ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

سرمایه گذاری عظیم سامسونگ و ال جی برای توسعه لوازم خانگی هوشمند

نوشته شده در Oct 21, 2017 توسط تعمیرات لوازم خانگی ریکان

سرمایه گذاری عظیم سامسونگ و ال جی برای توسعه لوازم خانگی هوشمند


سامسونگ و ال جی، دو غول یزرگ کره جنوبی از سرمایه گذاری ده و نیم تریلیون ون (9.21 میلیارد دلار) جهت توسعه فناوری های پیشرفته در لوازم خانگی و گوشی های موبایل خود تا سال 2020 خبر دادند.

جونگ هو، مدیر بخش لوازم خانگی سامسونگ الکترونیک و دا هیون، مدیر واحد لوازم خانگی ال جی الکترونیک طی یک نشست مشترک با وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره ی جنوبی، برنامه و اقدامات خود را برای سرمایه گذاری داخلی اعلام کردند.

این دو رقیب دیرینه از سرمایه گذاری 6 تریلیون ون جهت توسعه لوازم خانگی هوشمند بر اساس اینترنت اشیا و سرمایه گذاری 2.5 تریلیون در حوزه هوش مصنوعی و فناوری واقعیت مجازی برای ساخت گوشی های فوق پیشرفته خبر دادند و سرمایه یاقی مانده نیز صرف تحقیق و توسعه تجهیزات خودروهای هوشمند خواهد گردید.
دو ابر تولید کننده لوازم خانگی اعلام کردند، تولید محصولات سری پریمیوم خود را تا سال 2020 از 70 در صد به 80 درصد خواهند رسانید.

وزیر تجارت همچنین از برنامه های سرمایه گذاری ال جی و سامسونگ استقبال کرده و خواستار اقدامات کنش گرایانه در راستای روند و پیشرفت سریع تکنولوژی شدند. علاوه بر آن، دو شرکت ال جی و سامسونگ طی این گفتگوی مشترک با اشاره به اقدامات حمایتی آمریکا از تولید کنندگان داخلی لوازم خانگی، از وضعیت نامطلوب بازار خارجی ابراز نگرانی کردند.

درماه جون سال جاری، کمیته تجارت بین المللی تحقیقات خود در راستای شناسایی عوامل تهدیدکننده صنعت آمریکا ونیز افزایش واردات لوازم خانگی را به درخواست شرکت آمریکایی ویرپول آغاز نمودند.
وزیر تجارت در این خصوص بیان نمود، دولت کره نظرات و پیشنهادات خود را طی نشست مشترک با واشنگتن مطرح و در تلاش برای رفع موانع تجاری می باشد.

منبع ال کا ایران