ستارخان، کوثر سوم، پلاک 3 66501261

تعمیر جاروبرقی

اگر جاروبرقی شما خراب شده است و نیاز به تعمیر جاروبرقی دارید ، فقط کافیست با ما تماس بگیرید. در صورتی که با گوشی موبایل خود این صفحه را مشاهده می کنید فقط کافیست بر روی گزینه تماس مستقیم (در انتهای صفحه که با رنگ سبز نمایش داده شده است) کلیک فرمایید . با انجام این فرآیند به صورت اتوماتیک به یکی از اپراتورهای ما وصل می شوید . مشاورین ما درخواست تعمیر جاروبرقی شما را ثبت و در کوتاهترین زمان به تکنسین مربوطه ارجاع می دهد .

بلافاصله تکنسین با شماره تلفن ثبت شده شما تماس میگرید تا زمان حضور خود در محل را اعلام کند. کلیه این اقدامات در کمتر از 15 دقیقه اتفاق می افتد . تمامیه این کارها برای راحتی و اطمینان خاطر مشتریان انجام می شود . در حال حاضر نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ما یکی از سریع ترین و منصف ترین تعمیرگاه های مجاز در سراسر تهران می باشد که کلیه مناطق را تحت پوشش خود قرار داده است .

در ادامه مطلبی جامع برای بالا بردن سطح دانش مشتریان در رابطه با تعمیر جاروبرقی منتشر شده است که تنها جنبه علمی دارد. با خواندن این صفحه تا انتها چکیده ای از نحوه کار کرد ما و اطلاعاتی نظیر علت روشن نشدن جاروبرقی ، تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی و ..... دستگیرتان می شود که خواندن آن خالی از لطف نمی باشد .

تعمیر جاروبرقی نیز مانند سایر تعمیرات نیاز به تخصص و دانش فنی دارد. شرکت تعمیرات لوازم خانگی ریکان با داشتن تکنسین های مجرب در زمینه تعمیرات و در 7 روز هفته در اختیار شما عزیزان می باشد . ما با بیش از 40 سال سابقه در صنعت تعمیرات توانسته ایم رضایت مشتریان خود را جلب کنیم و با عملکردی مناسب آنها را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنیم این در حالیست که هر یک از این مشتریان ، ما را به دیگران معرفی می کنند . از حسن انتخاب شما سپاسگذاریم .

جارو برقی دستگاهی است که از طریق مکش ، کثافات و گرد و غبار را جمع آوری می کند. برخی از این دستگاه ها نیز به وسیله آب کار می کنند . نخستین جاروی برقی توسط فردی به نام آیوز مک گافی اختراع گردید و در ۸ ژوئن ۱۸۶۹ این اختراع در آمریکا به ثبت رسید . با این وجود برخی بر این باورند که سازندهٔ این دستگاه فردی امریکایی به نام دنیل هس می باشد . امروزه تعداد مراکز و دفاتر مربوط به تعمیر جاروبرقی بسیار زیاد شده است ، پس در انتخاب این مراکز بیشتر دقت بفرمایید .

تعمیر جاروبرقی

نمایندگی تعمیر جاروبرقی

آیا می توان به هر نمایندگی تعمیر جاروبرقی ای اعتماد کرد ؟

آیا برای تعمیر جاروبرقی لازم است که همیشه به نمایندگی و مراکز مربوطه مراجعه کنیم ؟

آیا نرخ هزینه ها در کلیه مراکز تعمیر با یکدیگر برابر است ؟

این سوالات یکی از دغدغه های بزرگ مشتریان است. اما فقط همین 3 سوال نیست که ذهن کاربران را به خود درگیر کرده است و اینها مهمترین پرسش ها به حساب می آید . اگر جواب این سوال ها مشخص شود دیگر متقاضی مشکلی برای سپردن دستگاه خود به مراکز مربوطه ندارد .

حال می خواهیم با توجه به نحوه سرویس دهی و خدمات نمایندگی تعمیر جاروبرقی خود ، این 3 سوال مهم را پاسخ دهیم.

در رابطه با سوال اول می توان اینگونه پاسخ داد: مسلما که هیچوقت و در هیچ زمانی نمی توان به همه اعتماد کرد. این اعتماد به مرور زمان و با تحقیق در مورد فرد ، افراد و یا سازمان ها و مراکز خصوصی به دست می آید . باید با در نظر گرفتن برخی خصوصیات و نحوه ارائه خدمات ، قابل اعتماد بودن و یا نبودن نمایندگی تعمیر جاروبرقی مورد نظر را سنجید . به طور مثال ما کلیه قطعات تعویضی را به مدت 6 ماه گارانتی می کنیم . خب با توجه به این مسئله می توان گفت که نمایندگی ما تا حدودی قابل اعتماد تر از سایر مراکزی است که هیچ نوع ضمانتی در مورد خدمات خود نمی دهند . با در نظر گرفتن و بررسی همین نکات کوچک می توانید بهترین و منصف ترین نمایندگی تعمیر جاروبرقی را به راحتی پیدا کنید .

خب به سوال اول که پاسخ داده شد. در مورد پرسش دوم هم می توان اینگونه پاسخ داد که : با توجه به حجم ترافیک در کلان شهرهایی نظیر تهران ، نمی توان دستگاه خود را داخل اتومبیل گذاشته و در کوچه و خیابان به دنبال نمایندگی تعمیر جاروبرقی گشت . به همین منظور مراکزی نظیر ما برای سرویس دهی در محل مشتریان تاسیس شده اند . یعنی فقط کافیست با استفاده از گوشی خود با ما یا هر مرکز دیگری برای رفع مشکل خود ارتباط بر قرار کنید . در صورتی که تکنسین نتواند ایراد به وجود آمده دستگاه را در محل شما رفع کند ، جاروبرقی شما را به نمایندگی می آورد که باز هم هیچ هزینه و دردسری برای شخص شما ندارد .

و در جواب سوال آخر نیز می توان اینگونه گفت که: مطمئنا هیچ یک از مراکز خدمات رسانی به مردم نرخ مشخصی را برای ارائه خدمات خود ندارند. این بدین دلیل است که هزینه عجرت ها متفاوت است نه هزینه قطعات یا اجناس مصرفی . با این حال توصیه ما این است که در صورت لزوم ، می توانید با کمی پرس و جو ، منصف ترین نمایندگی تعمیر جاروبرقی را برای نیاز خود پیدا کنید . که با شماره گیری خطوط ما به راحتی به خواسته خود می رسید .

نمایندگی تعمیر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی در محل

ما برای تعمیر جاروبرقی در محل شما حاضر می شویم تا نیازی به جابجایی دستگاه و مراجعه به نمایندگی نداشته باشید. این کار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه نیز می شود . در ابتدای مطلب به چگونگی ارتباط ما با مشتری اشاره شد . تعمیر جاروبرقی در محل محاسنات بسیار زیادی دارد . برای مثال می توان به صرفه نظر از اتلاف وقت اشاره کرد . به این صورت که مشتری دیگر وقت خود را صرف پیمودن مسیر خانه تا نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی مورد نظر نمی کند و در ترافیک جذرآور تهران ساعت ها منتظر نمی ماند . با فاکتور گیری از باقی مزیت ها می توان دید که همین یک مزیت خود بسیار لذت بخش و ستودنی است .

به طور کلی تکنسین های تعمیر جاروبرقی این دستگاه ها را به چند نوع تقسیم می کنند :

 • خانگی
 • هتلی
 • تجاری
 • نیمه صنعتی
 • مکنده صنعتی

سیستمی نیز وجود دارد که یک جارو بزرگ و قوی در ساختمان های مجلل مسکونی ، اداری ، تجاری و یا کارخانه ها در یک محل ثابت قرار می گیرد که از نقاط مختلف ساختمان دریچه هایی از طریق لوله کشی به آن متصل می شوند. این مدل که با نام جاروی مرکزی مطرح می شود بسیار کاربردی می باشد و همزمان چندین کاربر می توانند از آن استفاده نمایند . تعمیر جاروبرقی مرکزی به دلیل پیچیدگی در قطعات و نوع ساخت کمی دشوارتر است و نیاز به دانشی فراتر دارد.

شاید برایتان جذاب باشد که نخستین جاروبرقی را که قادر بود تکه های زباله را جمع کند ، در ۸ ژوئن سال ۱۸۶۹، ایوس مک گافی اختراع کرد. این نوآور و مخترع آمریکایی ، نخستین نمونه از جاروبرقی بدون موتور را از طریق چند قطعه چوب و چندین تکه پارچه کتان ، تولید و با همین وسایل پیش پا افتاده ، کاری کرد که اختراعش بتواند زباله های روی زمین را به سمت خود بکشد .

از آن سال به بعد ، جرقه ساخت وسیله ای موتوری برای نظافت خانه در ذهن سایر مخترعین مانند جان تورمن ، شعله ور شد و این مخترع نیز توانست نخستین نمونه از جاروبرقی اختراعی خود را در سال ۱۹۰۳، به قیمت ۴ دلار به فروش برساند و از آن روز به بعد ، صنعت تولید این دستگاه ، روز به روز پیشرفت چشمگیری کرد تا به اینجایی که ما هستیم رسید و بشر متوجه شد که برای استفاده مداوم از دستگاه نیاز به فردی آشنا به فنون تعمیر جاروبرقی دارد. این گونه بود که مراکز مختلفی جهت اهیا و تعمیر این نوع دستگاه ها ایجاد شدند .

تعمیر جاروبرقی در محل

تعمیر جاروبرقی غرب تهران

شرکت تعمیرات لوازم خانگی ریکان ، تعمیر جاروبرقی غرب تهران را به واسط تعمیرکاران خبره و مجرب خود پوشش می دهد. به گونه ای که برای این کار نیاز به جابجایی و مراجعه به نمایندگی ما نیست . شما کافیست با شماره گیری یکی از خطوط ، مسئولان را در جریان درخواست خود و ایراد دستگاه بگذارید . ما در اولین فرصت هر جا در غرب تهران که باشید آماده ارائه خدمات به شما هستیم .

علاوه بر این را به شما می دهیم که در کوتاهترین زمان ممکن ایراد دستگاه شما را برطرف کنیم و کمترین هزینه را نسبت به سایر مراکز برای اجرت تعمیر جاروبرقی در نظر بگیریم. این گفته ها جهت تبلیغ کار نمی باشد و تنها جنبه اطلاع رسانی دارد تا مشتری واضح تر در جریان نحوه کار تعمیرگاه قرار بگیرد .

تعمیر جاروبرقی غرب تهران شامل تمام مناطق زیر می باشد :

شهرک غرب ، سعادت آباد ، یادگار امام ، فرحزاد ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، جنت آباد ، سردار جنگل ، شهران ، کوهسار ، مرزداران ، بلوار فردوس ، آریا شهر ، فلکه اول صادقیه ، فلکه دوم صادقیه ، اکباتان ، باکری ، ستاری ، تیراژه ، آزادی ، طرشت ، دانشگاه شریف ، چهار دیواری ، ستارخان ، بهبودی ، توحید و ....

بیش از 40 سال است که ارائه خدمات تعمیر جاروبرقی غرب تهران را در اختیار داریم و با توجه به نیاز مشتریان آماده سرویس دهی می باشیم. این در حالیست که کلیه برندهای موجود در ایران را ساپورت می کنیم و با علم و تخصص روز افزون نسبت به این مارک ها اقدام می نماییم . قبل از هر چیزی بهتر است این را بدانید که در صورت همکاری با شرکت ما از مزایای بعد تعمیر بهره مند می شوید . یکی از همین مزایا این است که اگر بعد از تعمیر و یا تعویض قطعه ای ، مجددا دستگاه شما دچار ایراد شد ما به مدت 1 سال به طور رایگان همان قطعه را تعویض و یا اهیا می نماییم . این امر حسن نیت ما را نسبت به سایر مراکز نشان می دهد .

برندهایی که تحت پوشش با در غرب تهران می باشد عبارت است از :

سامسونگ ، کنوود ، پاناسونیک ، ناسیونال ، دوو ، ال جی ، فیلیپس ، صاییران ، بوش ، تفال ، دلونگی ، اسنوا ، پارس خزر و....

10 نکته مهم در انتخاب بهترین جاروبرقی

 1. مکش بالا و قدرتمند دستگاه
 2. تنظیم دسته جاروبرقی در طول های مختلف
 3. کارکردن با صدای آرام
 4. افزایش طول سیم تا حداقل 5 متر
 5. داشتن سرهای مختلف برای دسته جاروبرقی
 6. تنظیم مکش کم و زیاد به وسیله دکمه
 7. سبک بودن آن برای جابجایی بهتر
 8. داشتن 4 چرخ در زیر دستگاه برای حرکت آسان
 9. ظرفیت بیشتر جهت جای دادن زباله در خود
 10. دارا بودن سیستم خنک کننده برای موتور در مواقع استفاده بیش از حد

کمپانی بوش از تولیدکنندگان مطرح لوازم خانگی الکتریکی کوچک و بزرگ در جهان است که طی سالیان سال به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان و تولیدکنندگان انتخاب شده است.

توان مکش دستگاه های این برند بسیار بالا و قدرتمند می باشد. طراحی منحصر به فرد این کمپانی باعث زیاد شدن طرفداران خود شده است همچنین ایجاد صدای کم نیز در این محصولات از مزایای حائز اهمیت است . لازم به ذکر است که احتیاج به تعمیر جاروبرقی در این دستگاه ها کمتر به چشم می خورد . به علاوه این که وجود فیلترهای بزرگ و با کیفیت موجب این شده است که گرد و غبار به بیرون نفوذ نکند و سبب آلودگی محیط نشود . از دیگر مزیت های آن می توان به دارا بودن سری های مختلف ، برای تمیز کردن فضاها و جاهای گوناگون اشاره کرد .

از دیگر کمپانی های موفق در تولید و ساخت جاروبرقی می توان به شرکت پر مخاطب ال جی اشاره کرد. برند ال جی یکی از معروفترین و پر طرفدارترین برندهای تولید کننده لوازم خانگی می باشد . این شرکت با بکار گیری از قطعات با کیفیت و اورجینال توانسته ، نیاز مشتریان خود به تعمیر جارو برقی را تا حد قابل قبولی کاهش دهد . همچنین با استفاده از جنس بدنه دستگاه های خود، موجب شگفت زدگی همگان شده و همین امر سبب زیاد شدن مشتریان شده است . از قابلیت های جاروبرقی ال جی می توان به تنظیم دسته آن در 5 حالت مختلف اشاره کرد که در تمامیه محصولات آن به چشم می خورد .

برند دیگر جاروبرقی هایی که بیشتر در کشور ما استفاده می شود و به نوعی همه دارندگان آن راضی هستند سامسونگ است. این کمپانی کره ای با تولید دستگاه هایی نظیر یخچال فریزر ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، کولر گازی ، همزن ، مخلوط کن ، آسیاب برقی ، ماکروفر ، یخچال فریزر ساید بای ساید ، توستر ، گوشکوب برقی ، ماکروویو ، اجاق گاز و جاروبرقی توانسته کلیه نیازهای هر خانه ای را تامین کند . از این رو طرفداران زیادی بدست آورد . این برند علاوه بر به کارگیری از قطعات با کیفیت در محصولات خود بر روی خدمات پس از فروش نیز بسیار کار کرده است به نحوی که با ارائه این گونه خدمات توانسته از رغیبان خود پیشی بگیرد . لازم به ذکر است که با خرید این محصول می توانید نیاز به تعمیر جاروبرقی خود را به حداقل برسانید .

10 نکته مهم در انتخاب بهترین جاروبرقی

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی چیست؟ اگر به دنبال علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی هستید ، وارد سایت شوید و در این مقاله جواب خود را پیدا کنید.

شرکت تعمیرات لوازم خانگی ریکان قصد دارد با انتشار مقاله های مختلف درباره مشکلات متفاوت جاروبرقی ، اطلاعات کاربران و مشتریان خود را بالا ببرد. هر هفته در همین صفحه درباره ایرادی جدید صحبت می شود. خیلی از ایراداتی که برای جاروبرقی به بوجود می آید با رعایت چندین نکته قابل رفع است و نیاز به تعمیر جاروبرقی نیست. پس اگر فرد صرفه جویی هستید با خواندن این صفحه می توانید از هزینه های خود بکاهید و دستگاهتان را خودتان تعمیر کنید. لازم به ذکر است چنانچه شخص فنی ای نیستید اصلا دست به تعمیر نزنید و حتما در زمان مناسبی با یک نمایندگی تعمیرات جاروبرقی تماس بگیرید. چراکه نه تنها قادر به رفع ایراد نیستید بلکه شاید سبب به وجود آمدن مشکلات دیگر نیز شوید . در ادامه به بررسی علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می پردازیم .

در خیلی از جاروبرقی های نسل جدید قطعه ای به نام ترموستات وجود دارد. وظیفه ترموستات رساندن اطلاعات از برد به موتور جاروبرقی است. یکی از دستوراتی که در جاروبرقی های نسل جدید از این قطعه به موتور دستگاه ارسال می شود ، خاموش کردن جاروبرقی است. در زمان هایی که جارو به طور مداوم روشن بماند و موتور آن شروع به داغ شدن کند ، ترموستات به طور اتومات جاروبرقی را خاموش می کند .

این تکنولوژی برای بالا بردن طول عمر جاروبرقی ها به کار گرفته شد. پس اگر از دستگاه نسل جدید استفاده می کنید نگران خاموش شدن ناگهانی جاروبرق خود نشوید. اگر می خواهید این اتفاق نیافتد هر از چند گاهی به جاروبرقی خود در هنگام کار استراحت بدهید. (همان کاری را که ترموستات به طور اتوماتیک انجام می دهد شما ارادی می توانید انجام دهید.) پس هنگام خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی های نسل جدید ، سعی بر روشن کردن مجدد آن نکنید. زیرا ترموستات تا هنگام سرد شدن موتور اجازه روشن شدن دوباره را به شما نمی دهد. با روشن و خاموش شدن متداول ، شوک بزرگی به جارو وارد می شود و به موتور فشار می آید .

اما علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی های قدیمی چیست؟ دستگاه های قدیمی که تا به امروز در حال کاردن هستند ، شاید همگی این مشکل را داشته باشند. این مسئله همیشه باعث تعمیر جاروبرقی نمی شود و می توان با رعایت نکات زیر این مشکل را به راحتی برطرف کرد .

دلیل اول ممکن است معیوب شدن پروانه باشد برای رفع این مشکل تنها کافیست جارو را باز کنیم و پروانه آن را تعویض نماییم. تا جایی که امکان دارد از متخصص و یا تکنسین تعمیر جاروبرقی کمک بگیرید. و خود بدون دانش فنی در رابطه با این موضوع وارد عمل نشوید .

علت دوم می تواند خراب شدن بلبرینگ ها و بوش ها باشد. این ایراد باعث می شود تا آرمیچر با کفشک های قطب هسته درگیر شوند و ایجاد سر و صدای زیاد کنند. می توان برای رفع این مشکل یاتاقان دستگاه را مورد بررسی قرار داد و قطعه مورد نظر را تعویض کرد .

پس از بررسی موارد بالا و تعویض قطعات قاعدتا باید علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی مشخص شده باشد و برای بر طرف کردن آن پلنی در نظر گرفته شود. در صورتی که اقدامات بالا را انجام دادید و ایراد بر طرف نشد یک کار دیگر می ماند ، آن هم چک کردن لاستیک نگهدارنده است . حال این سوال پیش می آید که لاستیک نگهدارنده چیست ؟؟؟

در دستگاهی مانند جاروبرقی که در هنگام کار کردن موتور ، اجزای دیگر به لرزه در می آید برای به وجود نیامدن سر و صدا از لاستیک های بادوامی در بین قطعات و اجزای مختلف استفاده می کنند که به اصطلاح به این ابزارها لاستیک نگهدارنده می گویند. این ابزار از تکان خوردن اجزای دستگاه در هنگام لرزش شدید موتور جلوگیری می کند. پس در صورت مواجه شدن با این ایراد برای رفع خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی اقدام به تعویض آن نمایید. پیشنهاد ما این است که این کار را به یک تکنسین تعمیر جاروبرقی بسپارید .

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

علت داغ شدن جاروبرقی

علت داغ شدن جاروبرقی یکی از سوالات عمده مشتریان ما است. شما می توانید با کلیک بر روی این صفحه علت داغ شدن جاروبرقی خود را به راحتی متوجه شوید .

همان طور که می دانید جاروبرقی دستگاهی الکتریکی به شمار می رود. این محصول با جریان برق و نیروی مکش کار نظافت محیط را انجام و آلودگی و کثافات را به داخل خود می مکد . از آنجایی که برای تمیز کردن کوچکترین محیط حداقل 10 دقیقه زمان لازم است ، می توان به این نتیجه رسید که جارو برقی در حین کار ، مدت زمان زیادی را روشن می ماند . مهمترین علت داغ شدن جاروبرقی همین استفاده طولانی مدت از آن است . برای جلوگیری از آن می توانید زمان مشخصی را برای جارو کشیدن خود تعیین کنید . مثلا مدت زمان ( هر 15 دقیقه ، 5 دقیقه استراحت ) بسیار مساعد می باشد .

با رعایت این نکته ریز هم از داغ شدن و هم از تعمیر جاروبرقی خود جلوگیری می کنید.

در بالا به یکی از مهمترین راهکارها برای جلوگیری از این مشکل اشاره شد. اما سوال اینجاست که اگر ما به همان ترتیب عمل کنیم و هر 15 دقیقه به مدت 5 دقیقه به دستگاه خود استراحت دهیم ، در صورتی که دوباره جاروبرقی داغ شد باید چه کاری انجام داد ؟!؟!؟!؟

در همچین شرایطی کاری از دست شما بر نمی آید ، مگر اینکه آدم فنی باشید و به تعمیر جاروبرقی تسلط داشته باشید. اما اگر چنین مهارتی ندارید ، حتما برای رفع مشکل خود با نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید . در زیر به علت های مختلف داغ شدن جاروبرقی می پردازیم تا حداقل بدانید مشکل دستگاهتان از کجا می تواند باشد .

در اکثر مواقع ، از بوی حرارت جاروبرقی که به مشام می رسد و یا لمس کردن آن می توان متوجه این موضوع شد که جاروبرقی در حال داغ شدن بیش از حد است. در صورت مشاهده چنین مواردی بلافاصله دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید . سپس با توجه به نکات زیر به دنبال عیب آن بگردید .

 • معیوب شدن فن موتور باعث داغی جاروبرقی می شود :

زمانی که جاروبرقی روشن می شود فن شروع به کار کردن می کند. وظیفه فن ، کشاندن هوا به سمت مسیر خروجی دستگاه است . فن با انجام این کار یک خلا جزئی درون جارو برقی به وجود می آورد که به کمک آن عمل مکش جارو صورت می گیرد . از کار افتادن فن جزو ابتدایی ترین مواردی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد . چراکه و مشکل عمومیه در میان جارو برقی ها به حساب می آید و بسیار شایع است . برای بررسی کافیست درب دستگاه را باز کرده و دوباره جارو را روشن کنید . در صورتی که فن معیوب شده باشد نمی چرخد و یا اینکه به سختی کار می کند . برای بر طرف کردن این ایراد می توانید فن دستگاه را تعویض نمایید . ( اگر به کارهای فنی مهارت دارید ) و یا در صورت نداشتن مهارت و تجربه با یک نمایندگی تعمیر جاروبرقی در شهر خود تماس بگیرید .
پر شدن پاکت جاروبرقی و یا بسته شدن راه لوله باعث داغ شدن جاروبرقی می شود :
در صورتی که پاکت جمع آوری زباله جارو پرشده باشد ، در هنگام استفاده فشار بیش از حدی به موتور دستگاه وارد می شود . همچنین اگر زباله بزرگی مانند کاغذ ، کیسه و ... توسط جارو برقی مکیده شده باشد ، ممکن است لوله آن مسدود شده باشد . هر یک از این دو مورد موجب کم شدن مکش دستگاه و مهم ترین علت داغ شدن جاروبرقی . با خالی کردن پاکت به طور منظم می توانید از خراب شدن دستگاه خود جلوگیری کنید .

 • کثیفی فیلتر می تواند دلیلی برای داغ شدن جاروبرقی باشد :

امروزه اکثر جارو برقی ها دارای قطعه ای بنام فیلتر می باشند. وظیفه فیلتر گرفتن گرد و خاک اضافی است تا دستگاه بتواند به آسانی با هوای بیرون تبادل انجام دهد . در صورتی که فیلتر بیش از حد کثیف باشد ، تبادل هوا با بیرون به خوبی انجام نمی شود و در نتیجه موتور جارو برقی داغ می شود . برای جلوگیری از این اتفاق کافیست هر چند وقت یکبار فیلتر را باز کرده و پس از شستشو مجددا آن را سر جای خود بگذارید . اگر فیلتر قابل شستشو نباشد باید برای تعویض آن اقدام کنید . تعویض فیلتر کار چندان دشواری نیست و نیاز به تعمیرکار و یا تکنسین ندارد .

 • با وارد شدن فشار زیاد به موتور جاروبرقی ، دستگاه داغ می شود :

مهم ترین بخش الکتریکی یک جارو برقی موتور آن است. اگر بنا به هر دلیلی فشاری بیش از توان موتور به آن وارد شود ، موتور داغ می کند و باعث داغ شدن بدنه و در نهایت سوختگی آن می شود . به طور کلی یکی از دلایل داغ شدن موتور ، استفاده بیش از حد از دستگاه است . همان طور که بارها به این مسئله اشاره شد ، شما باید در بین جارو کشیدن خود استراحت های کوتاه مدتی به دستگاه بدهید تا علاوه بر افزایش طول عمر از تعمیر جاروبرقی خود نیز جلوگیری کنید .

 • اگر موتور نیم سوز شده باشد ، جاروبرقی داغ می شود :

اگر موتور جاروبرقی نیم سوز شده باشد به شدت باعث مصرف برق می شود و همچنین یکی از مهمترین عامل های علت داغ شدن جاروبرقی به حساب می آید. برای رفع این ایراد می بایست با یک مرکز تعمیرات جاروبرقی تماس بگیرید تا اقدام به تعویض سیم پیچی کنند . در چنین مواردی اگر با تعویض سیم پیچی مشکل برطرف نشد ، باید حتما موتور دستگاه تعویض شود .

 • اگر برد سوخته باشد ، میزان حرارت بالا می رود و جاروبرقی داغ می شود :

سوختن برد می تواند یکی دیگر از علت ها داغ شدن جاروبرقی باشد. اگر برد بسوزد ، ترمستات به درستی کار خود را انجام نمی دهد . در این حالت ، برد که وظیفه انتقال اطلاعات به موتور را دارد مختل می شود و دیگر قادر به خاموش کردن جاروبرقی به طور اتوماتیک نمی باشد . همین عامل سبب می شود تا دستگاه مدت زمان زیادی روشن بماند و در نتیجه موجب داغ شدن آن شود . در چنین وضعیتی برای اهیای برد باید با مراکز تعمیر جاروبرقی تماس بگیرید . آنها یا همان برد را برایتان تعمیر می کنند و یا اگر امیدی به برد نباشد ، اقدام به تعویض آن می کنند

علت داغ شدن جاروبرقی

چرا جاروبرقی روشن نمی شود ؟

یکی از سوالات عمده ای که برای کاربران پیش می آید این است که چرا جاروبرقی روشن نمی شود ؟؟؟ در ادامه می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم تا به شما برای رسیدن به سوالاتتان کمک کنیم . علت روشن نشدن جاروبرقی از موارد زیر است :

احتمال این وجود دارد که رله دستگاه سوخته باشد :

این اتفاق فقط برای وسیله هایی رخ می دهد که دارای رله هستند پس در صورت مجهز نبودن جارو برقی به سیستم رله این فاکتور به کل حذف می شود. و نیازی به تعمیر جاروبرقی در این شرایط نیست در این نوع دستگاها تا مدار رله بسته نشود و کلید اصلی آن متصل شود جارو روشن نمی شود .

برای مطلع شدن از خرابی و یا سالمی رله بهترین روش آن است که سیم های اتصال یافته به کلید روی دسته جارو را ابتدا به وسیله اهم متر تست نمایید. پس از آن و در صورت سالم بودن کلید باید خود رله را بررسی کنید . برای این کار از یک پیچ گوشتی که دسته عایق دارد کمک می گیریم به طرزی که به وسیله آن کلید قدرت رله را می بندیم ، اگر جارو روشن نشد عیب از رله نیست اما بلعکس در صورت روشن شدن می توان نتیجه گرفت که سیم های رابط رله یا ساختمان داخلی ایراد دارد . پیشنهاد می شود برای اینکار با شرکت تعمیر جاروبرقی تماس بگیرید تا در صورت باز کردن دستگاه مشکلات دیگری به بار نیاید .

علت بعدی که احتمال دارد باعث روشن نشدن جاروبرقی شود، معیوب بودن کلید اصلی است. کلید اصلی در واقع همان دکمه روشن خاموش یا ( ON,OFF) است .

برای رفع این ایراد اولین اقدامی که در جهت تعمیر جاروبرقی باید انجام دهید این است که دستگاه را از برق خارج کنید.
حال می توانید بخشی که کلید اصلی در آن قرار دارد را باز کنید و با وسیله ای به نام اهم متر از سالم بودن و یا خراب بودن کلید مطلع شوید .

اگر کلید سالم باشد عقربه اهم متر عدد صفر رانشان می دهد در غیر این صورت خراب است و باید تعویض گردد. تا حد امکان از تعمیر مجدد دکمه روشن و خاموش دستگاه خودداری کنید چرا که اینکار باعث درست شکل نگرفتن روند می گردد .

چرا جاروبرقی روشن نمی شود

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی کاری است که خیلی از کاربران برای انجام آن اقدام به باز کردن دستگاه می کنند. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که در صورت نا آکاهی از چگونگی این کار هرگز اقدام به تعمیر نفرمایید چرا که عواقب بدی در پیش دارد و احتمال این وجود دارد که موجب خرابی دیگر قسمت های آن شود .
امکان این وجود دارد که سیم رابط یا دوشاخ اصلی جارو خراب شده باشد :

بدنه دستگاه را باز نموده و بوسیله ولتمتر رسیدن برق را به سیم جمع کن مشاهده و تست نمایید. برای این کار می بایست دوشاخه را وارد پریز نموده و چون دستگاه دارای برق است بسیار دقت نمایید . البته می توانید همانگونه که در مباحث قبل گفته شده این آزمایش را بدون اتصال دستگاه به برق نیز انجام دهید . برای این کار ، کافی است ورودی های سیم رابط به سیم جمع کن را به یکدیگر وصل کرده و اهم متر را در حالی که رنج بر روی R*1 قرار دارد به دوشاخه متصل نمایید . اگر دوشاخه سیم رابط سالم باشند ، عقربه منحرف شده و عدد صفر را نشان می دهد ( در صورت حساس بودن اهم متر ، عقربه چند اهمی را نشان خواهد داد که در واقع اهم سیم های رابط است . ) . در تعمیر جاروبرقی اگر مشکل از سیم رابط یا دوشاخه باشد ، ابتدا دوشاخه را بررسی نمایید و سپس نسبت به تعویض سیم رابط اقدام کنید .

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی بوش

شرکت بوش در سال 1886 توسط شخصی به نام روبرت بوش تاسیس شد . برای اولین بار شرکت بوش در شهر اشتوتگارت آلمان بنیان گذاری شد . به جرات می توان گفت که اگر روبرت بوش موسسی کارآمد و برنامه ریزی نبود ، در حال حاضر برندی به اسم بوش وجود نداشت . این کمپانی بارها به مرز ورشکستگی رسید اما هیچگاه بوش دست از تلاش و سرپا نگه داشتن کارخانه خود برنداشت .
امروزه این برند در بین کالاهای لوازم خانگی بسیار مطرح است . برای مثال می توان به جاروبرقی های بوش اشاره کرد . خیلی از مصرف کنندگان معتقدند که با استفاده از این برند هیچگاه مجبور به تعمیر جاروبرقی بوش خود نشده اند و این دستگاه همانند روز اول خود کار می کند . با این حال اگر روزی نیازمند تعمیر جاروبرقی خود شدید ، اصلا نگران نباشید . فقط با یک تماس ، مشکل دستگاهتان را در کوتاه ترین زمان ممکن بر طرف خواهیم کرد .
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اختصاصی نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش مراجعه کنید .

 

تعمیر جاروبرقی فیلیپس

شرکت فیلیپس در سال 1891 توسط شخصی به نام جرارد فیلیپس تاسیس شد . برای اولین بار شرکت فیلیپس در شهر آیند هوون هلند بنیان گذاری شد . این برند هم اکنون یکی از پرآوازه ترین کمپانی های تولید لوازم و تجهیزات الکترونیکی به حساب می آید. برند فیلیپس در بیش از 60 کشور جهان خدمات خود را ارائه می دهد . همچنین شرکت فیلیپس در سال 2012 توانست رتبه اول تولید تجهیزات روشنایی و نورپردازی در جهان را به خود اختصاص دهد .
در حال حاضر برند فیلیپس کاملا برای مردم ایران شناخته شده است به طوری که طبق آمار 9 درصد مردم ایران لوازم خانگی خود را با برند فیلیپس خریداری می کنند . یکی از مزیت های فوق العاده فیلیپس ، طول عمر بالای محصولاتش است . برای مثال جاروبرقی های خود را به گونه ای می سازند که ، هیچگاه نیاز به تعمیر جاروبرقی فیلیپس نداشته باشد !!! با این حال اگر جاروبرقی شما دچار مشکل شد نگران نباشید و به ما زنگ بزنید .
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اختصاصی نمایندگی تعمیرات جاروبرقی فیلیپس مراجعه کنید .

 

تعمیر جاروبرقی AEG

شرکت آ.ا.گ (AEG) در سال 1883 توسط شخصی به نام امیل راتناو تاسیس شد . برای اولین بار شرکت AEG در شهر برلین آلمان بنیان گذاری شد . AEG یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده تجهیزات الکتریکی در جهان بود که پس از گذشت 68 سال در سال 1951 دفتر مرکزی این برند به شهر فرانکفورت انتقال داده شد . این شرکت در سال 1967 به شرکت تابع خود (TELEFUNKEN AG) ملحق شد . در سال 1985 شرکت دایملر بنز این برند را خریداری نمود و در سال 1996 به طور کامل با دایملر بنز یکپارچه شد و تحت نام Daimler-Benz AG به فعالیت خود ادامه دادند .
نام تجاری AEG در سال 1996 توسط الکترولوکس تصاحب شد و از سال 2005 به بعد در بعضی از کالاهای تولیدی این شرکت استفاده می شد . یکی از محصولات خوب AEG جاروبرقی های آن است . این جاروبرقی ها مکش بسیار قوی و صدای خیلی کمی دارند . دارندگان این برند می دانند که محصولات  AEG طول عمر بسیار بالایی دارند . اما اگر روزی نیاز به تعمیر جاروبرقی AEG خود داشتید نگران پیدا کردن نمایندگی آن نباشید و با ما تماس بگیرید .
شما می توانید باری کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اختصاصی نمایندگی تعمیرات جاروبرقی  AEG مراجعه کنید .