر اقتصادی و مصرف سوخت بسیار به صرفه است و همچنین در صورت خرابی هزینه زیادی بابت تعمیر آبگرمکن صرف نمی شود. مدل های جدیدتر آبگرمکن دیواری طرفدارهای بیشتری پیدا کرده اند و اگر به درستی نصب شوند، باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند. گاهی ممکن است مشکلاتی در رابطه با استفاده از این دستگاه که وظیفه گرم کردن آب را بر عهده دارد رخ دهد. عموما این مشکلات شامل خاموش شدن شعله، نوسان در عملکرد و گرم نشدن آب می شود. در این مطلب، مشکلات مربوط به آبگرمن و نحوه صحیح تعمیر آبگرمکن به طور مختصر توضیح داده می شود تا در صورت مطالعه این صفحه بتوانید تا حدی مشکل دستگاه خود را برطرف کنید..

تعمیر آبگرمکن

تعمیر آبگرمکن دیواری

آبگرمکن های امروزی، به نحوی ساخته می شود که دارای سیستم هوشمند می باشند. منظور از هوشمند بودن این است که کنترل، نظارت و تنظیم عملکرد در این دستگاه ها وجود دارد و مصرف کننده به راحتی می تواند از دستگاه به طور کامل و صحیح استفاده کند همچنین در ساخت و تولید دستگاه های امروزی نکاتی رعایت می شود تا نیاز به تعمیر آبگرمکن دیواری را تا حد قابل قبولی کاهش دهد. سازندگان، یک قطعه الکترونیکی را روی برد آبگرمکن های مدرن قرار می دهند. این قطعه الکترونیکی در تشخیص مشکل و تعمیر آبگرمکن دیواری به تکنسین کمک شایانی می دهد و باعث می شود تا در مدت زمان کم ایراد دستگاه مشخص گردد. اما نمونه قدیمی این دستگاه ها نیز در بسیاری از ساختمان ها به چشم می خورد که دارای این قطعه نمی باشند ولی رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی و از بین رفتن دستگاه های قدیمی نسل این آبگرمکن ها به پایان می رسد. در ادامه به ایرادات عمده ای که ممکن است باعث تعمیر آبگرمکن دیواری شود، اشاره مختصری می شود. این ایرادات عمدتا شامل موارد زیر است :

تعمیر آبگرمکن دیواری

 • جرقه نزدن
 • خاموش شدن شعله
 • تنظیم نشدن و بالا رفتن دما
 • نوسان درجه حرارت
 • گرم نشدن آب
 • گرم شدن بیش از اندازه آب

 

قبل از پرداختن به عمده ایراداتی که باعث تعمیر آبگرمکن دیواری می شود، باید به این نکته توجه کرد که در این مقاله فرض بر این است که کلیه خطوط آب، گاز، برق و قسمت های دیگر به درستی نصب شده اند و ایرادات به وجود آمده بر اثر این مسائل نمی باشد. لازم به ذکر است که افراد بسیار زیادی هستند که هزینه های هنگفتی برای تعمیر آبگرمکن دیواری خود پرداخت کرده اند و در نهایت متوجه آن شده اند که با تست کردن اتصالات آب،برق و یا گاز می توانستند بدون صرف هزینه مشکل خود را حل کنند، در نتیجه اولین اقدامی که در جهت تعمیر آبگرمکن دیواری باید صورت گیرد چک کردن این اتصالات است.

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواریعلت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما عمدتا این مشکل موجب تعمیر آبگرمکن نمی شود و با رعایت و انجام برخی از کارها می توان به سادگی آن را بر طرف کرد. گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری از جمله مشکلاتی است که عمدتا برای هر خانواده ای رخ می دهد. اولین کاری که برای حل این مشکل باید انجام داد چک کردن اتصالات آب، گاز و برق است. پس از بررسی این موارد و اطمینان از کارکرد صحیح اتصالات باید کلید روشن-خاموش کردن دستگاه را بررسی کرد. در صورتی که از سالم بودن کلید هم اطمینان حاصل شد وقت آن می رسد که موارد زیر قبل از تماس با مرکز تعمیر آبگرمکن چک شود.

باید مطمئن شوید که دستگاه علاوه بر جرقه زدن ایجاد شعله کند. چنانچه جرقه دستگاه شما خراب باشد می توانید با یک کبریت و یا فندک بلند شعله آبگرمکن خود را تست نمایید.

در مرحله بعد باید سالم بودن لوله ها را بررسی کنید. یعنی مطمئن شوید که لوله ها یخ نزده باشد.

در صورتی که جریان ورودی آب کم باشد، گرم شدن آب آبگرمکن دیواری امکان پذیر نمی باشد. چنانچه فشار آب ساختمان مساعد و بصورت همیشگی باشد، امکان این وجود دارد که لوله ها بر اثر رسوب مسدود شده باشد. در چنین مواقعی کاری از دست شما بر نمی آید و برای رفع عیب حتما باید با یک مرکز تعمیر آبگرمکن تماس حاصل فرمایید.

ممکن است دستگاه در دمای پایین تنظیم شده باشد. در این صورت اگر دمای دستگاه را بالاتر ببرید به احتمال زیاد مشکل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری بر طرف شود.

دستگاه های امروزی از طریق سنسوری که بر روی آنها نصب شده است می توانند دمای آب را کنترل کنند با معیوب شدن این قطعه ممکن است آبگرمکن دچار مشکل گرم نکردن آب شود در این صورت تنها کاری که از دست شما بر می آید تماس گرفتن با یک نمایندگی تعمیر آبگرمکن است.

چگونه آبگرمکن دیواری را رسوب زدایی و یا جرم گیری کنیم ؟

رسوب زدایی و یا جرم گیری آبگرمکن دیواری اهمیت بسیار بالایی در درست کار کردن دستگاه و افزایش طول عمر آن دارد. ایجاد رسوب و رسوب زدایی و جرم گیری آبگرمکنجرم بیش از حد در آبگرمکن باعث به وجود آمدن مشکلاتی از قبیل گرم نشدن آب و یا پایین آمدن فشار آب می شود. همیشه رسوب زدایی و یا جرم گیری آبگرمکن نیاز به تعمیرکار و یا متخصص و تکنسین ندارد و گاها خود فرد می تواند این کار را در داخل منزل به راحتی انجام دهد. پس اگر می خواهید در هزینه های مربوط به تعمیر آبگرمکن خود صرفه جویی کنید این مطلب را تا انتها بخوانید. در ادامه توضیحاتی مبنی بر رسوب زدایی و جرم گیری آبگرمکن دیواری، مطرح می کنیم که امیدواریم با خواندن آن بتوانید خودتان این کار را انجام دهید.

امروزه نیمی از مشکلاتی که برای آبگرمکن های دیواری به وجود می آید و موجب تعمیر آبگرمکن می شود ناشی از رسوب گرفتن و جمع شدن جرم داخل دستگاه می باشد. به دلیل سختی و نوع آب مصرفی که در کشور ما وجود دارد این مسئله کاملا طبیعی است و برای رفع این معضل تنها می توان هر چند وقت یکبار بسته به نوع آبگرمکن و آب مصرفی، دستگاه را رسوب زدایی و یا جرم گیری کرد. از نظر مراکز تعمیر آبگرمکن این کار باید هر سال، حداقل یک بار انجام شود تا علاوه بر افزایش طول عمر دستگاه، آب با فشار مناسبی در اختیار مصرف کننده قرار گیرد. این گفته کاملا صحت دارد. در زیر به راهکارهای رسوب زدایی و جرم گیری می پردازیم.

 • خاموش کردن آبگرمکن

در اولین قدم باید دستگاه را به طور کامل خاموش کنید. برای انجام این کار باید علاوه بر فشار دادن کلید جهت خاموش شدن، باید برای اطمینان شیر اصلی گاز را نیز ببندید. در کل هر کلیدی که بر روی آبگرمکن برای خاموش-روشن کردن یا برقراری جریان گاز وجود دارد را ببندید پس از انجام این موارد چند دقیقه صبر کنید تا تمامیه قطعات سرد شوند.

 • بستن شیر آب

پس از انجام مراحل بالا و سرد شدن قطعات دستگاه باید سراغ شیرهای جریان آب بروید. کلیه شیرهایی که جریان آب را به آبگرمکن وصل می کند را ببندید. معمولا در پشت دستگاه دو شیر آب گرم و سرد وجود دارد که علاوه بر بستن شیر اصلی باید این دو شیر را نیز ببندید.

 1. پس از اطمینان از بسته بودن کلیه شیرها باید کارهای زیر را مرحله به مرحله انجام دهید
 2. در اولین قدم می بایست دسته پلاستیکی تغییر دمای آبگرمکن را کاملا باز کنید.
 3. در مرحله بعدی باید مهره های لوله آب گرم و سرد را باز کنید.
 4. همچنین مهره سرشیلنگ گاز متصل به رگلاتور گاز دستگاه را باز کنید.
 5. پس از انجام این کارها باید لوله دودکش را از آبگرمکن جدا کنید.

در انتها آبگرمکن را ازپایین به سمت بالا فشار دهید و بعد از جدا کردن کامل آن از پیچ ها، دستگاه را به سمت خودتان بکشید تا از دیوار کاملا جدا شود. دقت داشته باشید که همانند موارد بالا عمل کنید تا بر اثر بی دقتی باعث تعمیر آبگرمکن دیواری خود نشوید.

 • جدا کردن رگلاتور

رگلاتور که با نام purge valves درون تمام آبگرمکن ها وجود دارد نیز باید باز شود. برای باز کردن این قطعه از روی دستگاه باید کاملا جدا کردن رگلاتور آبگرمکنهوشیار باشید تا در هنگام بستن مجدد آن با مشکل مواجه نشوید برای صحیح انجام دادن اینکار فقط کافیست به یاد داشته باشید که رگلاتور در کجا و چگونه بر روی دستگاه نصب شده است. عملکرد این قطعه بدین صورت است که فشار اضافی و یا همان بخار بوجود آمده از آب گرم را از آبگرمکن خارج می کند و علاوه بر این از خارج شدن آب با فشار زیاد نیز جلوگیری می کند. برای اینکه در هنگام باز کردن این قطعه خیس نشوید و یا آب گرم داخل آن باعث سوزاندن دستان شما نشود بهتر است قبل از باز کردن آن، یکی از شیرهای آب گرم و سرد خانه را باز بگذارید تا آبی که درون آن جمع شده است تخلیه شود. به یاد داشته باشید که این مرحله را باید بعد از جداسازی آبگرمکن از دیوار انجام دهید.

 • رسوب زدایی با استفاده از سرکه و یا مواد شوینده

پس از باز کردن رگلاتور نوبت آن می رسد که هر سه لوله را به شیر آب مجددا وصل نمایید تا با باز کردن فلکه، آب به داخل لوله ها وارد شود و باعث جابجا شدن رسوبات شود. همچنین با باز کردن لوله های مسی می توانید آنها را با استفاده از سرکه و یا مواد شوینده به صورت جداگانه بشویید. برای رسوب زدایی و جرم گیری بهتر، پیشنهاد می کنیم این کار را چندین بار تکرار نمایید تا اضافات باقی مانده در لوله کاملا تخلیه شود. در آخر نیز می توانید با دمیدن در داخل لوله های مسی از پاک شدن رسوبات به طور کامل مطمئن شوید. حال وقت آن رسیده است که کلیه قطعات و تجهیزاتی از روی آبگرمکن باز کرده اید را همانند اولش در جای خود ببندید. چنانچه این مقاله کمکی برای رسوب زدایی و جرم گیری به شما نکرده توانایی این کار را ندارید بهتر است با یک مرکز تعمیر آبگرمن تماس بگیرید و خیال خودت و خانوادتان را راحت کنید.

علت روشن نماندن شمعک آبگرمکن

علت روشن نماندن شمعک آبگرمکنشاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که علت روشن نماندن شمعک آبگرمکن از چیست؟ شاید شما هم مانند خیلی از مشتریان شرکت تعمیرات لوازم خانگی ریکان، بارها با این مشکل روبرو شده اید که شمعک آبگرمکنتان روشن نماند و برای اینکه هر بار از آب گرم استفاده کنید مجبور باشید، اول آبگرمکن را روشن و سپس به سراغ شیر بروید!!!

خب این موضوع واقعا عزاب آور است.... ما در این مقاله راهکارهایی را برای درست کردن این مشکل به شما پیشنهاد می دهیم که با رعایت و بررسی آنها می توانید بدون تعمیر آبگرمکن خود، آن را بر طرف نمایید. خواهشا اگر توانایی انجام مراحل زیر را ندارید، برای اینکه دستگاهتان دچار ایرادات دیگری نشود با یک مرکز تعمیر آبگرمکن تماس بگیرید تا بدون دردسر مشکلتان رفع شود.

 1. در ابتدا باید شیر کنترل جریان گاز را بررسی کنید و مطئن شوید که سالم است. اگر جریان گاز به درستی وارد آبگرمکن شد و معیوب نبود به سراغ مرحله بعد بروید.
 2. در این مرحله باید سیستم تخلیه آبگرمکن را بررسی کنید تا از کارکرد صحیح آن اطمینان حاصل فرمایید. همچنین طول قسمت تخلیه باید در اندازه ای که شرکت سازنده آن توصیه کرده است باشد برای فهمیدن این موضوع می توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه فرمایید اما اگر به هر دلیلی قادر به پیدا کردن دفترچه نبودید می توانید با نمایندگی دستگاه خود و یا با یک مرکز تعمیر آبگرمکن تماس بگیرید و جواب این سوال را بیابید.
 3. اگر مراحل بالا مورد بررسی و تایید قرار گرفت باید اتصالات برق به الکترود را چک نمایید تا از شل نبودن آن مطمئن شوید.
 4. سپس ولتاژ برق ورودی به آبگرمکن را تست نمایید ممکن است با جابجا کردن پریز برق مشکلتان به راحتی برطرف شود.
 5. در انتها اگر کلیه موارد بالا مورد تائید قرار گرفت باید سیم پیچ مشعل، که وظیفه روشن ماندن شمعک را بر عهده دارد، کاملا تمیز شود. این کار را می توانید با یک تکه کاغذ سمباده انجام دهید. فقط مواظب باشید که فشار بیش از حدی به این قطعه وارد نکنید تا باعث شکسته شدن آن و در نهایت تعمیر آبگرمکن نشود.