HTML block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

رابطه مجلس و قوه قضاییه با کارخانه آزمایش ایران

نوشته شده در Oct 21, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

رابطه مجلس و قوه قضاییه با کارخانه آزمایش ایران

 

با در نظر گرفتن وضعیت نامساعد کارخانه آزمایش و روند ناموفق در خصوص واگذاری آن، رئیس مجلس شورای اسلامی از پیگیری جهت ساماندهی این کارخانه از طریق قوه قضاییه و وزارتخانه های ذی ربط خبر داد.
بعد از تعطیلی کارخانه آزمایش تهران این کارخانه و ماشین آلات آن به کارخانه آزمایش مرودشت منتقل گردید تا نوسازی تجهیزات آن مدنظر قرار گیرد، اما در عمل این اتفاق رخ نداد و بخش خصوصی برای خریداری این کارخانه به دلیل مشکلات موجود تشویق نگردید تا در نهایت پرونده واگذاری کارخانه آزمایش به دلیل بدهی سنگین به بانک ملت و عدم تمایل بخش خصوصی جهت خرید در وضعیت پیچیده ای قرار گیرد.

بانک ملت با توجه به داشتن مطالبه سنگین و به دلایل مسائل حقوقی به خرید کارخانه آزمایش تن در نداد، زیرا بخش خصوصی مالک کارخانه آزمایش رقم سنگینی را به این بانک بدهکار است و علی رغم این که وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد قادر است بخش خصوصی دیگری را پای کار بیاورد تا به عنوان طرف دیگر قرارداد پرونده واگذاری کلید بخورد، اما به دلیل بدهی بخش خصوصی فعلی به سایر سازمان ها و نیز بانک ملت، می بایست متقاضی جدید همزمان با پرداخت بدهی به این بانک سایر بدهی ها را تسویه کند که در چنین شرایطی احتمال تمایل متقاضیان برای خرید کارخانه آزمایش بسیار ضعیف خواهد بود.

علاوه بر این با در نظر گرفتن این که بخش خصوصی حاضر نیست خود را درگیر مسائل حقوقی کند می بایست تاکید کرد که کارخانه آزمایش در مرودشت برای مشتری جذابیت ندارد و تنها برند این کارخانه است که می تواند برای متقاضیان تمایل خرید ایجاد نماید. با این حال علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی بعد از بازدید از کارخانه صنعتی آزمایش در مرودشت اعلام کرد که پرونده ساماندهی این کارخانه را از طریق قوه قضاییه و وزارتخانه های ذیربط پیگیری خواهد شد.

وی با تاکید بر این که در زمینه خصوصی سازی این کارخانه عملکرد خوبی مدنظر قرار نگرفته، خاطر نشان کرد که سیاست های مقام معظم رهبری و قانون در این رابطه به صورت صحیح وجود دارد، در صورتی که در اجرای قانون مذکور مشکلاتی وجود داشته است. در نهایت هم می بایست اعلام کرد که در مقام اجرای قانون اصل ۴۴ با پدیده مدیریتی رو به رو شده ایم و کارها به صورت مطلوب انجام نشده است و باید مشکلات خصوصی سازی رفع شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در رابطه با وضعیت کارخانه صنعتی آزمایش، یادآور شد: وضعیت فعلی کارخانه آزمایش تاسف آور است و در صورتی که قرار بود عملکرد این کارخانه بهینه شود در قالب فرآیندی صحیح در دستور کار قرار می گرفت، در نهایت می بایست گزارشی در مورد کارخانه آزمایش نوشته شود و بنده این موضوع را از طریق قوه قضاییه و وزارتخانه های ذیربط تا ساماندهی موضوع پیگیری خواهم کرد.

آنچه بیش از هرچیزی مشهود به نظر می رسد این است که با توجه به شرایط پیش آمده امید چندانی به واگذاری کارخانه آزمایش نیست، زیرا در این رابطه مسائل و مشکلات عدیده ای وجود دارد که قابل حل به نظر نمی رسد. مالکیت کارخانه آزمایش مربوط به بخش خصوصی بوده که به بانک ملت بدهکار است و در حال حاضر واگذاری کارخانه آزمایش به یک بخش خصوصی دیگر با مشکلات عدیده ای روبه رو است، تا جایی که علی رغم برگزاری جلسات متعدد اما تا این لحظه موضوع واگذاری با پیشرفتی روبه رو نشده است.

آنچه به نظر می رسد تنها راهکار موجود در ارتباط با کارخانه آزمایش واگذاری برند این کارخانه می باشد و محصولات جدیدی که بنابر تکنولوژی روز تولید می شوند با برند معتبر این کارخانه در بازار عرضه شوند، زیرا در غیر این صورت به دلیل مشکلات بسیار زیادی که در خصوص واگذاری کارخانه آزمایش وجود دارد که به نظر می رسد پرونده این واگذاری به سرانجام نرسد. حال می بایست منتظر ماند و دید با وعده ای که رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص پیگیری وضعیت این کارخانه داده است شاهد تغییری در وضعیت ساماندهی این کارخانه قدیمی و دارای نام و نشان خواهیم بود یا خیر؟
منبع ال کا ایران