ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

تعمیر ماکروفر

امروزه این وسیله جزو پرکاربرد ترین لوازم منازل به حساب می آید به صورتی که شاید در روز بیش از 20 بار در مدت زمان های مختلف از آن استفاده شود. به همین دلیل باید در خرید این وسیله دقت کرد تا بلافاصله خراب نشود و نیاز به تعمیر ماکروفر نداشته باشد. شرکت تعمیرات لوازم خانگی ریکان با بیش از 40 سال سابقه در صنعت تعمیرات افتخار این را دارد که با آگاهی کامل از کلیه برندهای این محصول با بروزترین متد حال حاضر دنیا و داشتن تکنسین های مجرب و مختصص در خدمت شما عزیزان است .

نحوه اجرای تعمیرماکروفر این گونه است که ابتدا شما با گرفتن یکی از خطوط شرکت ما ایراد دستگاهتان را مطرح می کنید پس از آن تکنسین مجربی در رابطه با درخواست شما به محل ذکر شده اعزام می شود تا در کمتر از 1 ساعت ماکروفتان را صحیح و سالم به شما تحویل دهد .

ساعت باز بودن دفتر از 8AM-10PM می باشد

نمایندگی تعمیرات ماکروفر

بهتر است برای تعمیر مایکروفر خود از به نمایندگی تعمیرات ماکروفر مراجعه کنید. پیش خودتان حتما می گویید برای این کار لازم است که یک نمایندگی تعمیرات ماکروفر نزدیک به محل خودتان پیدا کنید ؟؟

درست است که این نظر کاملا درست منطقی می آید اما بزارید ما معرفی خود کار شما را راحت و راحت تر کنیم. می توانید با شماره گیری یکی از خطوط ما درخواست خود را مطرح کنید، به جای اینکه خودتان دستگاه را پشت ماشین بگذارید و برای تعمیر ماکروفر حضورا به تعمیرگاه های مجاز سر بزنید. پس اصلا نگران این نباشید که کجای تهران زندگی می کنید ما با پوشش دادن سراسر شهر، این اقدام هم برایتان آسان کرده ایم تا در کوتاهترین زمان نزدیک ترین متخصص را برایتان ارسال کنیم.

پس نه تنها نیازی به جابجایی دستگاه ندارید بلکه می توانید با در میان گذاشتن مشکلتان با نمایندگی تعمیرات ماکروفر دستگاه خود را در کمتر از یک ساعت سالم تحویل بگیرید. ضمانت و گارانتی قطعات تعویضی از دیگر مزایای نمایندگی تعمیرات ماکروفر می باشد.

تعمیر ماکروفر

در ابتدای امر برای تعمیر ماکروفر اولین اقدامی که انجام می دهید چک کردن پریز برق است تا از رساندن برق آن به دستگاه مطمئن شوید. این چکاپ اولیه موجب دانستن این موضوع می شود که وسیله شما نیاز به تعمیر ماکروفر دارد یا نه؟؟ برای این آزمایش می توانید از یک فازمتر استفاده کنید یا اگر فازمتر در دسترس نبود می توانید از طریق یک دستگاه دیگر که از سالمی آن اطمینان دارید استفاده کنید. مانند سشوآر، شارژر موبایل و ... این را هم در نظر بگیرید که دستگاه را به طور مستقیم به پریز وصل نمایید و از سه راهی برای تست کردن استفاده نکنید .

پس اینکه از سالمی پریز مطمئن شدید نوبت آن است که به سراغ دو شاخه دستگاه بروید و آن راهم از نظر سالمی آزمایش نمایید. این آزمایش نیز به شما کمک شایانی می کند برای این کار می توانید از ابزاری به نام اهم متر استفاده کنید

در آخرین اقدام برای تعمیر ماکروفر باید قفل کودک دستگاه چک شود. زیرا اگر قفل کودک فعال باشد هیچ دستوری به دستگاه انتقال داده نمی شود. برای انجام این کار می بایست دکمه استارت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا از حالت قفل کودک خارج شود. اگر باز هم دستگاه روشن نشود باید با مرکز تعمیر ماکروفر تماس بگیرید .

ماکرویوو به یکی از لوازم حیاتی در زندگی انسان ها تبدیل شده است. از این رو سرویس و نگهداری آن امر مهمی به حساب می آید. اکثر مشتریان به خاطر هزینه های سنگینی که مراکز و تعمیرگاهای مجاز اعلام می کنند، تن به تعمیر ماکروفر خود نمی دهند و حاضرند دوباره برای گرم کردن غذا از همان اجاق گاز استفاده کنند .

اما شرکت تعمیرات لوازم خانگی ریکان این نوید را به شما می دهد که دیگر نگران هزینه های سنگینی که سود جویان اعلام می کنند نباشید. ما بدون گرفتن هزینه ایاب و ذهاب این نرخ را کاهش می دهیم و با داشتن کادری منصف و با وجدان اجرت و دستمزد تصویب شده را از شما طلب می کنیم .

تعمیر ماکروفر در محل

تعمیر ماکروفر در محل

اگر مایکروفر تان خراب شده است نگران نباشید!!! ما اینجاییم که برای تعمیر ماکروفر در محل حضور پیدا کنیم. این دستگاه با توجه به نوع مصرفی بالا در محیط های مختلف، احتیاج به این دارد که بلافاصله بعد از خرابی نسبت به اهیای آن اقدام شود

این رشته نیز مانند سایر تعمیرات لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تخصص دارد. تیم متخصص ریکان پس از عیب یابی کار تعمیر مایکروفر را در محل شما انجام می دهد تا بدون نیاز به جابجایی و صرف زمان طولانی این کار صورت گیرد .

پس تلفن خود را برداشته و با گرفتن شماره تماس ما دستگاه خود را به ما بسپارید .

تعمیر مایکروفر شرق تهران

آیا ساکن شرق هستید و نیاز به تعمیر مایکروفر شرق تهران دارید؟؟؟ ما بیش از 40 سال است که تمامیه مناطق شرق تهران را از نظر تعمیرات پوشش می دهیم. شما حتی نیازی به مراجعه ندارید و می توانید با مکالمه تلفنی مشکل دستگاه خود را بیان و برای رفع ایراد آن اقدام نمایید

ایراد دیگری که مشتریان ما را در بسیاری از مواقع آزار می دهد جرقه زدن است. در مواقعی رفع این ایراد نیاز به تماس گرفتن با شرکت تعمیر ماکروفر ندارد و خودتان می توانید با انجام دادن کاری ساده و صحیح این مشکل را برطرف کنید

دقت کنید که در هنگام استفاده، از ظروف فلزی یا آبکاری شده توسط فلزات استفاده نکنید
از دوشاخی مناسب و مقاوم برای اتصال به برق استفاده کنید تا از آب شدن آن جلوگیری شود
بدنه فلزی داخل و متعلقات آن به طور پیوسته در صورت کثیفی و چرب شدن ناشی از مواد خوراکی تمیز گردد. عدم انجام دادن این کار در بسیاری از موارد باعث خرابی و تعمیر مایکروفر می شود

از ظرف هایی که دارای شکستگی یا لب پریدگی هستند استفاده نشود .

حال که این موارد را بررسی کردید وقت آن رسیده که دستگاه را تست کنید .در ابتدا وسایل جانبی (جوجه گردان، بخار پز و ...) را خارج کرده و یک لیوان آب داخل آن بگذارید و دکمه استارت را فشار دهید اگر باز هم دستگاهتان جرقه می زند دیگه کاری از دستتان بر نمیاید جز تماس گرفتن با مراکز تعمیرات .

توصیه می شود برای تمیز کردن چربی از روی بدنه یا لوازم جانبی از سیم یا جسم سخت که باعث خط افتادن بر روی آن می شود خودداری کنید .

تعمیر مایکروفر غرب تهران

تعمیر مایکروفر غرب تهران

تعمیر مایکروفر غرب تهران را به نحوی در اختیار داریم که از هر کجای غرب با یکی از خطوط ما تماس بگیرید ادامه سرویس دهی می باشیم. شهرک غرب، سعادت آباد، پونک، شهران، بلوار فردوس، مرزداران، اکباتان، مهرآباد، جنت آباد، کوهسار، فرحزاد، آریاشهر، مرزداران، باکری، ستاری، تیراژه، طرشت، صادقیه، سردار جنگل، میرزابابایی ، اکباتان، آزادی، دانشگاه شریف، همت غرب، ستارخان، بهبودی، دریانو، شادمان، توحید و...

نمایندگی تعمیرات مایکروفر فلر

نمایندگی تعمیرات مایکروفر فلر با بیش از 40 سال سابقه در این صنعت آماده ارائه خدمات به مشتریان و ساکنین تهران می باشد. دیگر وقت آن رسیده است که با لوازم معیوب خود خدافظی کنید اما نه اینکه آنها را دور بریزید بلکه برای اهیای مجدد آن اقدام نمایید برای این کار کافیست با یکی از خطوط زیر تماس بگیرید تا با سرعتی باور نکردنی در محل شما حضور پیدا کنیم .

خطوط نمایندگی تعمیرات مایکروفر فلر

66501368    10خط
66501261    10خط

تعمیر مایکروفر فلر

تعمیر مایکروفر فلر

ماکروفر فلر یکی دیگر از برندهایی است که به نسبت دیگر مارک ها نیاز به تعمیر ماکروفر دارد. این محصول به دلیل گسترگی کمش در ایران باعث کمیاب شدن قطعات خود شده است .

مشکل دیگری که می خواهیم آن را با یکدیگر بررسی کنیم کند چرخیدن و یا نچرخیدن سینی داخل مایکروفر فلر است. این ایراد عمدتا به دلیل کثیف بودن و سینی و یا ریل چرخ زیر سینی است اما در شرایطی که دستگاه کاملا تمیز است علت از چه چیزی می تواند باشد؟؟ در اکثر مواقع در چنین شرایطی احتیاج به تعمیر ماکروفر فلر است .

در مرحله اول اگر از تمیزی سینی و ریل اطمینان دارید باید با یک آزمایش بسیار ساده شفت را تست نمایید تا از سالمی شفت هم مطمئن شوید. (شفت به قطعه ای گفته می شود که زیر سینی ودر مرکز آن قرار دارد) برای این کار یک ظرف سنگین و یک ظرف سبک پیرکس را آماده کنید .

ر کدام از این ظروف را به صورت جدا جدا درون ماکروویو گذاشته و دستگاه را روشن کنید اگر سینی ظرف سبک را چرخاند و ظرف سنگین را نتوانست بچرخاند ایراد از شفت است و باید با متخصص تعمیر مایکروفر تماس بگیرید تا قطعه را برایتان تعویض کند. ناگفته نماند که برای اینکار کافیست قطعه را به صورت عمود به بالا حرکت دهید .

در حالت دیگر اگر سینی به کل نمیچرخد یعنی قادر به چرخاندن سبکترین جسم هم نیست دیگر کاری از دست شما بر نمی آید و نیاز به یک متخصص دارید .

نمایندگی تعمیرات مایکروفر ال جی

با گذشت 40 سال از تاسیس نمایندگی تعمیرات مایکروفر ال جی توانسته ایم سرتاسر تهران را پوشش دهیم و با احداث شعبات مختلف روند مراجعه متقاضیان را آسان تر کنیم. البته نا گفته نماند که برای تعمیر نیازی به جابجایی و حمل دستگاه تا نمایندگی های مجاز نیست شما می توانید با شماره گیری نزدیکترین نمایندگی درخواست یک تکنسین کنید تا در اسرع وقت در محل شما حضور پیدا کند .
شماره های تماس برای ارتباط با نمایندگی تعمیرات مایکروفر ال جی

66501368    10خط
66501261    10خط

تعمیر مایکروفر ال جی

تعمیر مایکروفر ال جی

تعمیر مایکروفر ال جی به باور خیلی از افراد نسبت به سایر مارک ها کار آسانی است!!! اما در واقع چنین نیست یکی از سختی های این کار طرز باز و بسته کردن برد دستگاه است که به دلیل بد جا بودن زمان طولانی صرف این کار می شود .

در بالا 3 تا از عیوب متداول این محصولات را شناسایی و بررسی کردیم اما این را بدانید که این ایرادات تمامی ندارند و روز به روز ما و همکاران ما با مشکلات جدیدی در ماکروفر ال جی مواجه می شوند. این مقالات صرفا جهت بالا بردن اطلاعات شما از وسایل منزلتان است، پس از خواندن این مطالب خسته نشوید تا شما را با دیگر ایراد عمده در این دستگاه آشنا کنیم. مسئله ای که می خواهیم آن را بررسی کنیم بوی بد دستگاه است که چرا و چگونه این بو ایجاد می شود و راه حل آن چیست؟

اگر بویی که از دستگاه خارج می شود بویی شبیه سیم سوخته باشد، در صورت نصب و استفاده تازه، طبیعی می باشد و به مرور زمان بر طرف می شود پس جای هیچ نگرانی نیست. اما اگر نصب و استفاده از آن به تازگی اتفاق نیافتاده است و بو همراه با دود است باید بلافاصله با مراکز مجاز جهت تعمیر ماکروفر ال جی تماس حاصل فرمایید .

اگر با باز کردن درب بوی غذا و مواد خوراکی از آن خارج می شود باید دیواره های مایکروفر ال جی تمیز شود. برای این کار ابتدا یک کاسه پیرکس را پر از آب کنید (به طوری که به اندازه یک بند انگشت سر کاسه خالی باشد) و بگذارید به مدت 10 دقیقه در حالت گریل بجوشد. سپس با یک دستما تمیز که هیچ بویی ندهد داخل آن را به طور کامل تمیز کنید .

نمایندگی تعمیرات مایکروفر دوو

آیا از ماکروفر دوو استفاده می کنید ؟ آیا به دنبال نمایندگی تعمیرات مایکروفر دوو هستید ؟ آیا دستگاهتان غذا را گرم نمی کند و یا اصلا روشن نمی شود ؟؟؟ هیچ جای نگرانی و استرس نیست !!! ما همه روزه در نمایندگی دوو حضور داریم تا مشکلات شما عزیزان را برطرف کنیم. این گوشه ای از خدمات و سرویس ما برای تقدیر از اعتماد شماست. این افتخار را داریم که 3 سال اخیر به عنوان بهترین نمایندگی در تهران شناخته شده ایم .
تلفن های تماس نمایندگی تعمیرات مایکروفر دوو :
66501368    10خط
66501261    10خظ

تعمیر مایکروفر دوو

تعمیر مایکروفر دوو

از قدیم تا به امروز این برند در بین مردم شناخته شده است. همچنین تعمیر مایکروفر دوو در تهران بسیار گسترده شده است به طوری که خیلی از مراکز متفرقه به انجام این کار پرداخته اند اما سپردن دستگاه در پیش این مراکز جهت تعمیر کار بسیار اشتباهی است چرا که شما با مراجعه و یا تماس با نمایندگی این محصول می توانید از خدمات آن بهره مند شوید .

کم کم با پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن شرکت های مختلف تولید لوازم خانگی محصولات با تنوع بسیار بالایی در باراز عرضه شدند. این تنوع و گوناگونی محصولات باعث شده تا مردم در انتخاب بهترین کالا دچار اشتباه شوند و همیشه استرس خرید لوازم منزل را داشته باشد .

ماکرویوو هم جزو یکی از همین دستگاه هاست که انتخاب مرغوبترین و با کیفیت ترین برند در آن کار دشواری است. و خیلی از مشتریانی که با ما جهت تعمیر ماکروفر خود تماس می گیرند، این ادعا را دارند که به تازگی این محصول را خریداری کرده اند و دچار مشکل شده است. اول از همه باید این نکته را گوش زد کنم که در هنگام خرید، محصولاتی را انتخاب کنید که حتما دارای گارانتی و ضمانت نامه باشد تا با همچین مشکلاتی رو برو نشوید. چرا که در چنین شرایطی می توانید از گارانتی خود استفاده کنید .

یکی از بزرگترین مشکلاتی که برای مشتریان ما و اکثر افرادی که به مراکز تعمیر مایکروفر مراجعه می کنند پیش می آید، عدم روشن شدن ماکرویوو است. در ایجا می خواهیم بگوییم که در هنگام مواجهه این ایراد باید چه کنیم

عیب یابی مایکروفر

عیب یابی مایکروفر

تعمیر ماکروفر نیز مانند سایر تعمیرات لوازم خانگی ابتدا نیاز به عیب یابی مایکروفر دارد. اگر ایراد دستگاه به درستی پیدا نشود روند کار به کندی پیش می رود .

غذا را گرم نمی کند .
جرقه میزند و برق گرفتگی دارد .
سینی داخل آن در هنگام کار نمی چرخد .
روشن نمی شود .
دکمه های دیجیتالی صفحه نمایش کار نمی کند .
گریل کار نمی کند .
غذا در دستگاه مانده و درب باز نمی شود .

قبل از تعمیر ماکروفر باید بدانید که چه عاملی باعث خرابی آن شده است و همچنین علت آن در چیست . یکی از عمده ایراداتی که برای این وسیله ها اتفاق می افتد گرم نشدن غذا و یا آب در حین کار کردن است در زیر به طور مختصر به آن می پردازیم

مواد غذایی را گرم نمی کند :
اگر در مدت زمان 3 دقیقه با توان 900 وات نتواند یک لیوان آب را گرم نماید با ما تماس بگیرید تا اقدامات لازم را جهت تعمیر ماکروفر انجام دهیم. باید این نکته یادآوری شود که مایکرویوو برای گرم کردن به ولتاژ بالا احتیاج دارد و در ساعات اوج مصرف به دلیل افت ولتاژ ، ممکن است این مشکل رخ دهد که در این صورت با بالا بردن زمان ، مشکل رفع می شود . (مثل ساعات اولیه شب که ساعات اوج مصرف می باشند .)
اما اگر غذا دیر گرم می شود ممکن است به خاطر یکی از موارد زیر باشد :

امکان دارد در ساعات اوج مصرف از دستگاه استفاده کرده باشید. در این حالت نیازی به تعمیر مایکروفر ندارید
فضای درون دستگاه کثیف شده است .
حجم غذا اگر زیاد باشد ، تایم بیشتری جهت گرم شدن نیاز دارد .
غذاهای آبدار با تایم کوتاه تر و غذا های چرب با تایم بیشتر گرم می شوند .
شیر و غذاهای چرب جهت گرم شدن کامل نیاز به هم زدن در حین کار دارند .

نکته حائز اهمیتی که باید به آن خوب توجه کنید این است که، چنانچه یک لیوان آب در 3 دقیقه گرم شود ، دستگاه از نظر گرم کنندگی ایراد ندارد .

اجزای تشکیل دهنده :

قبل از تعمیر ماکروفر باید از ساختار آن اطلاع داشت. مایکروویو یا لغت اشتباه همگانی و رایج آن ماکروفر، یک نوع اجاق است که به وسیله تابش الکترومغناطیسی ریزموج، با به حرکت و به جنبش درآوردن آب و سایر مولکول های قطبیده در خوراک یا غذا گرما ایجاد می کند و باعث می شود که غذا در مدت زمان کوتاهی داغ شود و یا بپزد .

این دستگاه یکی از اصلی ترین اختراع های بزرگ قرن بیستم است. میلیون ها نفر در سراسر کره خاکی این دستگاه را دارند و هر روز از آن استفاده می کنند. این مطلب به طور مختصر راجب به تعمیر ماکروفر ، عیب یابی و اجزای تشکیل دهنده آن است .

برای این کار جدا از داشتن دانش فنی نیاز است که تعمیرکار با اجزای و چگونگی طرز کار آن آشنایی کامل داشته باشد، در زیر به اجزای تشکیل دهنده آن اشاره می کنیم .

المنت گریل
المنت فنری گریل
دیود ولتاژ بالا
خازن ولتاژ بالا
فیوز ولتاژ بالا
ترانس ولتاژ بالا
المنت کانوکشن
موتور فن کانوکشن
موتور فن خنک کننده
مگنترون
موتور سینی گردان
ترانس تغذیه
برد فیلتر
برد کنترل کباب پز
برد فرمان
مجموعه میکروسوئیچ ها
لامپ روشنایی

ماکروفر چیست

تعمیرات ماکروفر

محفظه حرارتی عایق است که برای اهدافی نظیر پخت، حرارت و یا خشک کردن استفاده می شود، ماکروفر یکی از لوازم معمول مورد استفاده در دنیای پخت و پز است . انواع مختلفی از ماکروفر ( کوره ) وجود دارد که برای فلزکاری و سفال استفاده می شوند و کاملا متفاوت از ماکروفر های مخصوص آشپزی هستند .

تاریخ کوره ها به 29000 سال قبل از میلاد به اروپای مرکزی متصل است که در آن ماموت ها در چاله های قوری شکل به نام یورات می پختند . امروزه انواع مختلفی از کوره ها در جهان وجود دارد .

ماکروفر یا اجاق سرامیکی ، که به آن دسته از اجاق های آجری نیز می گویند و اغلب به عنوان تندور ( tandoor ) توسط سرخپوستان نامیده می شود و برای آهسته کردن پخت و پز گوشت و همچنین پختن پیتزا استفاده می شود. در گذشته مرسوم ترین این اجاق ها گازی بودند که تقریبا تمام خانوارها مورد استفاده قرار می دادند . ماکروفر سنگی از یک لایه مقاوم از آجر، سنگ، بتن یا رس ساخته شده است و عمدتا چوب، زغال سنگ، گاز طبیعی یا برق از آنها اسخراج می شود. اما این ماکروفر به طور گسترده ای برای پخت نان و پیتزا استفاده می شود و زمانی که به هنر آشپزی می آید، انتخاب محبوب آشپزی است.

ماکروویو چیست ؟

یک دستگاه الکترونیکی که مواد غذایی را با استفاده از تابش الکترومغناطیسی در طیف ماکروویو گرم می کند، یک ماکروویو از فرآیند شناخته شده به عنوان گرمادهی دی الکتریک استفاده می کند که مولکول های پلاریزه شده در مواد غذایی را چرخانده و انرژی حرارتی را تولید می کند که به طور موثر و سریع باعث گرم شدن مواد غذایی می شود.

پرسی اسپنسر نخستین ماکروویو را که در طول جنگ جهانی دوم با نام Radarange نامگذاری کرد و با استفاده از تکنولوژی راداری ، که در ابتدا در سال 1947 فروخته شد، اختراع شد. با این حال، در سال 1967، ماکروویو آشپزخانه مدرن اولین بار توسط شرکت Amana معرفی شد.

ماکروویو در درجه اول برای دوباره گرم کردن مواد غذایی از قبل پخته شده و برای گرم کردن موادی مانند کره شکلات و چربی استفاده می شود . با این حال، اجاق های ماکروویو نمی توانند در آشپزی حرفه ای مورد استفاده قرار بگیرند، زیرا طعم های تولید شده توسط سرخ کردن، پخت یا قهوه ای کردن را نمی توان از طریق اجاق ماکروویو به دست آورد .

تفاوت مایکروفر و ماکروویو

ماکروویو از روش حرارت دادن دی الکتریک استفاده می کند در حالی که ماکروفر از روش عایق حرارتی برای پخت استفاده می کند.

مایکروفر غذا را به صورت حرارت طبخ می کند و از این رو در صنعت پخت نان محبوب است. ماکروویو عمدتا برای گرم کردن غذا استفاده می شود. مایکروویو برای غذاهای خاصی مناسب نیست. این به خاطر این است که آنها اثرات آشپزی حرفه ای مورد نیاز در طبخ برخی غذاهای خاص را تولید نمی کنند.

ماکروویو ها در اندازه های مختلف از قبیل قابل حمل یا ثابت ، ظرفیت جمع و جور، ظرفیت متوسط، ظرفیت بالا و تو کار ساخته شده اند. مایکروفر به اندازه کافی سنگین هستند و جمع و جور نیستند.

در نتیجه می توان گفت فرق مایکروفر با مایکروویو در حالی که وظیفه اصلی ماکروویو گرمایش مواد غذایی است، ماکروفر یک دستگاه چند منظوره است که نقش مهمی در جهان آشپزی ایفا می کند.

مایکروفر توکار

مایکروفر توکار

در یک آشپزخانه پر از وسایل پخت و پز و وسایل آشپزی، پیدا کردن فضای آزاد برای تهیه غذا می تواند یک چالش برای خودش باشد. لوازم و راه حل های ذخیره سازی صرفه جویی در فضا، فضای موجود در دسترس شما را افزایش می دهند و ممکن است آشپزخانه شما کمتر در هم ریخته شود.

مایکروفر توکار ی که به کابینت یا دیوارهای آشپزخانه شما متصل می شوند، یک راه برای افزایش سطح کارکرد در کابینت های آشپزخانه شماست.

طراحی ماکروفر توکار

مایکروفر توکار شبیه به مایکروفر رومیزی می باشند. با این حال، به جای اشغال یک فضای روی کابینت ، آنها بخشی از طراحی کلی آشپزخانه، مانند دیگر لوازم بزرگ است.

مایکروفر توکار شامل مدل های محبوبی که در بالای سطح کابینت نصب می شوند نیز هستند که شامل سیستم هایی چون تهویه مطبوع می باشند . مایکروفر توکار همچنین می توانند بر روی دیوار هم نصب شوند.

با پوشش درب دو طرفه، مایکروفر های نصب شده در کابینت با طراحی کابینت ها در هم می آمیزند . یکی دیگر از انواع های مایکروفر توکار مدلی است که از یک کابینه آویزان می شود و فضای خالی در زیر آن برای کار های دیگر نگه می دارد.

مزایای ماکروفر توکار

مایکروفر توکار تمامی مزایای مدل های مشابه رو کابینتی یا معمولی را دارند ، اما همچنین به شما فضای اضافی در آشپزخانه می دهند . به این معنا که شما می توانید مایکروفر با ظرفیت داخلی بزرگتر نصب کنید، حتی اگر کابینت های شما بیش از حد باریک باشند یا شما از دادن فضای روی کابینت خود برای مدل بزرگتر خودداری کنید .

با به پایان رسیدن طراحی داخل آشپزخانه ، مایکروفر توکار در یک آشپزخانه جلوه نهایی و زیبایی را به آن می دهند . همچون دیگر مدل ها ، مایکروفر توکار ، بسیار کارآمد و مناسب برای طبخ و حرارت دادن غذا هستند. هیچ شعله ای باز نمی شود و نیازی به نصب یک خط گاز طبیعی برای اجاق گاز نیست.

نصب ماکروفر توکار

نصب ماکروفر توکار

مایکروفر توکار نیاز به یک روند پیچیده تر نصب نسبت به مدل های رومیزی دارند . هزینه نصب ممکن است در مایکروفر توکار چشم گیرتر باشد . بهترین زمان برای نصب مایکروفر توکار زمانیست که خانه تازه ساخته شده یا بازسازی شده است .

نقاط ضعف مایکروفر توکار

علاوه بر هزینه و مشکل نصب، مایکروفر توکار در بسیاری از معایب مانند دیگر انواع ماکروفر های معمولی یا رومیزی هستند. حتی مایکروفر توکار بزرگتر ممکن است فضای داخلی کافی برای گرم کردن بیش از یک یا دو بشقاب کوچک نداشته باشند .

از آنجا که ماکروفر ها محتوای آب را در غذا حرارت می دهند، آنها یک ابزار موثر برای گرم کردن یا پخت غذاهای خشک نیستند، و ممکن است سبب تغییر مواد غذاهای دیگر شوند. در نهایت، مایکروفر توکار در داخل آشپزخانه، هزینه را می افزاید، همان کار دستگاه ی معمولی و رومیزی را انجام می دهند .

نکات ایمنی برای استفاده از ماکروفر :

نکات ایمنی برای استفاده از ماکروفر

 • دستورالعمل سازنده را برای روش های عملیاتی و اقدامات ایمنی دنبال کنید. هر گونه سوء استفاده از ماکروفر ممکن است سبب آسیب شخصی شود.
 • افرادی که دارای ضربان قلب بالا یا مشکلاتی از این قبیل هستند، نباید در نزدیکی یک مایکروویو که در شرایط خوب است، دچار مشکل شوند. با این حال، اگر نگرانی ها یا علائم (به عنوان مثال، سرگیجه یا ناراحتی) دارید، بلافاصله از ماکروفر دور شوید و با پزشک خود مشورت کنید.
 • مهر و موم درب و سطوح درب از داخل بررسی کنید همچنین پس از هر استفاده داخل مایکروفر را تمیز می شوند.
 • تعمیر ماکروفر که در شرایط خوب کار نمی کند .
 • تعمیرات مایکروفر فقط باید توسط یک کارشناس واجد شرایط انجام شود.
 • اگر درب ماکروفر بسته نمی شود به هیج وجه از آن استفاده نکنید (به عنوان مثال، نوار دور درب آسیب دیده است و مانع بسته شدن کامل می شود ) .
 • هیچ قفل ایمنی را غیر فعال نکنید
 • یک جسم را از طرف باز یا اطراف مهر و موم درب وارد نکنید.

نکات ایمنی برای نگهداری مایکروویو عبارتند از:

 • مراقب باشید و اطمینان حاصل کنید که هیچ بخشی از ماکروفر ائم از درب یا مهر و موم آن آسیبی وارد نشود .
 • تعمیرات مایکروفر فقط باید توسط یک کارشناس واجد شرایط انجام شود.
 • به هیچ وجه قفل درب را غیر فعال نکنید .

نکات ایمنی برای تعمیر ماکروفر و آزمایش ماکروفر و اجزای آنها عبارتند از:

 • فقط پرسنل مجرب خدمات باید تعمیر ماکروفر و یا آزمایش ماکروفر و اجزای آنها را انجام دهند.
 • پرسنل خدمات باید در هنگام انجام آزمایشات و تعمیرات مایکروفر از تمامی خطرات در ارتباط با تعمیر ماکروفر آگاهی داشته باشند.
 • اطمینان حاصل کنید که تنظیم ولتاژ اعمال شده، جایگزینی مولد برق ماکروفر ، برچیدن اجزای اجاق گاز و جایگزینی سیستم اشعه پران تنها توسط افرادی که به طور خاص برای چنین وظایفی آموزش دیده اند، انجام می شود.
 • یک مولد انرژی ماکروفر را بدون بار مناسب متصل به خروجی آن آزمایش نکنید . قدرت تولید کننده اشعه هرگز نباید آزادانه در خارج از مایکروفر پخش شود.

آیا مایکروویو ضرر دارد ؟

آیا مایکروویو ضرر دارد ؟

اداره بهداشت کانادا طی تحقیقات گسترده می گوید که برخی از انرژی های مایکروویو ممکن است از کوره شما در هنگام استفاده از آن نشت کنند، اما تا زمانی که کوره به درستی نگهداری شود، هیچ خطری برای سلامتی شناخته نمی شود.

مهر و موم درب قدیمی یا معیوب شایع ترین علل نشت تشعشعات مایکروویو است. سوء استفاده از مکانیسم ، ایجاد شدن خاک، یا سایش و پاره شدن باعث می شود که مهر و موم درب کمتر موثر باشد.

چگونه تشعشع خارج از مایکروویو اندازه گیری می شود؟

تشعشع مایکروویو به عنوان چگالی قدرت در واحد میلیوات بر سانتیمتر مربع (mW / cm2) اندازه گیری می شود که اساسا میزان انرژی موجود در یک سانتی متر مربع است .برای شناسایی و اندازه گیری نشت ، تجهیزات ویژه مورد نیاز است

چرا مردم در مورد تشعشعات مایکروویو نگران هستند ؟

مایکروویو روزانه در رستوران ها، کافه تریا، سالن ها، آشپزخانه ها و خانه ها استفاده می شود. برخی از کاربران مایکروویو ممکن است نگران خطرات بالقوه سلامت با قرار گرفتن در معرض نشت مایکروویو تابش باشند. شما می توانید با نگه داشتن مایکروویو خود در شرایط خوب، به جلوگیری از مواجهه شدن با تشعشع مایکروویو کمک کنید.

راهنمای خرید مایکروفر

سایز و اندازه مهم است . قبل از خرید، فضای آشپزخانه ای که می خواهید مایکروفر را در آن کار بزارید را تعیین کنید، و این که چطور می خواهید از ماکروفر استفاده کنید. اگر برای تغذیه خانواده خود است ، به سراغ یک ماکروفر بزرگتر از (1.2 فوت مکعب یا بیشتر) بروید که بتواند غذاهای بزرگ را اداره کند . همچنین تولیدکنندگان مدل هایی را به اندازه کوچک ساخته اند که 5 فوت مکعب است که برای سوپ یا قهوه کاربرد دارد .

خرید مایکروفر

خرید مایکروفر

در فروشگاه به دنبال چه بگردم ؟

 • به دنبال ویژگی های احتمالی که ممكن است در تهیه یك غذا استفاده كنید، مانند یخ زدایی اتوماتیک و تنظیمات پیش برنامه ریزی شده كه باعث گرم شدن تنقلات می شوند. یکی دیگر از گزینه های جالب: سنسورهایی که زمان پخت را محاسبه می کنند بر اساس مقدار بخار تولید شده .
 • ببینید اگر ظرف مورد علاقه شما بر روی صفحه گرد داخل ماکروفر جا می شود. اگر ظرف برای چرخش بیش از حد وسیع باشد، به دنبال یک ویژگی باشید که به شما اجازه می دهد تا چرخدنده را خاموش کنید تا در طی پخت و پز ثابت بماند.
 • ببینید که آیا مایکروفر مورد نظر کاربر پسند هست یا نه . به دنبال دکمه ها و آیکون های بزرگ بروید. چند بار درب را باز و بسته نمایید تا ببینید آیا طرز باز و بسته شدن درب ماکروفر برای شما مناسب است .

توان مایکروفر چقدر باید باشد ؟

مایکروفر 1،000 وات با سرعت و کارآمدی بالا غذا را آماده می کند . ماکروفر ها با توان 700 وات یا کمتر آهسته تر هستند و ممکن است به طور مساوی همه بخش غذا را طبخ نکنند. به طور کلی، توان بالاتر باعث سرعت بخشیدن به فرآیند بخت می شود .

آیا مدل هایی از ماکروفر مخصوص به خانواده ها وجود دارد ؟

البته . به دنبال ماکروفر هایی بروید که برنامه های پیش فرض ساده تر و قابل فهم تر دارند . تا بتوانند تنقلات و غذاهای پخت سریع را راحت تر و سریع تر آماده کنند ;( فقط اطمینان حاصل کنید که به اعضای بی تجربه خانواده نحوهی استفاده درست و ایمن از دستگاه آموزش داده شود. اگر یک کودک برای استفاده از وسایل الکتریکی خیلی جوان باشد، نباید از ماکروفر بدون نظارت استفاده کند. )

هر چند وقت یکبار باید مایکروفر را جایگزین کنم ؟

ماکروفر ها معمولا عمری حدود 10 سال دارند. اما اگر ماکروفر شما پس از آن مدت زمان درست کار کند، می توانید از آن استفاده کنید.

آیا هنوز دلیلی وجود دارد برای جایگزینی ماکروفر وقتی هنوز درست کار می کند ؟

خیر ، در صورتی که بتوانید اطمینان حاصل کنید از مهر موم کامل درب و عدم مخدوش شدن یا خرابی آن .

برخی از نوآوری های ماکروفر که باید مورد توجه قرار گیرند چیست؟

اگر فرزند شما برای استفاده از ماکروفر خیلی جوان است، مطمئن شوید که مایکروفر دارای ویژگی قفل کردن کودک است. این امکانات راحت فعال می شود : بزرگسالان قبل از اینکه قادر به استفاده از دستگاه باشند، باید یک کد را وارد کنند (به عنوان مثال 1234). در نسل های جدید تولید کنندگان توانسته اند مدل های چند منظوره با امکان اشغال کمترین فضا را تولید کنند .

آخرین مقالات

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کافیست با یکی...

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان
نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان

Apr 29, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

آیا برای تعمیر دستگاه خود سر درگم مانده اید؟...

نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)
نمایندگی تعمیرات مایکروفر، ماکروویو، ماکروفر بلک اند دکر (BLACK & DECKER)

Mar 5, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

یکی از وسایل لازم و ضروری در آشپزخانه و محل...

نمایش تمام پست های →