ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

مشکل صنعت لوازم خانگی گازسوز خراسان رضوی به روز نبودن فناوری است

نوشته شده در Jan 17, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

مشکل صنعت لوازم خانگی گازسوز خراسان رضوی به روز نبودن فناوری است

به همین عللی که گفته شد، تاکنون پنج کارخانه مربوط به تولید لوازم خانگی گازسوز در استان تعطیل شده اند.

وی بیان کرد: در کنار قدیمی بودن کالاهای تولیدی این کارخانجات، کمبود نقدینگی، نخریدن به موقع مواد اولیه و تبدیل نکردن آن به تولید جدید از دیگر دلایل تعطیلی این کارخانجات است.

وی اظهار کرد: صنعت لوازم خانگی در کشور پیشرفت زیادی کرده و تولیدکنندگان ایده های نوینی در تنوع بخشی و کیفیت بخشی کالاهای خود به کار برده اند.

رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی گازسوز خراسان رضوی گفت: برخی شرکتهای صاحبنام چون الکترواستیل، جهان افروز و مشهددوام در استان موفق به تولید محصولاتی در این عرصه شده اند که توان رقابت با نمونه های خارجی را دارد و جزو صنایع موفق استان به شمار می روند اما تعداد این کارخانه ها محدود است.

مظاهری با اشاره به مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی گفت: هرچند تسهیلات رونق تولید از سوی دولت برای پرداخت به صنایع و رفع مشکل نقدینگی آنها در نظر گرفته شده، اما بیشتر واحدهای تولیدی لوازم خانگی گازسوز مشکل چک برگشتی دارند و قادر به دریافت تسهیلات نیستند.

وی اضافه کرد: این در حالی است که واحدهای تولیدی دارای چک برگشتی و بدهکار بیش از باقی واحدها نیازمند تسهیلات و سرمایه در گردش هستند.

وی وضعیت فروش تولیدات مربوط به صنایع خانگی را مطلوب ندانست و گفت: وضعیت معشیتی مردم مطلوب نیست و از سوی دیگر صنعت ساخت و ساز دچار رکود است و این مهم باعث شده که تولیدات این رسته صنعتی روی دست تولیدکنندگان باقی بماند و نتوانند محصول خود را بفروشند.

رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی گازسوز خراسان رضوی اظهار کرد: تا زمانی که ثبات قیمت در بازار به وجود نیاید و قدرت اقتصادی مردم و وضعیت نقدینگی کارخانجات بهتر نشود، نمی توان به رونق صنعت لوازم خانگی امید داشت.

پنج هزار و 763 واحد تولیدی با سرمایه گذاری 100 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 176 هزار نفر در خراسان رضوی فعالیت دارند که از نظر شمار واحدها 6.7 درصد، سرمایه گذاری 6.4 درصد و از نظر اشتغال هشت درصد میزان کشوری این شاخصها را شامل می شود.

افزون بر 100 واحد تولیدی و 900 واحد صنفی فروش لوازم خانگی در خراسان رضوی فعالیت دارند.

منبع : ال کا ایران