ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

تعمیر پکیج

اگر پکیج شما خراب شده است می توانید تعمیر پکیج خود را به ما بسپارید. شرکت تعمیرات لوازم خانگی ریکان با بیش از 40 سال سابقه و داشتن 50 تکنسین مجرب در زمینه تعمیر پکیج آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد. برای این کار فقط کافیست با یکی از خطوط ما تماس حاصل فرمایید و مشکل دستگاه خود را با مشاورین ما در میان بگذارید، پس از بررسی ایرادتان نزدیکترین متخصص تعمیر پکیج به محل شما اعزام می شود و این اقدام بدون دریافت هزینه ایاب ذهاب صورت می گیرد. همچنین درصورتی که پکیج شما نیاز به تعویض قطعه ای داشته باشد، تکنسین قطعه معیوب را با نمونه اورجینال آن تعویض می نماید و به دلیل آنکه خیالتان از تعمیر پکیج خود راحت باشد شرکت ریکان کلیه قطعات مصرفی در دستگاه شما را به مدت یکسال گارانتی می کند. پس جای هیچ نگرانی نیست. در ضمن ما با داشتن بیش از 20 نمایندگی تعمیرات پکیج در سراسر تهران این قول را به شما می دهیم، که در صورت خرابی مجدد دستگاه از همان قسمت تعمیر شده، به مدت یکسال کلیه اقدامات لازم جهت تعمیر پکیج شما به صورت رایگان انجام شود. پس اگر به دنبال یک نمایندگی منصف و نزدیک به محل خود هستید پیشنهاد می کنیم با ما تماس بگیرید و یا اگر به هر دلیلی خواهان این مسئله نیستید، می توانید با جستجو در اینترنت، یکی از مراکز تعمیر پکیج در شهر خود را پیدا کنید. ولی توصیه می کنیم که حداقل با چند نمایندگی تماس بگیرید تا از نحوه سرویس دهی و خدمات آنها اطلاع کسب کنید.

ساعت باز بودن دفتر از 8AM-10PM می باشد

تعمیر پکیج همانند دیگر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و علم بروز دارد که تکنسین های ما با شرکت در کلاس ها و جلسات پیشرفته از اجزای تشکیل دهنده کلیه برندها اطلاع دارند. حتی اگر دستگاه شما نیاز به سرویس اولیه برای روشن شدن داشته باشد، باز هم می توانید به ما اعتماد کنید و از خدماتی که ارائه می دهیم بهره مند شوید، زیرا ما با دریافت هزینه بسیار کمی این کار را برایتان انجام می دهیم.

توصیه می کنیم برای تعمیر پکیج تا حد امکان خودتان دست به کار نشوید چراکه عواقب بدی دارد و اگر به طور کامل به اجزای تشکیل دهنده آن آشنایی نداشته باشید باعث به وجود آمدن ایرادهای دیگری نیز میشوید. اما در صورتی که به قول معروف فرد دست به آچاری هستید می توانید با مطالعه این صفحه تا حدی از تعمیر پکیج سر در بیاورید. در زیر به اجزای تشکیل دهنده و طرز کار پکیج می پردازیم تا کمکی به آن دسته از افرادی که خودکفا هستند، کرده باشیم.

با توجه به گسترش روز افزون فرهنگ آپارتمان نشینی و افزایش تعداد آسمان خراش ها و آپارتمانها در سطح شهر، استفاده از دستگاه های پکیج شوفاژ دیواری جهت ایجاد گرما و تامین آبگرم ساختمانها افزایش یافته است. به همین خاطر شرکت ریکان برآن شد تا برای بالا بردن سطح دانش و اطلاعات درباره نحوه عملکرد پکیج، این مطالب را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. لذا با توجه به وجود خطر جانی و مالی در صورت نداشتن اطلاعات کافی خواهشمندیم از تعمیر پکیج خود جدا خودداری فرمایید و این کار را به یک تکنسین مجرب بسپارید.

تعمیر پکیج

چند نمونه از ایراداتی که ممکن است برای پکیج ها رخ دهد به شرح زیر است:

ممکن است آبگرم دمای مناسب را نداشته باشد و یا اینکه مقدار و فشار آن کم باشد. در چنین مواقعی علت به وجود آمدن این ایراد می تواند فشار آب و یا گاز دستگاه باشد که باید مورد بررسی قرار بگیرد. و یا ممکن است پمپ معیوب شده باشد که در این صورت باید برای تعمیر پکیج اقدام شود. همچنین ممکن است اشکال در لوله کشی یا شیرهای مخلوط باشد.

احتمال این وجود دارد که آبگرم همراه با ایجاد صدا از لوله خارج شود که دلیل آن می تواند وجود هوا و یا رسوب در مبدل اصلی باشد.

رادیاتور خوب گرم نمی شود و یا اینکه درجه فشار بر روی پکیج افت پیدا می کند. در صورت مشاهده این ایراد بدون شک نیاز به تعمیر پکیج می باشد و باید با یک نمایندگی این مشکل را در میان بگذارید. اما قبل از تماس با نمایندگی بهتر است این کارها را انجام دهید.

یک شیر کوچک در زیر اکثر پکیج ها وجود دارد. با چرخاندن این شیر در عکس عقربه های ساعت می توان آب را داخل دستگاه هدایت کرد تا فشار درجه بالا رود. درصورتی که فشار به عدد 1.5 رسید وقت آن است که شیر را ببندید. این کار جهت بالا بردن فشار آب پکیج می باشد، اما اگر فشار بالا رود باید چه کاری را برای پایین آوردن آن انجام دهیم تا نیازی به تعمیر پکیج نباشد؟؟؟ اگر بنا به هر دلیلی فشار پکیج بر روی عدد 3 ویا بالاتر از آن قرار گرفت می توانید با انجام موارد پایین فشار را کم کنید..

در اولین مرحله دستگاه را خاموش و یا به طور کلی از برق بکشید. سپس به زیر پکیج دقت نمایید به طور معمول 4 شیلنگ که به منظور رفت و برگشت جریان آب تعبیه شده است وجود دارد و هر کدام به صورت مجزا دارای یک فلکه می باشد، شما باید شیلنگی که مربوط به ورودی آب شهری به داخل دستگاه است را پیدا و فلکه آن را ببندید. بعد از انجام این کار نوبت به باز کردن یکی از شیر های آبگرم داخل منزل می باشد ترجیحا شیر حمام را که فشار مناسب تری دارد را تا انتها باز نمایید. بعد از انجام این کار مجددا به سراغ پکیج بیایید و شیر کوچکی که در زیر دستگاه قرار دارد را باز نمایید با انجام این کار آب داخل پکیج از طریق شیر حمام خارج می شود و همزمان درجه فشار کاهش میابد، در صورتی که عقربه درجه فشار به حد نرمال و طبیعی خود رسید می توانید شیر کوچک را ببندید. سپس به سراغ شیر حمام بروید و آن را نیز به حالت بسته برگردانید. پس از انجام تمامیه مراحل می توانید فلکه اصلی متصل به شیلنگ ورودی پکیج را باز و دستگاه را روشن کنید. شما با انجام کارهای گفته شده می توانید از تعمیر پکیج خود جلوگیری کنید.

آموزش تعمیر پکیج

آموزش تعمیر پکیجدر بالا به طور کلی از تعمیر پکیج صبحت شد اما در این قسمت سعی شده تا اگر تکنسینی این مطلب را می خواند بتواند درباره تعمیر پکیج اطلاع کسب کند و همچنین آموزش مختصری دیده باشد. درست است که برای یادگیری چنین مسائلی نیاز به کلاس و آموزش های عملی می باشد ولی این مقاله میتواند کمک شایانی به آن دسته از افرادی که تا حدودی با این دستگاه آشنا هستند بکند پس با ما تا انتهای این نوشته همراه باشید.

در تعمیر پکیج قبل از هر چیزی دانش و آگاهی از مدل های مختلف آن حائز اهمیت است، اگر تکنسین قادر به تشخیص مدل، طرز کار دستگاه و تفاوت آن با سایر برند ها نباشد بدون شک توانایی تعمیر پکیج را نخواهد داشت و یا اگر هم شروع به انجام کار کند مطمئنا به طور صحیح و اصولی آن را به پایان نمی رساند. لذا آشنایی با قطعات ، کاربرد و چگونگی کارکرد قطعات امری مهم در تعمیر پکیج به حساب می آید که نیاز به آموزش و شرکت در کلاس های مربوط دارد. همچنین تکنسین باید بتواند دفترچه راهنمای دستگاه را به طور کامل بخواند و توانایی کد خوانی برای متوجه شدن ایراد پکیج را داشته باشد که تمامیه این راه کارها در کلاس های آموزش تعمیر پکیج تدریس می شود تا تعمیرکار بتواند خطاهایی که بر روی صفحه نمایش داده می شود را بخواند و اصلاح کند.

عموما اکثر پکیج ها ایرادات مشابهی پیدا می کنند اما فرق آنها در تکنولوژی بکار رفته در ساخت آنان و همچنین قرار گرفتن قطعات در آن دستگاه است. در زیر به عمده مشکلاتی که برای پکیج ها رخ می دهد اشاره شده است تا تکنسین قبل از آموزش تعمیر پکیج بتواند اطلاعات مفیدی کسب نماید.

موارد زیر جزو مراحل اولیه آموزش تعمیر پکیج به حساب می آید:

بهترین مدل پکیج دیواری کدام است ؟

بهترین مدل پکیج دیواری

هر نوع پکیجی در رابطه با کار خاصی تولید شده است به طوری که مناسب با نیاز مشتری، شرایط محل نصب، ساختمان، منطقه آب و هوایی، تعداد طبقات و ... باشد. اما اگر بخواهیم از لحاظ مارک و یا برند بهترن محصول را بررسی کنیم می توان به پکیجهای بوتان و یا ایران رادیاتور اشاره کرد که علاوه بر کیفیت خوب دارای ضمانت نامه و خدمات پس از فروش می باشد و همچنین طبق آمار و ارقام به دست آمده، این دو برند نسبت به سایر برندها کمتر به تعمیر پکیج نیاز پیدا می کنند.

 

سایز دودکش مورد نیاز برای استفاده از پکیج دیواری چقدر است؟

سایز دودکش پکیج دیواریقطر مورد نیاز برای دودکش پکیج های دیواری تاچی ۱۵ سانتیمتر می باشد که اصولا سازنده ها این مسئله را رعایت می کنند. اما در مواقعی که سایز دودکش محل مورد نیاز کمتر از ۱۵ سانتیمتر باشد، می توان از مدل روم سیلد با سایز دودکش ۱۰ سانتیمتر استفاده نمود، چون بهتر است مدل پکیج عوض شود تا اینکه قسمتی از محل تخریب گردد. لازم به ذکر است این مدل پکیج که محفظه احتراق آن بسته است با بکارگیری از یک دودکش مخصوص دو جداره نصب می شود و این محصول دارای یک فن برای تخلیه دوده به وجود آمده از احتراق و همچنین مکش هوای مورد نیاز احتراق از فضای خارج محل نصب (فضای آزاد) می باشد. عملکرد فن بدین صورت است که، هوای مورد نیاز برای احتراق از لوله خارجی دودکش وارد و دود حاصل از احتراق از لوله داخلی خـــارج می شود و به این ترتیب از هــوای فضــای داخل ساختمان استفــاده نمی شود و بسیار پاک و قابل تنفس باقی می ماند. در صورتی که نیاز به راهنمایی و یا تعمیر پکیج دارید می توانید با یکی از خطوط ما تماس حاصل فرمایید.