ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

سهام داران سامسونگ پولدار می شوند

نوشته شده در Oct 31, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

سهام داران سامسونگ پولدار می شوند

 

غول تکنولوژی کره ی جنوبی، شرکت سامسونگ الکترونیک از بازگرداندن 26 میلیارد دلار به سهامداران خود طی سه سال آینده خبر داد.

این خبر به دنبال اعلام گزارش مالی و سود آوری سامسونگ از فروش تراشه های حافظه در سه ماهه سوم سال جاری منتشر شد.

بزرگترین سازنده ی حافظه های نیمه هادی، گوشی های هوشمند و تلویزیون اعلام کرد، سود این شرکت را، در سال آینده به 9.6 تریلیون ون خواهد رساند و تا سال 2020، این روند خود را حفظ خواهد کرد.

این شرکت کره ای در ادامه عنوان کرد، هزینه های سرمایه ای (capex) این شرکت در سال جاری به دنبال ساخت یک کارخانه ی جدید تراشه ی حافظه، 81 درصد افزایش پیدا کرده و به 41 میلیارد دلار رسیده است.

به گفته ی یکی از تحلیل گران HMC، گِرگ راح، درآمد فعلی سامسونگ در نتیجه ی سرمایه گذاری های بزرگ این شرکت در گذشته بوده و هزینه های سرمایه ای (capex) عظیم سامسونگ حاکی از آن است که سامسونگ برای سودآوری در آینده به این روند خود ادامه می دهد.

سود عملیاتی سامسونگ در سه ماهه سوم سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته سه برابر شده است.

دارایی های نقدی و معادل نقدی (cash equivalent) سامسونگ تا پایان ماه سپتامبر به میزان 76 تریلیون باقی ماند ودر مقایسه با دوره سه ماهه ی پیشین سال جاری، 8 درصد افزایش داشته است.

شرکت اپل برای هر دلار طی 5 سال گذشته، 22 سنت به سهامداران خود پرداخت می کند در حالی که این میزان در شرکت ماکروسافت 56 سنت و در شرکت سامسونگ تنها 11 سنت است.

گروه های بزرگ تجارت خانوادگی کره جنوبی از جمله سامسونگ به پرداخت سود کم شهرت دارند.

سامسونگ الکترونیک در لیست 70 شرکتی قرار دارد که متعهد شده از قوانین سازمان بورس کره جنوبی پیروی کند.

منبع ال کا ایران