ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

گلکسی سامسونگ با اسکنر هوشمند

نوشته شده در Feb 3, 2018 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

گلکسی سامسونگ با اسکنر هوشمند

چند ماه است که گمانه زنی‌ها درباره پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس ۹ که چیز زیادی به رونمایی از آن باقی نمانده است، در فضای مجازی به گوش می رسد.
هم اکنون تصاویر و گزارش‌های جدیدی منتشر شده است که حاکی از آن است که پرچمدار آتی سامسونگ به احتمال زیاد ترکیبی شگفت انگیز از دو فناوری احراز هویت یعنی سیستم تشخیص چهره و اسکنر عنبیه را یکجا باهم خواهد داشت.
یکی از اعضای ارشد انجمن XDA در باز کردن جدیدترین نسخه آزمایشی به‌روزرسانی اندروید اوریو برای فبلت گلکسی نوت ۸ در قسمت تنظیمات این گوشی، قابلیت جدیدی تحت عنوان Intelligent Scan را کشف کرده است و بر این باور است که این قابلیت و ویژگی جدید مربوط به گلکسی اس ۹ سامسونگ خواهد بود. یک ویدیوی گرافیکی نیز در انجمن توسعه دهندگان XDA به نمایش درامده است که چگونگی عملکرد ویژگی Intelligent Scan را نشان می دهد.
این قابلیت در پرچمدار جدید سامسونگ می‌تواند کمک بسزایی به افزایش و بهبود امنیت سایبری، حفاظت از اطلاعات کاربران و احراز هویت آسان تر و ایمن تر در این گوشی جدید کند. البته هنوز معلوم نشده است که این ویژگی بعنوان یک قابلیت مجزا و جداگانه برای احراز هویت کاربران بکار می رود یا تنها به منظور ارتقای سیستم تشخیص چهره آنها استفاده خواهد شد.
پیشتر گزارش هایی منتشر شده بود که نشان می داد این پرچمدار جدید به اسکنر و حسگر سه بعدی مجهز خواهد شد.
با اینکه ارائه‌ فناوری سیستم تشخیص عنبیه در پرچم‌داران سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ سامسونگ، یک ویژگی متمایز نسبت به سایر گوشی‌های رده‌بالای اندروید برشمرده می‌شود، اما تحت تاثیر استفاده از API اختصاصی و ویژه، برنامه‌های بسیار کمی از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. در همین حال، سیستم تشخیص اثر انگشت به API سیستم‌عامل اندروید وابسته است و همین موضوع باعث می‌شود پشتیبانی از آن در برنامه‌های اندروید ممکن باشد.
طبق گزارش های رسمی منتشر شده از سوی سامسونگ، این غول تکنولوژی کرره ای قصد دارد گلکسی اس ۹ را در تاریخ ۲۵ فوریه معادل ۶ سافند معرفی و رونمایی کند. مراسم رونمایی از این پرچمدار جدید و شگفت انگیز قرار است در جریان نمایشگاه کنگره جهانی موبایل (MWC ۲۰۱۸ ) برگزار شود.
منبع : ال کا ایران