HTML block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

بسیاری از کالاهای «دیجی‌کالا» قاچاق است

نوشته شده در Jan 18, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

بسیاری از کالاهای «دیجی‌کالا» قاچاق است

حجت اله مددی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، در مورد فضای کسب و کار در این شهرستان می‌گوید: «به عنوان کاسبی که سال هاست در صنف فروش لوازم خانگی فعالیت می‌کنم، باید بگویم وضعیت طوری است که هفته‌ها فروش نداریم و دیگر خبری از کارگر و اشتغال زایی نیست، چون در شهرستانی، چون خلخال با ۹۰ هزار جمعیت، روزانه یک کامیون حامل وسایلی که مردم از دیجی کالا سفارش می‌دهند، وارد شهر می‌شود.»

او در مورد کسب و کار مجازی می‌گوید: «همه ما می‌دانیم که این اتفاق در تمام دنیا رخ داده و فضای مجازی بدل به فضای واقعی زندگی ما شده و بیشتر کار‌های روزمره ما در آن انجام می‌شود. در مورد کسب و کار هم موضوع همین است و دیگر کسی برای خرید وسایل مختلف به واحد‌های صنفی مراجعه نمی‌کند و با مراجعه به سایت‌های فروش کالا با انواع مدل‌ها و قیمت‌های کمتر کالای شان را رایگان سفارش می‌دهند. موضوع، مخالفت با این کسب و کار نیست، اما کشور ما زیرساخت‌های چنین اتفاقی را ندارد و موجب از بین رفتن شغل‌ها و فرصت‌های شغلی بسیاری می‌شود، طوری که شغل آفرینی کسب و کار نوین اصلا به چشم نمی‌آید.»

مددی با اشاره به قیمت‌های پایین کالا در سایت‌های فروش نسبت به واحد‌های صنفی می‌گوید: «بسیاری از کالا‌های دیجی کالا از غرب کشور و به صورت قاچاق وارد می‌شوند و مالیات و نظارتی روی آن وجود ندارد، اما برای واحد‌های صنفی ماجرا طور دیگری است و سخت گیری بسیاری پیش رو است.»

او در پایان به وضعیت اصناف اشاره می‌کند و می‌گوید: «پس از ۲۲ سال ریاست و حضور در حوزه اصناف، این موضوع را با پوست و گوشتم حس کرده ام و باید بگویم با این وضعیت در آینده جمعیت ۳ میلیونی اصناف با کاهش چشمگیری مواجه خواهد شد.»

منبع : ال کا ایران