ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

افزایش تعامل تولیدکنندگان داخلی و خارجی لوازم خانگی با تولید محصولات مشترک

نوشته شده در Jan 9, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

افزایش تعامل تولیدکنندگان داخلی و خارجی لوازم خانگی با تولید محصولات مشترک

محمد طحان پور، روز دوشنبه در آستانه دو سالگی اجرای برنامه جامع اقدام مشترک ایران و گروه 1+5 (برجام)  گفت: طی سال های گذشته کشور درگیر جنگ تحمیلی بود و پس از آن تحریم را داشتیم که در مجموع شرایط سختی را برای اقتصاد کشور ایجاد کرده بود.

وی اظهارداشت: در این مدت تلاش کردیم که نیاز داخلی را به هر نحوی تامین کنیم اما نمی توان این ادعا را داشت که می توانیم همه کالاهای مورد نیاز کشور را تامین کنیم چرا که برای تولید برخی دستگاه ها همچون تلویزیون و یخچال به قطعاتی نیاز داریم که تنها در چند کشور مشخص تولید می شود و باید آنها را وارد کنیم.

رئیس اتحادیه تولید لوازم خانگی بیان کرد: پس از برجام با توجه به جمعیت جوان کشور، هیات های اقتصادی مختلفی از سراسر دنیا به کشور سفر کردند و شرایط سرمایه گذاری در ایران را مورد ارزیابی قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از موفقیت های برجام حضور هیات های اقتصادی و برقراری ارتباط با آنها بود و این نوید را می داد که اقتصاد کشور رو به بهبود است.

طحان پور اظهارداشت: پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و ورود هیات های خارجی و شرکت آلمانی به کمک یکی از شرکت های تولیدی داخل اقدام به ساخت پکیج ( بسته ) کردند و همچنین دو شرکت برتر ایتالیای اقدام به تولید ماشین لباسشویی کردند.

وی همچنین بیان کرد: شرکت های کره جنوبی در کشورهای منطقه کارخانه ای ندارند و فقط می توان به تولید تلویزیون در مصر اشاره کرد و پیش بینی آنها از این مشارکت پوشش بازار منطقه از طریق تولیدات ایرانی است.

رئیس اتحادیه تولید لوازم خانگی با تاکید بر اینکه ایران تا چند سال آینده به مرکز (هاب) صادرات منطقه تبدیل می شود، گفت: البته پوشش بازار منطقه منوط به روابط دیپلماتیک، حسن همجواری و دوستی با کشورهاست و شرایط سیاسی بر این موضوع تاثیر دارد.

اجرای برنامه جامع اقدام مشترک ایران و گروه 1+5 (برجام) در موضوعات هسته ای ایران از 26 دی ماه سال 94 (16 ژانویه 2016 ) کلید خورد و با اجرایی شدن آن، ضمن لغو تحریم های بانکی، بیمه ای و نفتی مرتبط با برنامه هسته ای ایران، امکان جذب سرمایه گذاران خارجی در اقتصاد ایران فراهم آمد.

منبع : ال کا ایران